Skocz do zawartości
Charakterek

Dodatkowa kabinowa lampka tylna.

Rekomendowane odpowiedzi

VW nie rozpieszczał czasami użytkowników i skąpił im lampek tylnych. A nawet jak nie skąpił, to te, co są świecą tak sobie.

 

Zatem poniżej przedstawiam możliwe rozwiązanie problemu na lampkach Audi.

 

W lampki najlepiej zaopatrzeć się na szrocie. Za 15 - 30 zł możemy nabyć całkiem fajną. Poniżej na zdjęciach kilka przykładów. Szeroka lampka może występować w wersji bez środkowej lampki tylko z lampkami do czytania.

 

Lampka mała jest całkiem uniwersalna, a duża jest niestety wygięta w łuk. Warto zwrócić uwagę na kolor lampek, bowiem występowały one w przeróżnych kolorach i odcieniach.

 

Dokupujemy także blaszkę która idzie w podsufitkę. Warto zorientować się ile jest miejsca pomiędzy podsufitką, a dachem.

 

W ASO dokupujemy kostkę zasilającą do lampki 4B0 971 978 A oraz piny 000979002 2 szt (całość to koszt ok 20 zł) Piny są zarabiane na obu końcach, więc po rozcięciu mamy potrzebne 4 sztuki...

 

lampki.th.jpg

 

Pinologia (piny numerowane na kostce):

 

PIN 1 - Stała masa

PIN 2 - Masa z drzwi

PIN 3 - wolny

PIN 4 - Stały plus

PIN 5 - Plus po ściemniaczu - do podświetlenia piktogramów)

PIN 6 - wolny

 

Jak widać wszystkie sygnały można wziąć z lampki bocznej lub głównej, jedyny problem będzie z pociągnięciem plusa po ściemniaczu. Chyba, zr ktoś ma lampkę W8, to takiego plusa już ma...

 

Piktogramy są podświetlone na CZERWONO. W przypadku Passata B3 i B4 albo ich nie podświetlamy, albo montujemy zielone diody.

 

Demontaż wyłączników i zmianę podświetlenia przedstawię niebawem. Montaż tego na aucie także.

 

Póki co - daję pomysł - można naprawdę tanio i ślicznie rozjaśnić wnętrze.

 

Jak to świeci? Próby w domu - do mojej lampki już zaszyte ledy:

 

laa08.th.jpg

 

laa09.th.jpg

 

laa05.th.jpg

 

laa07.th.jpg

 

laa01.th.jpg

 

laa02.th.jpg

 

laa03.th.jpg

 

laa04.th.jpg

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmmdales do myslenia Panie Charakterek.trza by zmodzic cos takiego.jedyny bol to taki ze trzeba to zrobic dobrze za pierwszym razem bo jak nie to bedzie lipa z pocieta podsufitka.czekam na rozwoj wydarzen i fotki z montarzu.tymczasem lampki bede szukal.powodzenia

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu ta pierwsza lampka od góry od czego jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zdjęciu ta pierwsza lampka od góry od czego jest?

 

Górna i dolna Audi A6 C5

 

Środkowa - AUDI A4 B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na to wpadłem i zakupiłem taką lampkę

 

http://allegro.pl/bmw-e39-e38-lampka-przod-bez-diody-i1607490144.html

 

Ma te dwie czerwone diody do podświetlenia wnętrza w nocy tylko za założenie nie mogę się zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma te dwie czerwone diody do podświetlenia wnętrza w nocy

 

Tył na czerwono jest zbędny. Za to lampki do czytania (zwłaszcza jak masz dzieci) są absolutnie niezastąpione. No i widać nocą z racji podświetlanych przycisków gdzie nacisnąć, by natychmiast zaświecić światło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten jak czegoś nie wymodzi,to by chory był.Zamiast sie do żonki w nocy przytulać to siedzi i kombinuje jak innym życie zatruć.No i najgorsze jest to,że prawie zawsze mu się udaje. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast sie do żonki w nocy przytulać to siedzi i kombinuje jak innym życie zatruć.No i najgorsze jest to,że prawie zawsze mu się udaje.

Święte słowa, jeszcze się nie nacieszyłem aktualnym oświetleniem. porządnych fotek nie zrobiłem a TU takie co!!! ;)

Pewnie kiedyś wpadnę do Radomia na zapiekankę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh bo Jacek jest perfekcyjny w każdym calu, a że stwierdził że w aucie jeszcze nie dość jasno więc kolejna lampka rozjaśni umysł i "wnentsze"...;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta lampka o której pisałeś A6 C5 ta górna to ładnie wchodzi w przestrzeń między podsufitką a dachem, jest dość miejsca? Czy trzeba jakoś uwypuklić podsufitkę tak jak jest w audiku. Jeszcze jakby ktoś mógł się zorientować jaki jest numer tej blaszki do zakucia żeby to jakoś wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jakby ktoś mógł się zorientować jaki jest numer tej blaszki do zakucia żeby to jakoś wyglądało

 

Czy masz na myśli te blaszki??

 

9f1fadf278c66965.jpg

 

251641f2f84ccd1d.jpg

 

Tu same lampki

 

26ccce4582e6ed08.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze to element podsufitki, takie żelazne okucie tej dziurki co się w nią lampkę wsadza, wszystkie dziurki w podsufitce są taka blaszką obrobione, na pierwszym obrazku numer 8 albo 9

Edytowane przez bambus1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to o tym piszesz :) To wtedy jest 9ka i to ma nr:

 

4B5 868 729 - palak ochronny, pewnie miał być pałąk ;)

 

EDIT:

Choć jak patrzę na rysunek to jakoś mi to nie pasję, jak się domyślam to piszesz o stalowej obwolucie wszytej w podsufitkę?? i wtedy to 9tka może już nie być :/

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma u mnie na blaszce żadnego numeru. Mi właściciel szrotu zrobił przysługę i to ogromną. Nie chciało mu się tej blaszki odginać, a podsufitkę i tak wyrzucał, Więc wziął noża i wyciął kawałek z blaszką. Wskutek czego wiem jaką dziurę ciąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap przeróbki zakończony. Po pierwsze blaszkę wyciąłem sobie z kawałkiem podsufitki Audi. Miała być wyrzucona (podsufitka znaczy się). Więc szablon otworu przydał się nieziemsko. Lampka ma dwa zaokrąglone rogi (wewnątrz) Ja je zaplanowałem, by były z przodu. Czyli gniazdo instalacji w kierunku przedniej szyby. Lampkę umieściłem dokładnie POMIĘDZY lampkami tylnymi. Akurat wypadło na wzmocnienie dachu, dlatego zaizolowałem je taśmą materiałowo - gumową (dość grubą - przykleiłem taśmę do belki poprzecznej). Niemniej po kolei.

 

Szablon:

 

001kxf.th.jpg

 

Po obrysowaniu:

 

002qba.th.jpg

 

I wycinamy dziurę. Warto zaopatrzyć się w bardzo dobre ostrza. Polecam te firmy OLFA. Naprawdę uprzyjemnią pracę. Po wycięciu dziury trzeba coś zrobić, by obniżyć podsufitkę. Włożę w miejsca zaznaczone strzałkami kawałki styropianu. Dzięki temu uzyskam to, co chcę.

 

003xj.th.jpg

 

Dziś jeszcze zdążyłem podciągnąć elektrykę. Ponieważ po bokach mam lampki z czujnikami ruchu, to pociągnąłem kabelek od lampki przedniej. Z racji posiadania lampki W8 - miałem plusik po ściemniaczu. Piny z lampki Audi opisałem w pierwszym poście. Teraz czas na kabelki w Passacie. I tak w lampce przedniej. Stały plus - kabelek czerwono - niebieski (łączymy z PIN 4 z lampki Audi). Stały minus (masa) kabelek brązowy (łączymy z PIN 1). Kabelek brązowo - biały - masa z drzwi (łączymy z PIN 2). PIN 5 - prowadzimy sobie z jakiegoś plusika po ściemniaczu.

 

I tyle na dziś zrobiłem. Żona mnie zabrała z auta i koniec roboty :)

 

A podsufitka jest miękka - blaszka jest bardzo wskazana!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze blaszkę wyciąłem sobie z kawałkiem podsufitki Audi. Miała być wyrzucona (podsufitka znaczy się)..

 

Oj Jacku widzę, że plączemy się w zeznaniach ;)

Mi właściciel szrotu zrobił przysługę i to ogromną. Nie chciało mu się tej blaszki odginać, a podsufitkę i tak wyrzucał, Więc wziął noża i wyciął kawałek z blaszką.

 

hihihi ;)

 

Tyle offtopu :)

 

Powiedz mi czy szukałeś już w Radomiu taniego hotelu?

Bo oferta Twoich ledów jest tak bogata, że roboty na więcej niż jeden dzień :) Samo prucie rozbieranie i wycinanie otworów na wszystkie lampki pochłania dużo czasu.

 

I wracając do najnowszej lampki, to jaki masz plan na wmontowanie blaszki w wycięty otworek?

Edytowane przez mariorally
literówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo odciął taki zadatek po 30 cm z każdej strony :) Ja sobie dociąłem na wymiar jak na foto :)

 

Powiedz mi czy szukałeś już w Radomiu taniego hotelu?

 

Ojtam ojtam

 

Z Piaseczna masz blisko. Więc podskoczysz pewnie nie raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dokończyłem dzieło. Zamocowałem blaszkę:

 

004icu.th.jpg

 

Włożyłem styropian na dystans:

 

005gj.th.jpg

 

I po włożeniu wyszło tak:

 

006vph.th.jpg

 

007lzr.th.jpg

 

008cnq.th.jpg

 

No i jest jasno z tyłu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie ci to wyszło ty to masz świetne to oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności