Skocz do zawartości
Variant CL

Jakie papiry na CB ???

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się ostatnio z sytuacją, że policjanci sprawdzali "legalność" używania CB w samochodach. Gdy ktoś nie miał deklaracji zgodności to dostawał mandat. Ja kupiłęm nowe CB i dostałem gwarancję, paragon, instrukcję.

 

Jakiego "papierku" moga rządać policjanci ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kupując nowe radio nie dostaję się czegoś takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to nie ?? :kwasny: Ja brałem ze 3 dni temu nowego Alana 100 i facet w sklepie właśnie zwrócił mi uwagę, abym zawsze woził ze sobą podczas użytkowania CB, tą deklarację .

"Od 2004 roku na zakładanie i używanie sprzętu CB nie potrzeba homologacji PIR/PAR/KRRiT. Teraz załatwia to europejska deklaracja zgodności ze znakiem CE."

 

EDIT:

 

POLECAM temat na cb-radio.pl

http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=1684&highlight=deklaracja+zgodno%B6ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Variant CL zobacz sobie ostatnia strone instrukcji obslugi radyjka, przewarznie tam sie to znajduje.

pozdrawiam jasNiemowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Gdy ktoś nie miał deklaracji zgodności to dostawał mandat

Podaj na to jakiś paragraf :rotfl: Tym zajmuje się URTiP a nie Policja.Jak ktoś zapłacił to znaczy że dał się zrobić w konia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

URTiP jako wladza ustawodawcza, a policja jako wladza wykonawcza ;] Bo przeciez urzednicy nie beda cie ganiac po ulicach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

simo, ale mandatu ci nie wlepią!Poza tym nigdzie nie spotkałem się z zapisem że jesteś obowiązany trzymać deklarację zgodności przy sobie.Bo doszło by do tego że do telefonów komórkowych też musiał byś wozić/nosić homologację.Wiem że lepiej jest mieć coś takiego przy sobie ale bez przesady...Ja tam nic nie wożę - oprócz CBradia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nic nie wożę, i nie mam zamirau wozic takiej deklaracji! jak mu coś nie będzie pasiło (policjantowi) to już jego sprawa! ja wiem że radio posiada ową deklarację i jeżeli chciałby Mi dać jaki kolwiek mandat to odmówiłbym przyjęcia! ciekawe co by wtedy powiedział...? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co by wtedy powiedział...? :cwaniak:

zapraszamy do sądu... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze Ty masz wtedy sprawe wygrana. Bo przepisy mowia dokladnie ze posiadasz CB-RADIA nie jest zobowiazany wozenia ze soba dokumentow potwierdzajacych dopuszczenie go do uzytkowania, ale bedzie latwiej to zweryfikowac jezeli dokumenty takie bedzie posiadal przy sobie (oczywiscie latwiej bedzie policjantowi). Dokladnie jest to gdzies opisane na str policji, nawet juz to chyba bylo opisywane na tym forum. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co by wtedy powiedział...? :cwaniak:

zapraszamy do sądu... ;]

A Ja mu na to: "OCZYWIŚCIE, BO INNEGO WYJŚCIA NIE MA!!!" I na 1000000% sprawę mam wygraną!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skanując deklaracje zgodności , można zrobić się w konia.

Bo niektórym radyjkom została ona cofnięta ,np. bardzo popularnym unidenom

 

http://www.urtip.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead01&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=1&page=text

 

Lepiej przed zakupem upewnić się ,czy sprzęt ma wszelkie aktualne zezwolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskuje ze deklaracje z data sprzedazy wczesniejsza niz 2006-08-04 sa jak najbardziej wiarygodne, bo skad spredawca mial wiedziec ze wejdzie zakaz???? Sprzedal radio legalnie, no i nabywca legalnie je nabyl. Czy sie myle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wnioskuje ze deklaracje z data sprzedazy wczesniejsza niz 2006-08-04 sa jak najbardziej wiarygodne, bo skad spredawca mial wiedziec ze wejdzie zakaz???? Sprzedal radio legalnie, no i nabywca legalnie je nabyl. Czy sie myle??

 

mam takie same zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności