Skocz do zawartości
kowalo

Jaki najlepszy preparat do tapicerki i skóry ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam formumowiczów.

Pytanie kieruję do posiadaczy aut ze skórzaną tapicerką.

Jakich środków konserwujących i czyszczących używacie, aby tapicerka w waszych autach ładnie się prezentowała i była zabezpieczona przed zmiennymi warunkami (mróz, upał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu.

W nowym nabytku posiadam skore+alcantare jak to sie ma do zabrudzen ?

od kwietnia bede wozil swego dzidziusia a co sie z tym wiaze tapicerka moze sie zafajdac od jedzenia, picia stopniowo.. ;)

Jak do tad mialem doczynienia ze zwykla tapicerka lub skora.

Sa specjalne preparaty do czyszczenia skory ale sam tego nigdy nie robilem snajomy mial myjnie i zawsze szlo sie z chlopakami dogadac zeby przeprali srodek i nawilzyli skorke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly_passat

a ja chetnie popatrze na ten wątek, bo sam mam skóre wentylowaną i konseruje ja preparatem jakims, ale niezbyt skuteczny, i lekko wyciera mi sie juz, jakis pomysl na cos skutzrcznego i dobrego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki preparat SONAXU ,buteleczka ok 200ml to koszt 23 zł,maialem to w rękach i czytalem instrukcje ,zapowiadała się obiecujaco.Zrezygnowalem z zakupu bo mam tylko skorzaną kierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja chetnie popatrze na ten wątek, bo sam mam skóre wentylowaną i konseruje ja preparatem jakims, ale niezbyt skuteczny, i lekko wyciera mi sie juz, jakis pomysl na cos skutzrcznego i dobrego???

 

Nie obraz sie ale wentylowanej skory to ty raczej nie masz a tylko perforowana co pozwala jej oddychac czy cos tam, masz w niej dziurki.

A wentylowana to taka co masz w fotelach wiatraczki.

Nie chce cie obrazic ale to jest ruznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem buteleczkę środka czyszcząco-konserwującego CarPlan - 200ml za 19 pln.

Zobaczę i dam znać jak to się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Czekam na relacje. A czym czyscicie alcantare i jak szybko sie wam zaczela wycierac na siedzisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czyściłem CarPlan'em i powiem szczerze, że liczyłem na więcej.

Głatkie powierzchnie wyczyścił ładnie, trochę też skóra wydaje się jakby nawilżona. Jednak w załamaniach na bokach siedziska, mimo użycia większej ilości środka i większej siły nie poradził sobie z brudem.

Szukam kolejnego środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj ja dzis wpadne do znajomego co ma myjnie i czysci tapicerki juz mi w 4 samochodach skore czyscili/nawilzali ale nie bylo tam alcantary tylko sama skora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. stałem sie własnie posiadaczem jasnej skórzanej tapicerki i stąd moje pytanie czym przywrocic jej blask i połysk? nie jest ona brudna czy cos tylko troszke popekana i matowa.

Z gory dzieki za odp.

pzdr

 

Dokleiłem Twój temat do już istniejącego. Następnym razem używaj wyszukiwarki. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam do skóry pianki sonax nano pro w srebrnej butelce środek jest w areozolu jestem zadowolony także polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czyszczenia lacantary znajomy z myjni poleca firanki, muwi ze nie wchlania wody a czysci! zamiast szmatka tylko delikatnie zeby nie przetrzac i nie uszkodzic i woda z mydlem ale troche zeby nie zalac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do nawilzania uzywam oliwiki dla dzieci i jakas skarpete. jest super. robie tak w domu i w samochodzie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CBR

Ja do umycia i pozbycia sie kurzu ze skóry użylem mleczka do czyszczenia shell. A dzis zastosowalem balsam do skory marki Effax. Wczesniej wyprobowalem Effax na moim kombinezonie motocyklowym i dal to ciekawy efekt. Producent obiecuje, ze srodek konserwuje skore i zapobiega jej pekaniu, zabezpiecza przed dzialaniem czynnikow zewnetrznych...Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
ja do nawilzania uzywam oliwiki dla dzieci i jakas skarpete. jest super. robie tak w domu i w samochodzie.

pozdro

 

Poczytałem i powiem że mnie najbardziej do gustu przypadła to oliwka:):):)

Na pewno tak zrobię u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam skórę z alkantarą i wypróbuję waszych porad. Dziękuję. P.S Mam na sprzedaż vw vento 2.0 GT 115 KM z 92r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na http://sklep.lederzentrum.pl/index.php można znaleźć trochę przydatnych informacji na temat pielęgnacji/konserwacji/renowacji skórzanej tapicerki, czy też alcantary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam mleczko turtle wax, skóra robi się mięciutka i odzyskuje swój naturalny kolor. moja czarna zrobiła sie czarna soczysta. polecam wcześniej wymyć skórę wodą z mydłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności