Skocz do zawartości
mariorally

Czy da się zarobić poza etatem??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy da się zarobić na tyle aby ( jak to powtarza rząd) godnie żyć??

 

W ogóle co to znaczy godnie żyć, ile trzeba zarabiać? 2000, 5000 może 10tyś PLN miesięcznie.

Macie pomysł żeby zarabiać tyle aby nie oszczędzać i dotrwać do pierwszego?? a może czekacie na to aż ktoś przedstawi wam propozycję życia..

 

EDIT: uzupełnienie ;)

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe/godne życie zaczyna się od 4500 PLN w górę,10 lat temu zarabiałem tyle i starczało na dużo.pózniej zarobki malały,aż doszło do tego że trzeba było wyjechać za granicę aby wrócić do normalności :)

 

ale to już inna historia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe/godne życie zaczyna się od 4500 PLN w górę,10 lat temu zarabiałem tyle i starczało na dużo.

10 lat temu więcej warte było to 4,5k ;) teraz już mniej

Choć uważam, że sprawdza się stare przysłowie apatyt rośnie w miarę jedzenia i wraz z większa kasą wydajemy więcej ... kółko się zamyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
( jak to powtarza rząd)

Czyżby kampania przedwyborcza ruszyła???:lol

 

i wraz z większa kasą wydajemy więcej

Chyba że ktoś jest dusigroszem:) to wtedy więcej nie wydaje

 

 

ostatnio robilismy porządki w schowku w domu i znaleźliśmy paragony z początku 2000r. Ceny normalnie były piękne, podobno za 2 stówy kiedyś można było zapełnić koszyk w TESCO a teraz 100zł zmieścisz w reklamówce. W swoim wyuczonym zawodzie( adm. puibliczna) na łape bym miał 1500 po kilku latach dopiero a na początek najniższa krajowa. A same opłaty idą w górę, dobrze że w mieście nie mieszkam.

 

A co to znaczy godnie żyć- mieć codziennie rano kromkę chleba, nie chodzić śmierdzący i z gołym tyłkiem, mieć dach nad głową i nie prosić się jak te menele spod sklepu o 2 zł na kaszankę. No i oczywiście mieć w garażu PASSATA B5:lol. A ile wystarczy? - dla jednego 2 tyś, dla drugiego 5 tyś, a dla trzeciego to i 30 koła/miesiąc będzie mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że ktoś jest dusigroszem to wtedy więcej nie wydaje

 

Znam takiego ;) ale co to za życie :P

 

Chodzi mi o to, że tzw stopa nam się podnosi kupujemy pozornie lepsze (bo droższe) rzeczy. Taka kolej rzeczy.

 

Tylko pozostaje pytanie skąd wziąć na lespiejsze życie :) wiadomo, że nie od rządu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko pozostaje pytanie skąd wziąć na lespiejsze życie wiadomo, że nie od rządu

Dzisiaj kumulacja 13mln:) Wystarczy wypełnić kupon, lub zająć się ciemnymi interesami:lol

Niektórym się pofarciło i złapali kasiorke za granicą lub dzięki znajomością.

 

że tzw stopa nam się podnosi kupujemy pozornie lepsze (bo droższe) rzeczy.

 

mi tez się podnosi ale co innego jak stoję przy kasie w sklepie lub na poczcie z rachunkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj kumulacja 13mln Wystarczy wypełnić kupon, lub zająć się ciemnymi interesami

Niektórym się pofarciło i złapali kasiorke za granicą lub dzięki znajomością.

 

Ja zagram jak mi się przyśnią liczby :D

mi tez się podnosi ale co innego jak stoję przy kasie w sklepie lub na poczcie z rachunkami.

 

Nic mi nie mów, robię stałe zlecania na koncie aby nie patrzeć ile kasy wylatuje z konta do tego kredyt hipoteczny :/

 

Wszystko to powoduję, że człowiek zaczyna rozglądać się za innymi możliwościami bo kasy jest więcej jak 10 lat temu a i tak ciągle za mało żeby żyć bez stresa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko to powoduję, że człowiek zaczyna rozglądać się za innymi możliwościami

i tak do zajeb...a...:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tym fantem zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, czy da się zarobić na tyle aby ( jak to powtarza rząd) godnie żyć??

Oczywiście że można da się i wystarczy chcieć :D

 

W jakim celu ten temat? Chcesz abyśmy zarzucili temat ogłoszeniami o składaniu długopisów czy abyśmy ponarzekali bezsensu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz abyśmy zarzucili temat ogłoszeniami o składaniu długopisów
a da się z tego żyć?? raczej w to wątpię
abyśmy ponarzekali bezsensu ??

czasami, ale tylko czasami z narzekania coś wyjdzie ;) generalnie Polak jes stworzony do narzekania :P
W jakim celu ten temat?

w celu: poznać odpowiedź na topikowe pytanie :"Czy da się zarobić poza etatem??"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie Polak jes stworzony do narzekania

Coooo...?

Bo bata nie czuje i marudzić mu sie zachciewa....przykładem jest ten temat...

Taka jest prawda ...nawet historyczna ....

A ja poczuje dobrobyt i mu du...pa w tłuszczyk i piórka obrosła to w się "we łbie" przewracać zaczyna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja odpowiedz na dziwne pytanie Czy da się zarobić poza etatem??jest taka jak kazdy mysli " jesli znalbym odp na twoje pytanie skozystal bym sam z niego i sorry raczej nie podzielil bym sie z toba bez urazy " jesli zarabiasz za malo poszukaj innej pracy lub wyjedz z polski tylko nie wyobrazaj sobie tak jak kazdy co jest w polsce ze nam tu funty taczkami woza tu tez trzeba zapier..... na jedzenie kokosow nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ! Teraz już jak otrzymałeś kilka odp. Określ się kim jesteś co potrafisz ,swoje aspiracje ,potrzeby , uruchom również myślenie i zacznij zap.......... nie koniecznie za granicą i nie czekaj aż inni ci to dadza . A gotowej recepty tu nie otrzymasz. Albo dalej narzekaj .I domyslam sie ,że jedyną rzeczą jaka zrobiłeś aby zmienić ten stan rzeczy to napisanie tego tem. I zacznij sie cieszyć tym co masz.

Reszta to zwykłe ble, ble .

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coooo...?

Bo bata nie czuje i marudzić mu się zachciewa....przykładem jest ten temat...

 

Widzę, że uznajesz politykę Kija bez marchewki :P

Co do marudzenia to nie chodzi mi o to, że robota taka, a nie inna tylko generalnie lubimy sobie pomarudzić.

A temat nie ma służyć do marudzenia (bynajmniej mi), a do poznania opinii innych w Tym również Twojej.

jesli znalbym odp na twoje pytanie skozystal bym sam z niego i sorry raczej nie podzielil bym sie z toba bez urazy "

 

A nie mam o co się urażać, zadam tylko przewrotne pytanie jakbyś miał odpowiedź na moje pytanie, a dzieląc się takim pomysłem mógłbyś na tym zarobić to byś się nie podzielił?? :)

 

Określ się kim jesteś co potrafisz ,swoje aspiracje ,potrzeby , uruchom również myślenie i zacznij zap.......... nie koniecznie za granicą i nie czekaj aż inni ci to dadza .

 

dobrze piszesz :) bez tego to ani rusz, żeby coś osiągnąć, oczywiście nie czekam na to, że ktoś mi coś da :)

Albo dalej narzekaj .I domyslam sie ,że jedyną rzeczą jaka zrobiłeś aby zmienić ten stan rzeczy to napisanie tego tem. I zacznij sie cieszyć tym co masz.

 

Moje wcześniejsze "narzekanie" było swego rodzaju podpuchą ;) aby wywołać dyskusję. Niestety muszę Cię zmartwić, wcześniej już się porozglądałem i podjąłem pewne kroki aby zmienić co nieco.

 

 

Dzięki za odpowiedzi, może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli znalbym odp na to pytanie to tak jak pisalem skozystal bym z tego i liczyl kase ale ja tego nie chce bo ci co maja wszystko w zyciu nie doceniaja tego co maja wiadomo lepiej niz teraz chcialbym miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli znalbym odp na to pytanie to tak jak pisalem skozystal bym z tego i liczyl kase

chodziło mi o to, że gdybyś miał pomysł dzieląc się nim mógłbyś więcej zrobić/zarobić to czy byś się nim podzielił??

Więcej zarabiając więcej byś miał do liczenia :)

 

Wiem, że to trochę przewrotne, no ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzielac sie pomyslem ryzykowalbym utrate wszystkiego zycie to nie bajka wspolnik by mnie wyruchal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest fakt, człowiek człowiekowi nie równy.

 

A jak bym powiedział, partnerstwo bez ryzyka, że Ty na tym stracisz?? Utopia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się zarobić poza etatem?

Oczywiście, że się da-możliwości jest wiele.

A wszystko zależy od chęci, samozaparcia, wykształcenia i działki, jaką się człowiek zajmuje. Możesz wówczas dorabiać w swoim zawodzie lub rozkręcić coś małego na własny rachunek poza etatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności