Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę troche temat. U mnie turbina przestała działać z dnia na dzień. Tzn słychać jej świszczenie (nie jest to owa turbina więc było ją już słychać) ale nie daje tzw 'kopa' powyżej tych 1800/2000 obrotów. Wcześniej działała normalnie. Dziwna sprawa, bo wcześniej jak mi siadła turbina to zaczął strasznie kopcić, a teraz nie kopci wcale, ale mułem jest strasznym. Czy jest może jakiś przekaźnik odpowiadający za załączanie sie tej turbiny który mógł siąść? Albo coś innego? Zdejmowałem wężyk od podciśnienia i żadnej różnicy. Dodałem gazu a wężyk jak nie robił podciśnienia tak nie robi. Jakieś sugestie?
Sprawdz zaworek N75 i caly uklad sterowania(podcisnieniowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź błędy na vagu.

najpewniej coś sterującego się 'wysypało' i auto wchodzi w stan awaryjny od razu po odpaleniu.

wtedy na żadnego kopa nie masz co liczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - mechanik przed założeniem "nowej" używanej turbiny sprawdził w jakim jest stanie? Sztanga chodziła lekko?

Możliwe, że była usyfiona w części gorącej i przed założeniem trzeba było ją wyczyścić jak była na zewnątrz :)

Na pracującym silniku ściągnij wężyk z gruszki i załóż ponownie obserwując sztangę - powinna płynnie podejść do góry 2-3 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chce wymienic turbine na wieksza w pasku 1.9tdi 130 oryginalnie. Obecnie auto ma 187.3bhp ale turbina nadaje juz sie do wymiany, prosze o kilka odpiwiedzi.

 

Potrzebuje wiedziec jaka turbina bedzie pasowala chodzi o flansze itd. czy turbina z vw t5 2.5 tdi podejdzie?, lub turbina z q7 3.0 tdi. Jezeli nie beda pasowaly prosze napisac co trzeba wymianic aby ja zainstalowac.

 

Auto wyladuje z nowa turbina na strojenie i beda wieksze wtryski z t5 wiec chce osigagnac ok 250-270bhp.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do turbiny gtb22 (3.0 tdi), trzeba przyspawać kolektor. Na allegro są do kupienia już gotowe zestawy do włożenia.

Poczytaj dział tuning mechaniczy, tam jest wszystko wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Kuba

Celujesz w duze moce wiec musisz czytać czytać czytać chyba ze ÂŁ sa i płacisz i ma byc wiec wtedy nie musisz czytać :)

Wszystko da sie wsadzic do 1.9 ale z głowa

Gtb22 to najlepsze rozwiazanie ale troche zachodu z montażem a pozniej to juz tjuner ma pole do popisu a jego robota to połowa sukcesu albo nawet wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do turbiny gtb22 (3.0 tdi), trzeba przyspawać kolektor. Na allegro są do kupienia już gotowe zestawy do włożenia.

Poczytaj dział tuning mechaniczy, tam jest wszystko wyjaśnione.

 

Spawanie odpuszcze bo pozniej przywymianie turbiny moze byc problem, zaraz zobacze co jest na allegro, a jak to okreslic turbina gotowy zestaw?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tasior ty widze ze masz 192bhp i 395 Nm, ja mam 187,3bhp i 408Nm miezyles swoje auto na hamowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rolkach ale to w połowie mojej przygody -ori turbo AVF, bez FMIC, bez porządnego programu to oscylowało w okolicy 153-155

ale już finalnie z tym co mam na pokładzie i po 1 wizycie u Darona i jego pomiarze na Dynomecie byly okolice 180 a finalnie wyszło 193 kunie ale 3 osoby na pokładzie i nie sprzątnięty bagażnik (kombi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności