Skocz do zawartości
danieltorba

Moduł sterujący zablokowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawiłem sobie kabel i program, niestety z moim passatem coś jest nie tak, mianowicie gdy chcę sprawdzić silnik, chodzi mi tutaj o jego błędy to dostaję informację: Moduł sterujący zablokowany, brak błędów. I niestety żadnego błędu nie zczytuje, mimo iż sam odłączyłem pare rzeczy w silniku i nic nie wykryło, to samo z ABS, podzuszkami i resztą, brak reakcji na zczytywanie błędów, ale bez tej informacji już, że moduł jest zablokowany. Da się jedynie śledzić parametry pracy silnika, obroty, temperaturę, oraz wtryskiwaną mieszankę. Jeśli ktoś się orientuje co może być tego przyczyną to proszę o radę. Dodam że podpinałem kabel pod VW T4 i bez odrazu wykrył co gdzie jest nie tak. Pozdrawiam:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabel i jakim programem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obd ii polski vag 2.5 com - obd2 kkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to mi podsuwasz kolego jakiś immobilizer :D? jak u mnie chodzi o jakiś moduł sterujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to mi podsuwasz kolego jakiś immobilizer :D? jak u mnie chodzi o jakiś moduł sterujący
ja ci tylko przykładowe podałem a skoro masz "kilka rzeczy po odpinanych" to może podepnij je spowrotem i wtedy spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mnie chyba nie zrozumiałeś ;) ja mam wszystko podpięte, odpiąłem tylko kostkę od ABS np. i komputer nie widzi żadnego błędu, nie wiem co jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że mnie chyba nie zrozumiałeś ;) ja mam wszystko podpięte, odpiąłem tylko kostkę od ABS np. i komputer nie widzi żadnego błędu, nie wiem co jest przyczyną.
to na pisze tak skoro nie chcę się użyć szukaj-ki

odepnij klemy na 20min i posprawdzaj przekaźniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostkę abs ktorą??? od czujnika czy od kompoutera, bo od komputera to ci się nawet nie połączy, od czujnika ? to wtedy błąd będzie zapamiętany:) ale w module abs, moze ty odłaczasz wtyczki i sprawdzasz inne moduły czy nie nałapały błędów.. ? ps . wiem że ten abs dałeś jako przykład tylko ale konkrety pisz , bo mało zrozumiany jest dla mnie Twój problem. Piszesz że wyskoczył Ci komunikat moduł zablokowany, ale w ktorym momencie ten komunikat i czy to był błąd czy komunikat programu ? pozatym dobra rada to zmień program bo polski vag to jest średni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zczytać błędy silnika, otrzymałem wiadomość że Moduł sterujący jest zablokowany, brak błędów.

Chciałem sprawdzić inne rzeczy i nie mogę zainicjować połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym dokładnie miejscu Ci to się wyświetliło tzn " Moduł sterujący jest zablokowany," po wejsciu w "Odczyt błędów"??

Jakie masz radio w aucie?

Edytowane przez albus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wejściu w opcję silnik, z silnikiem się łączy ale pisze to co wcześniej napisałem, z innymi rzeczami tj. poduszki, abs, zawieszenie itp. nie ma tak jakby połączenia. Radi mam Alpine ale wyjąłem bo myślałem że tu jest problem, niestety nic nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz założony jakiś gówniany emulator immobilizera lub alarm blokujący linie diagnostyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłeś w sedno sprawy bo sam tego się spodziewałem. Tylko gdzie szukać tego *******niczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności