Skocz do zawartości
Gregor1890

[Klimatyzacja] Kompresor się nie uruchamia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu popsuła mi się klima, na climatronicu zdiagnozowałem błąd 3224 (wyłącznik cisnieniowy klimy) w serwisie powiedzieli ze chlodnica sie rozszczelniła, więc ją wymieniłem.

Po dwóch tygodniach znowu klima się popsuła, znowu błąd 3224, tylko teraz patrząc pod maske widzę jak leje się zielony czynnik z miejsca obok kabli , które wchodzą do kabiny. I teraz pytanie jest nastepujące. Skoro wtedy wyskoczył ten sam błąd, a dzisiaj czynnik kapie z innego miejsca, tzn. że zakład, który mi naprawiał klime zrobił mnie w bambuko i naciągnał na tą wymiane chłodnicy. Jak sądzicie?

 

Byłem w warsztacie, okazało się że to prestostat (czujnik cisnienia). Niestety cały czynnik uciekł. Nie było to z winy warsztatu, gdyż przy wymianie chłodnicy wpinali się tylko w takie małe "korki" i ładowali czynnik. Zapytałem się też dlaczego, wyskakiwał ten sam błąd. Pojawiał się bo nie był czynnika, i czujnik świrował przez to. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak byś zgadł doszedłem jest przyczyną wybijania bezpiecznika otóż wiatrak na chłodnicy który powinien być 60W a jest zamontowany 150W i na nim są luzu i ma bicie i jak leko się zatnie o obudowę to wyrzuca bezpiecznik
czyżby wiatrak firmy SPAL?

moc może mieć większą ok. 200W powinna uciągnąć instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b4579cce585d4738m.jpg

 

Taki wiatraczek.

 

Tylko teraz pytanie czy on jest rozbieralny i co mogło paść ze barka latają w każdą stronę narazie nie mam czasu rozebrać zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wysypało się łożysko, silnik jest "rozbieralny" młotkiem i przecinakiem. Trzeba poodginać metalowe łapki trzymające pokrywę szczotek lub te od strony śmigła. Delikatnie żeby nie pokruszyć magnesów stałych. Ja kiedyś rozbierałem go właśnie od strony śmigła i wszystko wyszło bez problemu. Miałem potem problem żeby włożyć wirnik na miejsce nie łamiąc szczotek, ale troszkę pomyślunku i zablokowałem je kawałkiem drutu przywiązanym do nitki, który potem wyciągnąłem. Łożysko jest dość nietypowe, część obudowy łożyska stanowi pokrywa którą musisz zdjąć. Ale da się spokojnie je wyjąć i wstawić zwykłe walcowe łożysko np. na epoxyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jutro zobaczę za używką ale raczej zakupie nowy za kwotę 130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały wentylator kosztował mnie 50 zł więc wymiana łożyska to raczej z ciekawości lub hobbystycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiatraczek chodzi klima chodzi wiatrak kosztował mnie 130 nowy nie oryginalny ale wykonanie powiedział bym bardzo dobry.

 

a łożysko sobie wymienię tak jak mówisz w chwili wolnego czasu na czarną godzinę żeby był.

 

Wiec uznaje temat za rozwiązany dziękuje bardzo ludziom biorącym udział pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Podłączę się pod temat ponieważ walczę z wentylatorem chłodnicy oraz z klimą i również zauważyłem że moja klima jest chyba dokładana.

 

Wentylator ma 2 biegi , mam takie same 2 przekaźniki jak kolega Gregor1890 na błotniku po stronie pasażera , oraz jeszcze jeden po stronie kierowcy. ( obok zbiornika na płyn do spryskiwaczy ) a nie mam fabrycznego modułu przekaźników jaki powinien tam być.

Czy ktoś się orientuje czym sterują te przekaźniki ?

Domyślam się że jeden z tych od strony pasażera włącza cewkę sprężarki , drugi pewnie któryś bieg wentylatora ale który ?

 

 

lewa strona.jpg

prawa strona.jpg

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jutro jak chcesz to wyciągnę moje przekaźniki i popróbuje co chodzi co nie bo coś też mam po lewej stronie chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie sprawdziłem , już wrzuciłem :

 

Przekaźniki są standardowe 510, 541(czarny) - ten steruje cewką ( prawa strona) i 516 ( 50 A ) po lewej.

 

Do cewki sprężarki idzie jeden przewód z przekaźnika 541, "+" ,a masę chyba bierze z obudowy.

Wiązka od tych przekaźników idzie do osuszacza po lewej.

 

http://wrzutnik.net/id.jdv1307712793m.jpg

 

http://wrzutnik.net/id.bwy1307712793n.jpg

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności