Skocz do zawartości
misiekSEA

zwrotnica podpiecie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Czy moglby mi ktos powiedziec gdzie mam i jak mam podlaczyc zwrotnice do glosnika w drzwiach przednich? Mam dystanse i nawet dorwalem przejsciowki zeby nie niszczyc fabrycznych wtyczek ale niewiem jak i gdzie podpiac zwrotnice, Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. tak:

zestaw2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego wynika ze fabryczne zwrotnice sa w dzwiach i moge wymieic sam glosnik prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak fabryczne zwrotnice. Woofery masz podpięte bezpośrednio do radia a tweeter do woofera . Tylko , że przed tweeterem jest zamontowany kondensator mający na celu zastąpienie zwrotnicy i żeby ten głośniczek się nie spalił :D

 

Na 1 000 % nie masz zwrotnice fabrycznej w drzwiach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz wszystko wiem, dzieki biore sie za montaz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógł bym odświeżyć temat sam stoje właśnie przed dylematem zmiany głośników chciał bym zamontować sobie HERTZ HSK-165 z tweeterami i zwrotnicą ,i tutaj pytanie jak zamontować zwrotnice tak by nie grzewać w całej wiązce kabli bo rozumiem to tak do głośnika leci + i - (bodajże niebieski i niebieski z brązowym paskiem) z głośnika (oczywiście mówimy tutaj o wooferz) wychodzą brązowy mały i czarny mały do tweetera czyli gdzieś po drodze jest kondensator , teraz zrobił bym tak odciął kabel przy wooferze niebieski podłączył jako plus i minus do zwrotnicy z zwrotnicy do woofera nowymi kablami i orginalnymi kablami do tweetera tyle że zastanawiam sie czy jeśli będe miał zwrotnice i kondensator to nie będzie sie to jakoś żarło ewentualnie ograniczało bądź zepsuło , prosze o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HSK pod samym radiem ? bez wzmacniacza ? to nie zagra .... tzn zagra ale tak na 20% głośników ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz i kondensator będzie tyle że nie na chwile obecną chcesz zrobić drzwi raz a dobrze z w miare dobrymi głośnikami tak by później już ich nie rozbierać ,interesuje mnie tylko czy ta niby orginalna "zwrotnica" wraz z tą od hsk będzie działać czyli bez demontażu tej oryginalnej podebne tą od hsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma oryginalnej zwrotnicy, jest tylko kondensator ale on jest przy samym tweterze , którego i tak nie będziesz używał jak masz zestaw HSK więc nie masz się czym martwić zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności