Skocz do zawartości
arriva

Opinie o Audi A6 C4 2.5tdi 140KM

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego ze spodobała mi się a6 c4 chciałbym wiedzieć wasze opinie o tym aucie. interesuje mnie raczej ten 140 konny silniczek z 6 biegowym manualem najlepiej w kombi. automat odpada gdyż robiąc automaty wiem ze lepiej tej skrzyni się nie dotykać:D miał ktoś styczność z tym autem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jednostka 140PS ma bardzo dobre opinie, równie dobre jak 1.9TDI. Więcej dowiesz się na forum Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry samochód, tylko brać i jeździć ;) Rzadko coś się psuje, części tanie. Spalanie średnio nam wychodziło w wersji 115km 6,5-7 litrów/100km. W kombi fajny podwójny bagażnik(Podłoga podwójna, którą idzie wyjąc i jest bardzo duży bagażnik) Wnętrze obszerniejsze niż w B5-tce i zdecydowanie wygodniejsze fotele. Naweiwy na tył dla pasażerów, też dobra sprawa. A no i jeszcze jest już pełen ocynk i jeżeli przy samochodzie nie były naprawy blacharskie robiony coby ocynk się odłupał to zupełnie w ogóle nie rdzewieje jak np. B5tka w której zżera klapę tylną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o spalaniu na trasie? bo z tego co się dowiadywałem to na trasie z 6 skrzynia poniżej 6 litrów wychodzi. a jaka ty miałeś skrzynie w nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówisz o spalaniu na trasie? bo z tego co się dowiadywałem to na trasie z 6 skrzynia poniżej 6 litrów wychodzi. a jaka ty miałeś skrzynie w nim?

 

Jak zamulasz do 80 to może i tak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze smigasz takim. raczej nie bede jedził niewiadomo ile. mam nadzieje ze nie bedzie palił wiecej niz passat a pali mi jakies 7-7.5 po miescie na odcinkach 5-10km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to ogólne spalanie takie mało miasta, dośc dużo trasy. Codziennie był jeżdżony Lędziny-Kraków. Spalanie przy 150-180 7 litrów/100km w trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

180? ładnie jeździsz... i ciekawe gdzie. Wiem, że OT, przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej na temat silnika 2.5TDi właśnie przedstawiono na forum Audi A6. Najlepiej jak tam zapytasz no i oczywiście kogoś kto zna bardzo dobrze temat lub sam śmiga autem z tym motorkiem ;) Jeden z kolegów z forum po Passacie przesiadł się na A4 B6 z tym silnikiem - nie narzeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden z kolegów z forum po Passacie przesiadł się na A4 B6 z tym silnikiem - nie narzeka

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :) koledze rozchodzi się o 2.5 R5 a nie 2.5 V6 który był m.in w A4 B6 forumowego kolegi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. v6 nie chce za nic w świecie. obejrzałem juz parę furek ale ciezko cos dostac w dobrym stanie. zaczołem brac tez pod uwage passata b5 1.9 tdi 110. o poszukiwaniach bede informował. zależy mi na aucie w miarę żwawym ale i oszczędnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie napisac moja wersje na temat 2.5 a6 c4. Jezdzilem tym autem 3 lata i to przed passatem 2.5 TDI 115km podkrecona na 150 przez prawdziwy warsztat. Kupilem ja po kapitalnym remoncie silnika juz po dotarciu. Mialem papier na to i sprawdzalem. Miala nahulane kolo 300 tys a prawdy i tak nie znam. Remont silnika byl robiony bo starsznie juz wciagala olej. Po remoncie przez trzy lata mojej jazdy olej znikal w normie. Jedyny problem jaki mi sie trafil to w trasie zapiekly mi sie tylne hamulce. Bardzo mile wspominam ten samochod i szczerze to pomimo wieku dorownywala Passatowi aby ten wiek mnie przerazal. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny samochód i silnik, praktycznie bezawaryjny, szkoda ze już takich nie robią. Mialem takiego który miał 370tys i nie było większych problemów. Tak jak kolega wyżej napisał, bolączką są tylne zaciski, często pęka przewód gumowy do turbo. W skrzyniach 6-kach lubiał wyć piąty bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz,że zadbanego AFN-a łatwiej zdobyć?Nic bardziej mylnego,choć to doskonałe silniki,niejednokrotnie zakatowane,nic nie jest niezniszczalne poniekąd.Naturalnie łatiwiej jest takowego zlokalizować,niż mocniejszą wersję.Szukać,jeszcze raz szukać-tyle:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności