Skocz do zawartości
sebek79

jak odetkać odpływy szyberdachu passat b4 pomocy!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogólnie problem z szyberdachem otóż uchylać sie uchyla normalnie a jak chce go zamknąć to prawa strona zamyka sie normalnie a lewa stoi i nic musze pomagać śrubokrętem co to może być?a druga sprawa to to że przecieka mi a nie mogę nigdzie znaleść odpływów między słupkiem a drzwiami nic nie ma jak je znaleść i jak sie do nich dobrac żeby je odetkać?trzeba podsufitke ściągać? prosze was o pomoc szczegółową bo w tej kwesti to jestem laik z góry dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że 2 idą do tyłu i są po prawej i lewej stronie w schowkach ( wężyki ) dmuchnij w nie powietrzem ( może syf jakiś wylecieć do środka czasmi )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bede walczył z tym a wogóle ile jest tych odprowadzeń?bo jak czytałem na forum to podobno jest ich cztery jakby tak było to gdzie są jeszcze dwa? i co to za przyczyna że nie mogę go normalnie zamykać juz nie mówie o tym żeby sie całkowicie otwierał do tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój problem to pęknięty tzw "piesek" szyberdachu. Bardzo częsta usterka i w 95 % pęka ten nad kierowcą. Tylko rozebranie i wymiana. Chociaż z doświadczenia łatwiej kupić cały sprawny dach, niż takiego pieska.

Na siłę nie ciąg do tyłu, bo pęknie drugi piesek i już całkiem kibel.

Możesz spróbować rozebrać dach i zdemontować całkowicie ten połamany piesek-ja tak miałem w jednym Corrado ( identyczna konstrukcja dachu ) i działało poprawnie.

Co do odpływów, są cztery, w każdym z rogów. Możesz je spróbować "przewiercić" linką stalową wkręconą w wiertarkę. od strony dachu, od góry, w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne tylko w jaki sposób dojść do tych ''rogów'' trzeba ściągać tą górę metalową z uszczelką czy jak to mam zrobić jakbyś mogł mi dokładniej to opisać bym był wdzięczny no i z góry dzięki za pomoc pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpływy są 4 w każdym rogu. Przednie widoczne i dostępne bez problemu po odsunięciu szyberka do tyłu, tylne niewidoczne i dostęp do nich możliwy tylko długim przedmiotem także po odsunięciu szybra do tyłu. Polecam długi pancerz od linki rowerowej.

opt1306584507o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok tylko u mnie problem polega na tym ze nie da rady odsunąć szybra do tyłu bo jest zepsuty tylko mogę go uchylać i tu tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko jest ok tylko u mnie problem polega na tym ze nie da rady odsunąć szybra do tyłu bo jest zepsuty tylko mogę go uchylać i tu tkwi problem
Witam

Wydaje mi się że jednak możesz go odsuwać do tyłu. Skoro piszesz że

uchylać sie uchyla normalnie a jak chce go zamknąć to prawa strona zamyka sie normalnie a lewa stoi i nic musze pomagać śrubokrętem
Czyli masz dokładnie to co u mnie. Pękło Ci pewnie to ustrojstwo z fotki poniżej w miejscu które zaznaczyłem. Wystarczy odsunąć do tyłu osłonę przeciwsłoneczną, następnie cofnąć plastikowe rynienki (to plastki po obu stronach). Później delikatnie przyciskiem cofasz troszkę szyber i przy lewej prowadnicy śrubokrętem opuszczasz taką jakby srebrną łapkę (nie wiem jak to nazwać ale z lewej strony musisz za pomocą śrubokręta ustawić tak samo jak po prawej). I jak już to zaskoczy przesuwasz spowrotem do przodu rynienki (będą ciężko szły bo tył szybra już się lekko opuścił), następnie osłonę przeciw słoneczną i dalej już szyber sam idzie do tyłu.

Oczywiście wszystko z wyczuciem ale u mnie w taki sposób można całkowicie odunąć szyber pomimo urwanej lewej prowadnicy. Zamyka się już samodzielnie bo całość idzie do przodu (tak jak uchyla Ci się do góry bez pomocy).

PozdraVWiam

 

caed9f69b03c0fe4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odkręć płytę szybra i wyciągnij ją (4 torx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co od wezykow :D Czy Twoj pasek mial sciagane kiedys blotniki ? :P Ja u siebie sciagnolem i zakladajac scisnolem wezyk przez co wode lalo mi do srodka , ale sciagasz kolo sciagasz nadkole :D i w lewym gornym rogu (jesli sciagniesz prawe kolo ) powinienes miec wezyk jest zakonczony hmm takim dziubkiem w ksztalcie krzyzyka ten krzyzyk mozesz zdjac i zobaczyc co sie tam dzieje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"z przepracowania brakuje mi slow "

ja widziałem jak Ty pracujesz :P w końcu swoją wiedzą podzielisz się z innymi użytkownikami forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zaczolem zagladac szerzej a nie tylko na "Podkarpackie" Hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz zaczolem zagladac szerzej a nie tylko na "Podkarpackie" Hehehehe

za moją namową ;) w końcu poczujesz ten smak jak ktoś Ci podziękuje za pomoc. dobra nie róbmy OT w tematach, jak coś to pisz na pw albo gg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności