Skocz do zawartości
brodaty77

Nie uruchamia się pompa paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

stacyjke też juz wymieniłem i nic

 

A po co?

 

więcej możliwości nie ma

 

E no... możliwości jest sporo ze szwankującym ECU włącznie :)

 

Zrób jak koledzy radzą- zacznij od tego czy dochodzi napięcie do pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób i sprawdź najpierw TO, co się do ciebie pisze :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Czy w passacie b5 1998r. 1.8 jest pompa paliwa w baku? Chodzi mi o to, czy podczas włączania zapłonu powinno być ją słychać? U siebie w 3bg 1.9tdi coś takiego mam.

Problem jest taki, że samochód zgasł podczas jazdy, była rezerwa. Po zalaniu paliwem dalej nie odpalał, odłączyliśmy przewodu paliwowe przy silniku i strzykawką wpompowaliśmy trochę paliwa (weszły może 3 strzykawki), ale samochód dalej nie odpalał, tzn. lekko zaskoczył, ale wciąż nic.

 

Obstawiamy, że to może ta pompa padła, o ile jest w tym aucie.

Vag pokazał błąd przepływki, przepustnicy oraz jakiś związany z ecu.

 

Za wszelkie sugestie z góry dzięki,

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest w baku. A gdzie ma byc? :hmm Do zbiornika wchodzą 4 przewody - dwa od pompy i dwa od wskaźnika paliwa. Podłącz pompę "na krótko" do AKU i zobacz, czy działa. Jeśli tak, to przyczyny szukaj gdzie indziej. bezpieczniki, przetarta wiązka, zapchany filtr paliwa. Ewentualnie - jak to u mnie było, centralka alarmu się zepsuła i czasem było normalnie a czasami alarm się wyłączał, lecz alarm nie podawał napięcia na pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeje kotleta ponieważ nie mogę założyć tematu a sam tytuł mi pasuje. Mianowicie mam Passata b5fl 1.9TDI Avf i moje pytanie dotyczy pompy paliwa w baku. Gdy silnik jest zimny np po nocy i przekrece kluczyk nie słyszę pompki w baku ale gdy już odpale silnik i zgasze np po 1min i ponownie przekrece kluczyk to wówczas słychać już pompke. Czy to normalne czy coś jest namieszane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, pacjent: VW Passat B5 97r. 1.6 ben. Samochód się nie uruchamia: Akumulator został naladowany na full, kontrolki się świecą, silnik kręci, ale się nie uruchamia. Mankamentem tego auta jest niedziałający prawdopodobnie pływak, który nie wskazuje ilości paliwa w baku. Przy odpalaniu wskazówka delikatnie drgała i opadała do pozycji zero. Czy możliwe jest, aby przez ten defekt auto się nie uruchamialo z powodu m.in zanieczyszczeń, które są w baku? Odkrecalem pierwszy z dwóch deków przy pompie, ale drugi był tak uwalony, że nie mogłem go otworzyć. Macie jakieś rady na to?

P.S Paliwo jest w baku... sprawdzałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować podłączyć się do baku przewodem który jest od razu za pompką w stronę baku i wężyk włożyć do jakiejś bańki gdzie będzie paliwo wtedy ewidentnie zdiagnozujesz czy to wina czegoś w baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkie pytanie, pacjent: VW Passat B5 97r. 1.6 ben. Samochód się nie uruchamia: Akumulator został naladowany na full, kontrolki się świecą, silnik kręci, ale się nie uruchamia. Mankamentem tego auta jest niedziałający prawdopodobnie pływak, który nie wskazuje ilości paliwa w baku. Przy odpalaniu wskazówka delikatnie drgała i opadała do pozycji zero. Czy możliwe jest, aby przez ten defekt auto się nie uruchamialo z powodu m.in zanieczyszczeń, które są w baku? Odkrecalem pierwszy z dwóch deków przy pompie, ale drugi był tak uwalony, że nie mogłem go otworzyć. Macie jakieś rady na to?

P.S Paliwo jest w baku... sprawdzałem :-)

 

Jak pływak nie działa to może wymienić pompę paliwa ?. Ja ostatnio u siebie wymieniałem w ALT-ku, i poszło bezproblemowo.

Edytowane przez endriu11111111
...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypnę się.

Mam problem mianowicie najprawdopodobniej padła mi pompa paliwa tylko problem w tym że nie mogę je zlokalizować.

Passat B5 110KM. W zbiorniku jest tylko pływak pompy tak jak by nie było :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nie bylo,jest tylko w silniku na pompowtrysku,a na pompie nie,pompa przy wtryskowa sama zasysa mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czyli albo szlak trafił pompę wtryskową albo zapowietrzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności