Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz podaje wyprostowany prąd ale tętniący co daje wartość skuteczną wyższą od mierzonej a aku ma idealnie prąd stały z tąd różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano to podam kilka przykładów na to że nie są potrzebne światła podczas pracującego silnika:

Taksówkarz stoi na postoju i nie chce aby mu tyłek marzł swiateł nie potrzebuje,jesteś na przejściu granicznym stoisz w kolejce to samo lub po prostu jesteś z dziewczyną w aucie a nie posiedzi z tobą jak jej będzie zimno w tym przypadku są nawet nie wskazane światła bo po co sie afiszować.:)) Jeszcze pare przykładów pewnie by sie znalazło.

W sumie to masz racje. Ale nic nie wymyslisz, ratuje Cie tylko dadatkowy wylacznik w kabinie wpiety w obwod zasilania dziennych lub znalezc taki pin w aucie w ktorym prad pojawia sie po ruszeniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po prostu jesteś z dziewczyną w aucie a nie posiedzi z tobą jak jej będzie zimno w tym przypadku są nawet nie wskazane światła

 

Zgadzam się z tobą w 100% w tej kwesti , ale dziewczynę trzeba tak rozgrzać żeby nie trzeba było auta odpalać , bo po odpaleniu auta pojawia się w tej kwestii sprawa bezpieczeństwa że może ci załaczyć bieg obcasem :) (TO TAKA MAŁA DYGRESJA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dziewczyną to macie racje trzeba uważać.

Ale ciekaw jestem jak działa przełącznik świateł czy jak jest na auto to gdzie sie pojawia 12v bo z niego musi być zasilany czujnik światła ja bym wzioł to 12v i sprawa załatwiona dajesz na 0 nie swieci nic, dajesz na auto zapala ledy, robi sie ciemno czujnik wyłącza ledy zapala mijania z postojówkami i jest wszystko ok.

I moja prośba do tych co mają schemat tego przełącznika o fotke wtedy bądzie działało wszystko jak by było org.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rodzi się nam kolejne miejsce do podłączenia czerwonego kabelka. Jeżeli nie będzie wywalało błędów to była by to dobra sprawa. Schematu niestety nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w golfie 2010 na 0 świecą dzienne, a na AUTO dzienne lub mijania z całą resztą, w zależności od natężenia światła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem jest taki

na nr 24, 18 pojawia sie 12V wraz z zapłonem, ale po wyjeciu kluczyka dalej jest 12V (juz bez zapłonu)

Po 10 minutach po wyłaczeniu zapłonu dopiero napięcie znika! o co chodzi?

 

No i udało się. Niestety ale musiałem zmienić miejsce podłączenia czerwonego kabelka. Okazało się że nie mogę go podłączyć praktycznie pod nic co znajduje się pod maską! U mnie sprawa wygląda tak, że po wyłączeniu zapłonu działa przekaźnik zwłoczny, który wyłącza napięcie dopiero po 12 minutach. Tym sposobem czerwony kabelek podłączony został w kabinie, zaraz pod przełącznikiem/włącznikiem świateł jest pin 12V po kluczyku. DRL działają pięknie, tak samo się prezentują, kształtem pasują idealnie, zrobię jakieś zdjęcia to wrzucę potem, przypominam DRL to te: http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-audi-porsche-vw-e4-i-rl-i1952434777.html :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne światełka ale pasują tylko wtedy gdy nie masz halogenów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne światełka ale pasują tylko wtedy gdy nie masz halogenów :)

 

Dokladnie. Zastanawialem sie tez nad nimi ale szkoda mi bylo pozbywac sie przeciwmgielnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie miałem tego dylematu :victory

fotki:

[ATTACH=CONFIG]71227[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71228[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71229[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71230[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71232[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71233[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71234[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71235[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71226[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dziewczyną to macie racje trzeba uważać.

Ale ciekaw jestem jak działa przełącznik świateł czy jak jest na auto to gdzie sie pojawia 12v bo z niego musi być zasilany czujnik światła ja bym wzioł to 12v i sprawa załatwiona dajesz na 0 nie swieci nic, dajesz na auto zapala ledy, robi sie ciemno czujnik wyłącza ledy zapala mijania z postojówkami i jest wszystko ok.

I moja prośba do tych co mają schemat tego przełącznika o fotke wtedy bądzie działało wszystko jak by było org.

 

 

Trochę się dowiedziałem. Wyjście kabelka z pozycji "auto" w wyłączniku świateł jest na pin 2 kolor kabelka liliowy w złączu 10-stykowym. Wejście do sterownika instalacji elektrycznej J 519 to pin 14 w złączu 16-stykowym czarnym, kolor kabla liliowy.

 

Być może wygodniej będzie podłączyć się przy sterowniku, tylko gdzie on jest????

Daj mi sygnał, jeśli coś Ci się uda bo też jestem zainteresowany takim właśnie podłączeniem a zamówione DRL już do mnie jadą z Zabrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też sie boje że na przełączniku nie ma 12V tylko sterowanie dla kompa bo by to było za łatwe. Jak będe miał troche więcej czasu to pomierze (pewnie w styczniu dopiero) bo do przełącznika idzie sie dostac od tyłu prez mały schowek cheba że kto mondry da znać wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to na pewno sterowanie do kompa i chyba jednak 12V bo to zasilanie plusem idzie do wyłącznika świateł bezpośrednio z bezpiecznika Nr 13 (10A) w skrzynce bezpieczników C (jest to lewa strona tablicy). Napięcie można zmierzyć na tym bezpieczniku.

Edytowane przez kowalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kąd to wiesz masz schemat?

Skrzynka C to ta przy drzwiach kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka C to ta przy drzwiach kierowcy. Schemat pokazał mi zaprzyjaźniony elektryk i interesujące mnie rzeczy zapisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dopasowane i swieci tez nie najgorzej :dobrze

Dobrze, że nie miałem tego dylematu :victory

fotki:

[ATTACH=CONFIG]71227[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71228[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71229[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71230[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71232[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71233[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71234[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71235[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71226[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem się czy będą świecic na wprost bo sa pod dużym kątem , ale chyba świecą dobrze i prosto :) Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś fajnego przypadkowo znalazłem na temat LED.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było kilkanaście stron temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że to nie jest najlepsze rozwiązanie dlatego,że podpinając zasilanie bezpośrednio do akumulatora pozbawiasz się możliwości wyłączenia tych świateł nawet przy wyłączonym silniku,no chyba że zastosujesz dodatkowy wyłącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności