Skocz do zawartości
Michal1980

Zwiekszone zuzycie paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam passata od miesiaca...mial wymieniana turbine...jak mu depne to ciagnie ale nie raz z chwilowymi przerwaniami...a spalanie na komputerze na miescie 11 litrow...jaka przyczyna? na dniach chce wymienic filtry paliwa i powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem zwiększone zużycie jak lały mi pompowtryskiwacze. Po wymianie problem ustąpił.

Ja wymieniłem pompki i pali mi więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Koledzy kupiłem ostatnio Paszczaka 2,0 FSI, zastanawia mnie spalanie. Na trasie udało mi się osiągnąć spalanie nawet 6,2 ( 100 km, prędkość przepisowa) ale średnie spalanie na trasie to około 7-7,5 l, ale w mieście jest już zupełnie inaczej, na krótkich odcinkach komputer pokazuje 15 l, przy normalnym operowaniu pedałem gazu. Jak ostatnio wsiadałem do auta kom pokazywał mi zasięg 160 km, a po przejechaniu 20 km na mieście pokazał mi 70 km, zjadło mi około "1,5 kreski" na wskaźniku paliwa. Może to jest normalne w tym aucie, ale proszę o info czy też tak macie. Miasto w którym jeżdżę jest małe, i nie ma zbytnio korków. Skrzynia automatyczna- tiptronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi po Krakowie średnie wychodzi 11-12l/100km. W trasie tak jak tobie ok.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy przy ruszaniu komp. pokazuje wam na chwilowym spalaniu wartosci np 50L ? pytam bo wczesniej tego nie mialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy przy ruszaniu komp. pokazuje wam na chwilowym spalaniu wartosci np 50L ? pytam bo wczesniej tego nie mialem...

 

49,9 max zobaczysz :)

 

A jesli chodzi o twoje pytanie to tak nie patrz na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 99,9 :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zaczyna się od góry nie od dołu stąd takie wskazania, potem przecież się normuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze sie normuje wiele osob twierdzi ze tak powinno byc ale pytam bo u mnie po prostu tak nie bylo...autko sprawdzone chyba u najlepszego mechanika w Łodzi i mowi ze wszystko jest ok jedyne to mam 2 swiece do wymiany ale to nie ma chyba znaczenia przy spalaniu...przeczytalem chyba wszystko co moglem na forach roznych marek i czasami ten problem sie pojawia tylko nikt nie zna odpowiedzi...czy ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masza napewno miales, tylko nie zwracales uwagi albo miales kompa ustawionego na spalanie /100km :) zamiast na chwilowe :)

Mi na 1. pokazuje czesto 99.9 l takze bez nerwow wsztystko w normie :).

 

Apropo spalania autostrada od 10 l/100km w gore :) zalezy od panstwa :P. Miasto 12. Tras po koleinach krajowych nie robie zbyt czesto wiec nie wypowiem sie o spalaniu :).

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm uwierz mi ze zwracalem uwage druga sprawa ze od razu srednie spalanie wzroslo...chyba go zatankuje do konca i przejade z 200km i wtedy sprawdze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyne to mam 2 swiece do wymiany ale to nie ma chyba znaczenia przy spalaniu...
Mówimy o świecach żarowych? To rzeczywiście nie powinno mieć większego wpływu na spalanie. Jedynie zimą może ciężko odpalać. A co do chwilowego to może w pewnych okolicznościach cuda pokazywać, a zwłaszcza na zimnym. Ale przy normalnym ruszaniu na płaskim terenie mi pokazuje chwilowe w przedziale 20-45 l/100km. Przynajmniej tyle zauważyłem w ułamek sekundy po ruszeniu(najpierw patrzę na drogę, a później na licznik). Tak więc jeżeli po ruszeniu wskazania się stabilizują na jakimś logicznym poziomie to nie przejmowałbym się tym specjalnie. Istotne żeby w skali zbiornika pod dystrybutorem było dobrze. A jeżeli średnie wzrosło to trzeba szukać problemu.

Mi też kilka miesięcy temu średnie wyraźnie wzrosło ni z gruchy, ni z pietruchy(admin moje posty wywalił do działu B5?! gdzie źródłem problemu była szczelność sterownika silnika i jego wtyczki). A i chwilowe było jakoś dziwnie za wysokie-na luzie ok. 0,9 l. Po ok. miesiącu wyskoczył błąd pedału przyspieszenia i ciągle wracał, by nagle też nie z gruchy ni z pietruchy podczas jazdy sam się naprawił i spalanie wróciło do normy. Ale za to kilkanaście dni po cudownym samonaprawieniu stanąłem na skrzyżowaniu. Diagnoza-walnięta pompa paliwa. A gdy wyjąłem filtr paliwa to za głowę się złapałem(m.in. Romeo9999 i paru chłopaków ze spota świadkami), że może być taki czarny, gdzie 2 miesiące wcześniej był wymieniany wraz z wszystkimi płynami i filtrami. Doszedłem do wniosku, że na stacji musieli mieć jakieś szajsowate paliwo i od tego się zaczęło. Jeden z kolegów zasugerował mi, że może vacum pompa przepuszcza olej, ale nie wiem gdzie ona jest żeby to sprawdzić i jak te paliwo z tej vacum pompy dostało się do filtra. Aczkolwiek moja przygoda z pompą może być tylko zbiegiem okoliczności, nie mniej jednak zawalony filtr paliwa może powodować perturbacje z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wtrącę tylko odnośnie filtra paliwa. U mnie po 15kkm zawsze wygląda identycznie jak ten od oleju - czarny jak smoła. Tankuję na normlanych stacjach (tak mi się przynajmniej wydaje :D ), często też w de...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak swiece zarowe...ok zaczne od poczatku moze wtedy ktos cos podpowie...autko dostawalo drgan silnika na biegu jalowym ale nie zawsze, podczas jazdy wszystko ok przeszukalem fora i bylem pewien ze to wtryskiwacz podlaczylem pod 2 wezyki taki srodek do czyszczenia wtryskow molly spulung i wszystko po paru km wrocilo do normy autko nie przerywa ladnie sie zbiera...tylko na jalowym biegu spalanie pokazuje 0,7 jak sie rozgrzeje gdy jest zimny okolo 1l ale co jest najciekawsze w momencie gdy strzalka temp idzie do gory temp spada do 0,5 i dopiero jak zagrzeje sie do 90stopnie pokazuje 0,7...wczesniej zawsze bylo 0,5 na rozgrzanym i nie bylo tak wysokich wartosci chwilowego spalania...wtryski byly sprwdzane wiec sa dobre olej wszystkie filtry wymienione pare dni temu nic to nie zmienilo...nie wiem myslalem ze moze ten kat wtrysku sie przestawil ale nie mam vcds i z moich okolic nikt sie nie zglosil zeby pomoc w sprawdzeniu co radzicie>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.nie wiem myslalem ze moze ten kat wtrysku sie przestawil
Nie sądzę aby kąt wtrysku tak sam z siebie się przestawił skoro cały czas był dobry. Spalanie 0,7 na luzie jest w normie za to 0,5 jest wyjątkowo niskie. U mnie nigdy tak nie zeszło i waha się w przedziale 0,6-07, a gdy włączę odbiorniki(radio, klima) to czasami wzrasta do 0,8 l/h.

No nic, wyjeździj trochę paliwa, ponownie zatankuj "pod korek" i wtedy przelicz spalanie. Zakładam, że wiesz jak pomiędzy tankowaniami obliczyć spalanie l/100 km(niekoniecznie trzeba przejechać równo 100 km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm 0.5 to jest norma ktora mialem...i tyle powinno byc jezeli masz wiecej to tez masz cos nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem zwiększone zużycie jak lały mi pompowtryskiwacze. Po wymianie problem ustąpił.

A mnie po wymianie pompek zwiększyło sie spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam normalnie 0.6 ale jak wyłączę ksenon,radio i nawiew to mam 0.5

Powyżej 0.6 mam wtedy jak klima zaczyna chłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle miałem 0,4-0,5 l/h na jałowym. Zawsze jeżdżę z włączoną klimą. W piątek zauważyłem wzrost na 0,8 -0,9 l/h, a po wyłączeniu klimy spadało do 0,4-0,5 l/h. Na dworze było gorąco. Poczekam aż upały ustąpią, ale przecież to nie pierwsze upały tego auta. No i nie zawsze obserwuję spalanie chwilowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie z klimą to 1,2-1,4/h a bez klimy 0,8-0,9 (z radiem) skrzynia biegów w położeniu P, myślicie, że to za dużo?? Pytam bo nie wiem czy to normalne czy jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności