Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ******** to już nawet drl kradną?? Żeby taka menda zdechła w bólach..

TU chyba Ci nie wpłaci nic...

 

A jednak ubezpieczalnia mi wypłaci, udało się.

Dzisiaj zamontowałem raz jeszcze te same światła, ale już całkiem inaczej jeśli chodzi o zabezpieczenie przed kradzieżą.

Teraz jakiś okres cholerny i złodzieje na potęgę kradną drl razem z atrapami rzecz jasna. Brane są te które łatwo i szybko zdemontować.

Stąd też polecam najpierw solidnie zamontować same światła, później dodatkowo wzmocnić mocowanie atrapy. Każdą przykręciłem nietypowymi dużymi śrubami. Dodatkowo łepki śrub są specjalnie zabezpieczone. Śruby w kolorze czarnym także nie są widoczne. No i główne zabezpieczenie mojego pomysłu. Wystarczy lekkie naruszenie samej atrapy i włącza się alarm. :chytrus

Chętnie jeszcze bym tam przymocował miotacz ognia, przypaliłbym takiego sk......a :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdą przykręciłem nietypowymi dużymi śrubami. Dodatkowo łepki śrub są specjalnie zabezpieczone. Śruby w kolorze czarnym także nie są widoczne. No i główne zabezpieczenie mojego pomysłu. Wystarczy lekkie naruszenie samej atrapy i włącza się alarm. :chytrus

 

Możesz opisać to dokładnie?

I zdjęcie dodać?

Ja swoje wkleiłem, solidnie, więc zdemontowanie może być trudne, ale atrapki mam na zwykłe śruby. :rumieniec

 

Jakim sposobem udało Ci się z ubezpieczycielem?

Edytowane przez WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz opisać to dokładnie?

I zdjęcie dodać?

Ja swoje wkleiłem, solidnie, więc zdemontowanie może być trudne, ale atrapki mam na zwykłe śruby. :rumieniec

 

Jakim sposobem udało Ci się z ubezpieczycielem?

 

Wcześniej też miałem wklejone solidnie bo to najprościej, wygodny montaż i ładny efekt.

Ale to żadne zabezpieczenie, po odkręceniu śrubki krzyżaka złodziej ma w minute światła w kieszeni. A wiem jak oni u nas działają, podjeżdżają busem, zasłaniają auto i sprawdzają jak to jest zamontowane, jeśli łatwa robota to już są światła ich.

Tak więc klejenia nie polecam, ja mam teraz lampy przykręcone na silnych płaskownikach, śruby dodatkowo zaślepione czarnym silikonem. Każda atrapa ma 4 duże nietypowe śruby i tak jak pisałem poruszenie samej atrapy uruchamia alarm.

 

Co do ubezpieczyciela, szkodowiec po prostu okazał się być bardzo porządny i życiowy, podciągnął kradzież jako uszkodzenie lakieru w miejscu montowania świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każda atrapa ma 4 duże nietypowe śruby i tak jak pisałem poruszenie samej atrapy uruchamia alarm.

 

Jak rozumiem, przykręciłeś dodatkowymi śrubami atrapę do blachy?

 

Co do ubezpieczyciela, szkodowiec po prostu okazał się być bardzo porządny i życiowy, podciągnął kradzież jako uszkodzenie lakieru w miejscu montowania świateł.

 

Szczęściarz. :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak rozumiem, przykręciłeś dodatkowymi śrubami atrapę do blachy?

 

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jednak ubezpieczalnia mi wypłaci, udało się.

Dzisiaj zamontowałem raz jeszcze te same światła, ale już całkiem inaczej jeśli chodzi o zabezpieczenie przed kradzieżą.

Teraz jakiś okres cholerny i złodzieje na potęgę kradną drl razem z atrapami rzecz jasna. Brane są te które łatwo i szybko zdemontować.

Stąd też polecam najpierw solidnie zamontować same światła, później dodatkowo wzmocnić mocowanie atrapy. Każdą przykręciłem nietypowymi dużymi śrubami. Dodatkowo łepki śrub są specjalnie zabezpieczone. Śruby w kolorze czarnym także nie są widoczne. No i główne zabezpieczenie mojego pomysłu. Wystarczy lekkie naruszenie samej atrapy i włącza się alarm. :chytrus

Chętnie jeszcze bym tam przymocował miotacz ognia, przypaliłbym takiego sk......a :wsciekly

No to dobrze, ze nie jestes w plecy z tymi lampami.

Ale rozumiem, ze kase dostales nie za TFLe tylko za uszkodzenie lakieru. Ale lakier rzeczywiscie byl uszkodzony czy po prostu ubezpieczyciel pod to podciagnal? jesli tak, to nie musiales robic zdjec tego lakieru?

 

Caly czas wesze za jakimis TFLami ale w tym temacie nie ma jednego zdecydowanego faworyta, a chodzi mi o lampy do wbudowania obok mgielnych, ktore bede na prawde dobrze swiecic w sloneczny dzien... ktus cus moze widzial ostatnio...?

I przy okazji - co to za lampy moga byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znalazłem na forum dlatego pytam. Chciałbym podłączyć światła dzienne LED tak żeby w pozycji 0 nie świeciły wcale, natomiast zapalały się dopiero wtedy kiedy jest włączony czujnik zmierzchu (czyli włączam czujnik, świecą się LEDy, czujnik zapala mijania gasną LEDy) oczywiście po wyjęciu kluczyka i przełączniku w pozycji czujnika żeby tez nie świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym podłączyć światła dzienne LED tak żeby w pozycji 0 nie świeciły wcale, natomiast zapalały się dopiero wtedy kiedy jest włączony czujnik zmierzchu

 

 

Zapomnij. Dość dokładnie rozgryzłem ten problem, konsultując się nawet z ASO. :sciana

Problem w magistrali. Jeśli podepniesz się pod przewód od wyłącznika, to centralka zgłupieje.

Poza tym okazało się, że ja dużo później przełączam na mijania niż wyłącznik zmierzchowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakbym się złapał z sygnałem z podświetlenia (kontrolki) ze przełącznik jest w pozycji czujnika zmierzchu. Potrzebny mi jedynie sygnał z tego przełącznika do załączenia przekaźnika dalej sobie poradzę. Pytam bo nie chce mi się na marne dobierać do tego przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym autku te funkcje obsługuje CAN BUS i są to wszystko sygnały niskoprądowe i to często nawet nie 12 V., np. sygnał do kontroli świateł ma - (minus!!!) 5 V. Lampki podświetlenia nie sprawdzałem. Po pewnym czasie analizy schematów stwierdziłem, że ja nie gangster i na nikogo nie czekam w zaułku z pracującym silnikiem. Dlatego też świecące diody w czasie pracy silnika mi w zasadzie nie przeszkadzają. Zrobiłem normalnie i co najważniejsze, zgodnie z przepisami.

Jakbyś jednak drążył temat i to rozgryzł, to daj znać z czystej ciekawości.

 

Na marginesie, po gryzieniu schematu przystąpiłem do podłączania i wtedy stwierdziłem, że posiadane schematy drastycznie odbiegają od rzeczywistej sieci w samochodzie. Zarówno jeśli chodzi o miejsce poprowadzenia jak i użyte kolory przewodów.

Może tylko miałem złą dokumentacje?

 

Tak czy inaczej, życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie znalazłem na forum dlatego pytam. Chciałbym podłączyć światła dzienne LED tak żeby w pozycji 0 nie świeciły wcale, natomiast zapalały się dopiero wtedy kiedy jest włączony czujnik zmierzchu (czyli włączam czujnik, świecą się LEDy, czujnik zapala mijania gasną LEDy) oczywiście po wyjęciu kluczyka i przełączniku w pozycji czujnika żeby tez nie świeciły.

Witam. Można wziąć sygnał z przełącznika(pozycja auto- jest to plus) do załączania ledów i plus z świateł mijania do wyłączania ledów w przypadku gdy świecą mijania. Przy pomocy dwóch przekaźników można zbudować taki układ. Można też zrobić tak by się włączały po zapaleniu silnika.

confort.pdf

z wyłącznika.pdf

ze silnika.pdf

Edytowane przez germar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnych schematow swiatel od Pasata B6 i ciezko mi cos powiedziec jak tam jest. W piatek oddalem kuzynowi audi A4 B6 gdzie ma pokretlo z funkcja auto i czujnik zmierzchu. Podpialem mu swoj modul, ktory zalacza swiatla drogowe z moca ok. 30% tylko po uruchomieniu silnika i gdy pokretlo jest w pozycji AUTO. Na zero nie ma nic, na AUTO w dzien sa drogowe na ok.30% (jako dzienne), a wieczorem czujnik zmierzchu wylacza moj modul a wlaczaja sie mijania. Na pozycji postojowe, sa postojowe, a na mijania sa mijania tak jak ori bylo. Ale jak pamietam w pasku B6 pokretl ojest na te waskie piny i trzeba by schematu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jarsyb da sie ja tak mam o ile pamiętam kabelek fioletowy z przełącznika świateł jest zasilaniem dla czujnika zmierzchu to jest około 8V ale nie zasili ci to żadnego przekaźnika bo mały prąd (próbowałem różne) musisz podać go na tranzystor ja dałem zwykły npn bc 237 i dopiero z niego bierzesz + na zasilanie ledów. I masz tak 0 to nie świeci nic, auto zapala w dzień ledy a po zmroku drogowe sygnał dla stertownika ledów jest brany z postojówek i jest ok.

Jak tak podepniesz możesz sprawdzić zasłaniając czujnik jest on na zewnątrz przedniej szyby tam gdzie mocowanie lusterka wstecznego. Jeden minus tego to to że trzeba jakoś przeciągnąć kabelek od przełącznika świateł do sterownika ledów który jest zazwyczaj w komorze silnika. Powodzenia.

Edytowane przez wiesław
poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jarsyb da sie ja tak mam o ile pamiętam kabelek fioletowy z przełącznika świateł jest zasilaniem dla czujnika zmierzchu to jest około 8V ale nie zasili ci to żadnego przekaźnika bo mały prąd (próbowałem różne) musisz podać go na tranzystor ja dałem zwykły npn bc 237 i dopiero z niego bierzesz + na zasilanie ledów.

Nie wiem czemu ale u mnie na fioletowym mam +12V. Przełącznik jest zasilony z bezpiecznika SC13 10A, i układ który zaproponowałem działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wył świateł B6.pdf

Nie wiem czemu ale u mnie na fioletowym mam +12V. Przełącznik jest zasilony z bezpiecznika SC13 10A, i układ który zaproponowałem działa wyśmienicie.

 

Jest ok może masz coś inaczej ale u mnie nie ma po przełączniku 12v tylko max 9v na aku jest 12,7v i nie ruszy żaden nawet mały przekażnik.

Styk o nr.2 wyłącznika i kabel oznaczony li to jest zasilanie czujnika zmierzchu to wykorzystałem i jest już od 2 mies. ok

Ps moje rozwiązanie jest mniej prądożerne(mniej odwa przekaźniki) a o to chodzi jak sie zakłada ledy

Edytowane przez wiesław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cenka fajna,ale nie widać,aby czymś szczególnym różniły się od podobnych na Alledrogo za 339 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie światła do jazdy dziennej w niemieckiej taksówce. Dobrze spasowane i ładnie się prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta cena trochę przegięta jest.

Te światła na niemieckim i angielskim ebayu można kupić lekko za połowę tej ceny co u nas na allegro mają dowalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności