Skocz do zawartości
valdiiaga

Castrol Edge 10w60 do 1.8T ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś z Was ma u siebie zalane takie oleum? Zastanawiam się nad wlaniem czegoś takiego do siebie. Czytałem na stronie Castrola że do leciwych autek turbodoładowanych polecają taki specyfik. Obecnie mam 240 tys na szafie, ale nie chę jeszcze przechodzić na półsyntetyka, od kliku lat śmigam na Castrol 5w40

Prośba o Wasze cenne opinie i spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zostaw jak jest jeśli nie ma żadnych złych objawów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś pomieniać to odpuść sobie castrola i weź Motula albo Liqui Moly.

 

Ja aktualnie jeżdżę na LM 10w40 z dwusiarczkiem molibdenu i jestem bardzo zadowolony. Półsyntetyk bo pierdoła poprzedni właściciel nie wiedział na czym jeździł :mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bym i pomieniał ma coś innego, ale czytałem gdzieś że Castrol zostawia spory nagar w silniku i rozsądnie jest nie przechodzić na lepszą np MOBIL klasę oleju bo nawet zmiana syntetyka na syntetyk może nieźle wypłukać silnik- dlatego pomyślałem o Castrolu tyle że już nie 5w40 a 10w60

W sumie to dalej syntetyk i tej samej firmy. Patrząc na fora np Audi piszą że silnik zalany castrolem 10w60 bierze mniej oleju jak niż zalany od 5w40

Czy to jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt z Was nie jeździ na tym oleju?

Prośba o Waszą opinię i ewentualne spostrzeżenia. :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z castrolem 10w60 mam bardzo złe wspomnienia, był to pierwszy olej którym zalałem passka jak go kupiłem i po 4 tys. km zrobił mi niezły bajzel w silniku :( (jak poszukasz to znajdziesz mój temat z 2008 roku).

Ale do sedna: castrol (bądź jego podróba, tego sie nigdy nie dowiem) wypłukał nagary i zatkał smok oraz pompę oleju (olej zmienił się w smar) co przy jeździe z dużą prędkoscią obrotową silnika doprowadziło do zatarcia silnika rozpadu turbiny ...w sumie koszty pełny remont kapitalny ok9000 zł:zeco

Lecz po remoncie jeździłem przez jakiś czas na na shell helix ultra racing 10w60 (takim zalał go mechanik który robił remont), nie mogę złego słowa na ten olej powiedzieć i tak kilka wymian dopóki cena nie doszła do 65 zł za litr:zeco. W tej chwili od jakiegoś roku śmigam i chwale sobie mobil1 5W50. Zaznaczę jeszcze że silnik jest lekko podkręcony na 225 kucyków (turbina, wtryskiwacze, regulator ciśnienia paliwa i soft)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Zastanawia mnie tylko jak Castrol, który raczej zostawia nagar niż myje silnik mógł wypłukać motor w Twoim aucie.

Może miałeś taki myk że wcześniej miałeś półsysntetyk, a wlewając syntetyka wypłukało nagar i pozatykało co trzeba.

Tak czy inaczej dziękuję za opinię.Generalnie nie chodziło mi tak naprawdę o markę oleju a jego specyfikę (chociaż na Castrolu śmigam od zawsze i moi znajomi też ). Chyba skuszę się na 10W60, bo to nadal syntetyk chociaż paramety i gęsość jak półsyntetyk i przy silniku z większym przelotem powinien zniwelować szybsze ubytki oleju jak w przypadku 5w40

Edytowane przez valdiiaga
uzupełnienie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba skuszę się na 10W60, bo to nadal syntetyk chociaż paramety i gęsość jak półsyntetyk i przy silniku z większym przelotem powinien zniwelować szybsze ubytki oleju jak w przypadku 5w40

 

Jak chcesz gęstszy to polecam MOTUL 15W50 300V COMPETITION W 100% syntetyczny, estrowy olej silnikowy

Mam go na półce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zostanę przy 10w60

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwsza wymiana za 1-2tys km na przepłukanie silnika.

Ja tak zrobiłem, kupujemy ustrojstwo do oczyszczenia silnika zlewmy oliwę i później dajemy nową oliwę ( jak wiemy co było lane) to dla bezpieczeństwa pół syntetyk (wlałem LM z dwusiarczkiem) + dodatek np LM dla uszczelnienia silnika "Öl Verlust Stop"

Zbliża się u mnie wymiana oleju, wiec stosuję Motula do oczyszczenia silnika tj ENGINE CLEA, a po wymianie LM do uszczelnienia :) i wtedy mamy mniejsze ryzyko nieprzyjemnej niespodzianki

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz koniecznie chcesz 10W60 to lej valvoline choc to olej raczej nie do takich silnikow.Ja go lalem do probe 2.5 V6 bo to olej przeznaczony do aut ktore sa bardziej palowane i obciazane a zwlaszcza w celu opoznienia nagrzewania sie oleju czyli wyzszym cisnieniem oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła, dziś rano wywaliłem Castrola 5w40 i wlałem Castrola 10w60

Po wymianie przejechałem około 50 km i póki co nie mogę wypowiedzieć się w temacie, poz tym że silnik wyciszył się w znacznym stopniu, szczególnie rozgrzany. Śledziłem trochę inne fora:Audi, Skoda i faktycznie ten fakt się potwierdza. O ile zatrzyma się w jakimś stopniu jeszcze "branie oleju" ,którego ubywało około 1L na 7 tys będzie ok. Zawsze to jakaś alternatywa aby nadal zostać na pełnym syntetyku , na czym bardzo mi zależało (mimo,że to nadal kontrowersyjny CASTROL ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem na 10w60 castrola i jest ok.Podczas zmiany oleju mialem wyjeta miske i czyszczenie silnika.

 

A ubytki oleju ustaly po wymianie turbiny na nowa a nie po zmianie oleju :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś płukankę robiłeś przed zalaniem CASTROLA 10w60? Co miałeś wcześniej zalane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie.jestem tu zupełnie zielony i mam problem.niedawno kupiłem paska i chcę zmienić olej tyle że nie wiem na jaki.poprzedni właściciel powiedział tylko że jakiś półsyntetyk nie ma żadnej naklejki na silniku ani w książce.proszę o pomoc.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś półsyntetyk nie ma żadnej naklejki

 

To jesteś w lepszej sytuacji jak ja jak kupowałem auto ;) Kup olej 10w40 (półsyntetyczny) i go tym zalej. Kwestia jaki olej (producenta) sobie wybierzesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum śmiga jeszcze na 10w60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki naprawdę się na tym nie znam, a jaki olej polecasz ,,producent"?

i nie wiem czy płukać najpierw silnik czy tylko nowy filtr i zalać świezy olej zdania na forum są podzielone.

 

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

 

wolę skorzystać z pomocy i nie robić nic na pałę to co sprawdzone zawsze jest lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 250 tyś. nalatane i od 2 lat jeżdżę na valvoline racing 10w60 i jak najbardziej wszystko w porządku więc z czystym sumieniem mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki naprawdę się na tym nie znam, a jaki olej polecasz ,,producent"?

i nie wiem czy płukać najpierw silnik czy tylko nowy filtr i zalać świezy olej zdania na forum są podzielone.

 

przed zmianą oleju wlej np ENGINE CLEAN Motula, niech silnik popracuje z 20 min.

Zlać olej, zmienić filtr i wlać nowy olej.

Jak chcesz półsyntetyk to polecam Liqui Moly z dwusiarczkiem molibdenu. Dla bezpieczeństwa wlałem jeszcze środek do uszczelniania silnika tez LM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności