Skocz do zawartości
piter2005

Przerwana wycieczka, HELP!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem się z rodzinką dziś na wycieczkę nad morze i ujechałem tylko... 80km. Nagle na prostej drodze przy prędkości 100km/h poczułem lekkie szarpnięcie i... zaczęła migać kontrolka świec żarowych razem z kontrolką ESP i przestał reagować pedał gazu (pewnie auto przeszło w system awaryjny) i wyświetlił się komunikat "engine workshop". :zeco

Po zatrzymaniu wyłączyłem silnik i po uruchomieniu sytuacja się powtórzyła.

Po 2h oczekiwania na assistance gdy odpaliłem wszystko zaczęło działać, jednak gdy nacisnąłem pedał hamulca to zaświeciła się kontrolka tempomatu, gdy puszczałem hamulec gasła i ponownie rozbłysły kontrolki ESP i dodatkowo ABS, ale gaz już reagował normalnie.:debil

Pan z pomocy drogowej powiedział, że bez VAGa nie da rady i do jutra nic mi nie pomoże. Odholował mnie na parking warsztatowy a ja znalazłem się w hotelu z dwójką maluchów.

 

Może ktoś z Was kojarzy podobną usterkę i powie co mnie może czekać? Dzisiaj padał deszcz może to coś od wilgoci, tyle kontrolek zaczęło migać bez logicznego wytłumaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzony czujnik stopu przy pedale hamulca, koszt czujnika ok 50 zł.

A jak zachowuje się światło STOP?

Edytowane przez luk311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu chyba nie wprowadził by auta w system awaryjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej może, ale nie tak by nie dało się jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć płytę pod kierownicą (musisz zdjąć zaślepkę bezpieczników) i 4x torx odkręć. Czujnik będziesz widział - takie białe coś. Bardzo często wypada mu instalacja. Wystarczy ją mocniej osadzić i wsio działa jak złoto!

 

Czasem można czujnikiem powachlować i się odwiesza. Usterka banalna i objawy są identyko jak piszesz. Nawet się za bardzo tym nie przejmuj. Banał.

 

Co do gazu - u nas w Passatach naciśnięcie hamulca odłącza gaz (gaz elektroniczny). Stąd taka, a nie inna reakcja samochodu. Naciśnijcie na luzie pedał gazu a druga nogą trzymając gaz naciśnijcie hamulec. Zobaczycie co się stanie...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linki, trochę mi to rozjaśniło temat, mam nadzieję, że wszystko zakończy się na wymianie czujnika stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkręć płytę pod kierownicą (musisz zdjąć zaślepkę bezpieczników) i 4x torx odkręć. Czujnik będziesz widział - takie białe coś. Bardzo często wypada mu instalacja. Wystarczy ją mocniej osadzić i wsio działa jak złoto!

 

 

 

ten czujnik to właśnie ten od świateł stopu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności