Skocz do zawartości
przemo1996

Jak zdemontować gałkę zmiany biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

skóra na gałce mi się "rozlazła" i chcę ją dać do tapicera. Szukałem info, i FAQ w dziale warszat podaje, że się ją odkręca. Nie udało mi się jednak, a nie chcę na siłę czegoś zniszczyć.

 

Pytam zatem, ktoś to zdejmował w passacie B4 z roku 1996? Odkręca się tę gałkę, czy demontuje razem z mieszkiem, a potem zdejmuje taki pierścien zaciskowy (widziałem na forach o innych vw). Jeśli tak, to jak zdjąć mieszek? Proszę o kilka słów osobę, która ma to za sobą :)

 

Miłego dnia,

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało kręć, potrzeba trochę siły jeśli było dawno nie ruszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zdejmij podstawę mieszka. Jest to ramka, którą od strony zapalniczki ciągniesz ku górze i wyhaczasz ją z zatrzasku. Gałka jest wykręcana chociaż może się zdarzyć, że będzie na zatrzasku. Zobacz jak mieszek jest montowany, jeżeli są tylko okrągłe pierścienie to 100% wykręcasz gałkę, jeżeli jest na objemce plastikowej z zatrzaskiem to musisz ją rozpiąć i gałka zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gałka jest odkręcana. Tak jak kolega wyżej pisze, najpierw trzeba zdjąć mieszek z tej ramki i wtedy kręcić. Wewnątrz mieszka u spodu wszyta jest sprężynka która obejmuje tę ramkę i trzyma na niej mieszek. Po prostu trzeba z jednej strony odciągnać skórę i po obwodzie zdjąć. Po tym trzeba odkręcić gałkę normalnie w lewo. Sam mieszek jest montowany do gałki poprzez wciśnięcie takiej plastikowej tulejki od spodu. Żeby go zdjąć trzeba najpierw wyciągnąć tę tulejkę. Jakoś tak to było.

Edytowane przez RAFAL10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi....każda mi się trochę przydała. Napiszę za kilka dni co i jak było u mnie - będzie dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności