Skocz do zawartości
robert29

Migająca kontrolka ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Nie znalazłem na forum co by mogol rozwiazac moj problem wiec zlorzylem nowy temat

miga mi kontrola ladowania na wlaczonym zaplonie ,ale jak wlacze silnik to gasnie czy moze byc problem z alternatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może aku do wymiany lub podładowania?szczotki na alternatorze moze sie już skończyły i nie ładuje tak jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej kolega radzi, Woltomierz w rękę i mierzymy napięcia na aku i podczas ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam regulator napiecia do wymiany :):):) i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obstawiam regulator napiecia do wymiany :):):) i po problemie

 

Też tak myślę, jak już będzie alternator wyjęty to warto sprawdzić łożyska i koło sprzęgłowe, szczotki oczywiście też.

 

Jak jest zbyt niskie napięcie na akumulatorze to auto raczej nie współpracuje i wywala komunikat "Engine Workshop". Zamiast bawić się jakim woltomierzem podłącz auto pod Vaga i wszystkiego się dowiesz na temat napięć ładowania itd.

Edytowane przez daroslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak myślę, jak już będzie alternator wyjęty to warto sprawdzić łożyska i koło sprzęgłowe, szczotki oczywiście też.

 

Jak jest zbyt niskie napięcie na akumulatorze to auto raczej nie współpracuje i wywala komunikat "Engine Workshop". Zamiast bawić się jakim woltomierzem podłącz auto pod Vaga i wszystkiego się dowiesz na temat napięć ładowania itd.

 

 

dokladnie tak jak piszesz.. jak juz jest rozebrane wszystko najlepiej wymienic co trzeba zeby np po miesiacu nie robic 2 raz tej samej zeczy a wiem ze lubia sie czasem mscic hehe zeczy martwe daja czasem o sobie znac ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłącze się pod temat.

 

Co to może być - przez pierwsze 2-3 km słychać "pyknięcie jakby przekaźnika pod deską" (podobne jest jak włączasz/wyłączasz klimę) - przygasają światła, siła nadmuchu i oświetlenie deski. W ciągu tych 2-3 km "pyka" tak z 2-3 razy. Nie zauważyłem, żeby po włączeniu grzania dwóch foteli, tylniej szyby, lusterek, całęgo oświetlenia auta, radia, częściej "pykało".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Podłącze się pod temat.

 

Co to może być - przez pierwsze 2-3 km słychać "pyknięcie jakby przekaźnika pod deską" (podobne jest jak włączasz/wyłączasz klimę) - przygasają światła, siła nadmuchu i oświetlenie deski. W ciągu tych 2-3 km "pyka" tak z 2-3 razy. Nie zauważyłem, żeby po włączeniu grzania dwóch foteli, tylniej szyby, lusterek, całęgo oświetlenia auta, radia, częściej "pykało".

 

Pozdrawiam

 

Zrobiło się już z rana zimno więc mogą jeszcze w czasie jazdy (po ruszeniu na zimnym silniku) załączać się świece żarowe na niskich obrotach silnika wtedy pyka przekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A świece nie powinny się raz załączyć i grzać do osiągnięcia odpowiedniej temperatury - a nie 2-3 razy włączać się i wyłączać. To "coś" musi ciągnąć sporo prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tanie i dobre paliwko Żeby miało ręce i nogi wpisujcie może wg schematu:

1. Miejscowość

2. Nazwa stacji (np. BP, Orlen)

3. Ulica, bądź inny sposób umiejscowienia stacji

 

 

Proszę o wpisywanie stacji tylko z województwa mazowieckiego.

 

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

 

też tak miałem i akumulator wymieniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności