Skocz do zawartości
zaba371

stan silnika TDI ??

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chodzi o mojego paska a wiec:

-oleju bierze z 800ml moze mniej na 10000 km (valvoline polsyntetyk)

- kopci na szaro bo nie jest to czarny dym

- na postoju jak go przegazuje to na czarno

- borygo w normie

- jezdze na ruskiej ropie

- jezdze delikatnie do 2100 czasami do 2500

 

i teraz pytania

1 jak sprawdzić stan silnika :> ( spawdzić jakie cisnienie na cylindrach ) jak poznac czy to nie uszczeelniacze na zaworach .... itp

2 czy zmienic olej na mineral

3 jaki jest dym jak wtryski leja i jakie objawy ?? na vagu pokazuje wartości do -+ 0.55 wszystko poniżej 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wlejesz mineralke to turbo Ci zabije ... skoro je Ci olej to turbina musi lać i nie ma mocy jak by Ci wtryski lały to podczas jazdy by Ci gasł i non stop czarny dym bo za duża dawka paliwa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak by Ci wtryski lały to podczas jazdy by Ci gasł i non stop czarny dym bo za duża dawka paliwa ...

Prawie prawda - kopci bo nie spala paliwa w formie płynnej, mocy ma mniej bo nie wszystko wtryśnięte się spala. Trzeba mocniej deptać, więc w sumie więcej spala.

- jezdze delikatnie do 2100 czasami do 2500

 

Chyba nie lubisz swojego samochodu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem dodać ze turbina po reg. takzę nie leje bo robiona w renomowanym zakładzie u Karambola

 

a paska to lubie i szkoduje go zeby mu dawac po *** .... czasami daje mu troche mocniej oczywiście ale nie do konca obrotow .... wiec co poradzicie wiecej ??????

 

a i zimna odpala bez problemów od strzałą chociarz mam aku 60/380 (jakos tak ale napewno 60 ) zeby ropa nie zamarzła mi ze 2 razy to bym nie odczuł zimy ...a pasek codziennie jezdzony ... duże mrozy były ponad -20 i palił wiec sprężanie chyba jeszcze ma

Edytowane przez kazio
bluzgi i ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie normy fabryczne vw i niech moderatorzy wywalą ten temat do śmietnika bo sie zacznie dyskusja o niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pomocny jestes ....jak niechcesz pomagać to sie nie odzywaj poprostu .... ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chodzi o mojego paska a wiec:

-oleju bierze z 800ml moze mniej na 10000 km (valvoline polsyntetyk)

- kopci na szaro bo nie jest to czarny dym

- na postoju jak go przegazuje to na czarno

- borygo w normie

- jezdze na ruskiej ropie

- jezdze delikatnie do 2100 czasami do 2500

 

i teraz pytania

1 jak sprawdzić stan silnika :> ( spawdzić jakie cisnienie na cylindrach ) jak poznac czy to nie uszczeelniacze na zaworach .... itp

2 czy zmienic olej na mineral

3 jaki jest dym jak wtryski leja i jakie objawy ?? na vagu pokazuje wartości do -+ 0.55 wszystko poniżej 1

zrób logi a dowiesz się co i jak ze silnikiem od kolegów z forum ale stawiam na wtryski i może uszczelniacze lub jakiś wyciek na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale pomocny jestes ....jak niechcesz pomagać to sie nie odzywaj poprostu .... ;p

 

Nie napinaj się posłuchaj

 

cytuję

 

"Brak jakikolwiek ubytków oleju nie jest bynajmniej powodem do radości.

Świadczy to o rozcieńczeniu oleju przez paliwo lub wodę kondensacyjną, które pogarszają jego właściwości smarne. Szczególnie może to się zdarzyć w zimę, jeżeli używasz samochodu do krótkich jazd w mieście. W takim przypadku należy wymieniać olej co 3.000 km. albo po czterech miesiącach."

 

 

W książce jest jak wół też napisane że auto może pobierać do 0,6 l oleju na 1000 km jak ci łyka 0,8 na 10000 to nie szukaj dziury w całym tylko się ciesz.

 

Pozdrawiam

"Volkswagen golf IV i bora" - Dieter Korp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie mozna było odrazu tak napisac :>??? ale mi nie chodzi tylko o sam ubytek oleju, bardziej o te dymienie jak go kupiłem jakies 2,5 roku temu to jak robiłem przegazówke to nie kopcil tak i podczas jazdy jak mu dawałem pedał do konca i cisnałem to nie dymił tylko delikatnie tymek leciał a teraz to widze w lusterku ze dymi .... pewnie znowu cos wymyslam ale chciałbym wiedziec co dolega :D i co mozna poradzic na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swięte słowa.

Kolego sam jeżdze na paliwku z UA. Widze że białystok czyli BY, a sam se wozisz? Bo jak nie to pewnie nafte ci sprzedają i z tąd mogą być te objawy. Jeżdzisz w zakresie 2100-2500 to silnik się zamulił turbo zastało wydech zapchał sadza. Pobór oleju na twoim poziomie to pestka.

Obserwój tylko czy się nie powiększa to zurzycie oleju.

Epilog:

Pobór oleju to może być nawet minimalny wyciek plus deczko turbo plus lekki przedmuch i masz po 265ml oleju na element na 10000km to po silniku nie zauważysz nawet.

Pojeźdz trochę na wiekszych obrotach bez przesady ale w zakresie 2300-3500 po jakimś czasie powinno wszystko ustać (o ile to nie te nieszczęsne paliwo)

Pozdrawiam.

I nie bierz do siebie zbyt dosłownie co napisałem-to moje sugestie a decyzaja co dalej nalezy do ciebie.

Trzymka panowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekiii za rady zaleje STP do czyszczenia wtrysków i dam mu troche mocniej przez jakis czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności