Skocz do zawartości
kielon.m

dokladka poduszki pasazera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukajka mi jakies gkupoty wyszukala wiec pisze nowy temacik:)

 

Chcialbym zalozyc sobie poduszke powietrzna pasazera tylko nie wiem jak jest z instalacja i modulem poduszki.

Mam puduszke kierowcy czy to znaczy ze do tego modulu moge podlaczyc poduszke pasazera?

Czy moze cala instalacja tam juz jest i tylko wystarczy podlaczyc ta poduszke?

 

Prosze o wskazowke

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszka plus czujnik nie takie proste kolego musisz miec czujke w pasach w zdezaku(przedni pas) bo cos ja musi odpalic w czasie wypadku dodatkowo przydal by sie wylacznik do niej zebys mogl ja wylaczyc jak naprzyklad wozisz dziecko na przednim siedzeniu duzo zabawy

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poduszka plus czujnik nie takie proste kolego musisz miec czujke w pasach w zdezaku bo cos ja musi odpalic w czasie wypadku dodatkowo przydal by sie wylacznik do niej zebys mogl ja wylaczyc jak naprzyklad wozisz dziecko na przednim siedzeniu duzo zabaw

bzdura

wystarczy ci kolego modul obslugujacy 2 poduszki wiazka i sama poduszka wszyskto p&p nic nie trzeba przerabiac nie ma zandy h czujnikow czujnik zderze niowy zuintegrowany jest z moduolem jak chcesz mam takii zestaw do sprzedania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojta cos ci nie poszlo z tym postem :) najbardziej mi sie podoba fragment o czujniku w zderzaku...

Gobo90 napisz na PV co i jak z tym zestawem o ktorym piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co odpala poduszke ? nie wiedzialem ze mozna to podlaczyc jak kolega pisze ale cholera jest jakis czujnik w okolicach zderzaka ktory odpala poduszke no chyba ze bzdury pisze

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poduszka plus czujnik nie takie proste kolego musisz miec czujke w pasach w zdezaku bo cos ja musi odpalic w czasie wypadku dodatkowo przydal by sie wylacznik do niej zebys mogl ja wylaczyc jak naprzyklad wozisz dziecko na przednim siedzeniu duzo zabawy

 

Z całym szacunkiem ale nie siej herezji ;)

 

Jeśli jest poducha pasażera to prawdopodobnie instalacja pod drugą poduchę też jest...

Za uzbrojenie i odpalenie poduchy odpowiada komputer AirBag umieszczony pod środkową konsolą na tunelu, poprzecznie przed lewarkiem zmiany biegów.

Zdejmij schowek pasażera i poszukaj czy nie ma luźnej wtyczki od poduchy. Jeśli jest, to wystarczy tylko zamontować poduchę pasażera i wymienić kompa Airbag na taki z B4(te w B3 mogą różnić się wyprowadzeniami i instalacją) na dwie poduchy(niestety układ nie jest uniwersalny na jedną i dwie poduchy). Jeśli wtyczki nie ma to należałoby dokupić jeszcze wiązkę na dwie poduchy(i tu też polecam od B4, nie trzeba będzie niczego przerabiać).

Ot i cała filozofia... p&p ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ze bzdury pisze
i w tej kwestii sie z Toba zgodze:)

 

Tak jak Gobo90 napisal czujnik uderzeniowy jest zespolony razem z modulem, a raczej caly modul to jest czujnik uderzeniowy i znajduje sie na tunelu srodkowym pod konsola (tam gdzie jest popielniczka).

Jak by bylo tak jak ty piszesze ze czujnik jest gdzies za zderzakiem to przy malutkim puknieciu zderzakiem np. o slupek na parkingu od razu by wywalalo poduchy.

 

---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 01:09 ----------

 

druidionin tak sie sklada ze ja mam B4:)

 

Nie wiem tylko czy modul poduszek jest inny do jednej poduszki, a inny do dwoch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druidionin tak sie sklada ze ja mam B4

 

Nie wiem tylko czy modul poduszek jest inny do jednej poduszki, a inny do dwoch?

A czy ja gdzieś zasugerowałem że masz B3? Ja przestrzegam przed kupnem kompa z B3 bo instalacje są różne :)

A co do kompów, to są te na jedną poduszkę i te na dwie... Ty masz w aucie zapewne ten na jedną(no chyba że był dzwon i tylko poducha kierowcy wróciła :P ) a potrzebujesz kompa na dwie poduchy...

No już dobitniej się nie da :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sie podlacze pod kompa i bede wiedzial jaki sterownik siedzi w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z całym szacunkiem ale nie siej herezji ;)

 

Jeśli jest poducha pasażera to prawdopodobnie instalacja pod drugą poduchę też jest...

Za uzbrojenie i odpalenie poduchy odpowiada komputer AirBag umieszczony pod środkową konsolą na tunelu, poprzecznie przed lewarkiem zmiany biegów.

Zdejmij schowek pasażera i poszukaj czy nie ma luźnej wtyczki od poduchy. Jeśli jest, to wystarczy tylko zamontować poduchę pasażera i wymienić kompa Airbag na taki z B4(te w B3 mogą różnić się wyprowadzeniami i instalacją) na dwie poduchy(niestety układ nie jest uniwersalny na jedną i dwie poduchy). Jeśli wtyczki nie ma to należałoby dokupić jeszcze wiązkę na dwie poduchy(i tu też polecam od B4, nie trzeba będzie niczego przerabiać).

Ot i cała filozofia... p&p ;)

czyli czujnik ktory odpala poduszki jest w srodku auta i tak jest w kazdym aucie ?

 

---------- Post added at 01:36 ---------- Previous post was at 01:22 ----------

 

sami koledzy siejecie cherezje moze w b4 jest inaczej nie mialem okazji ale jak chodzby w focusie w santa fe i w wielu innych jest czujnik zderzeniewy ktory odpala poduszki czolowe za boczne odpowiadaja inne czujniki kolego kielon jak taki ineligentny jestes i tyle wiesz w tym temacie to po co prosisz o pomoc

http://airbag.com.pl/systemy/artykul.htm poczytajcie caly temat bo cherezji nie pisalem !! w polowie jest potwierdzenie mojego zdania

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczytajcie caly temat bo cherezji nie pisalem !! w polowie jest potwierdzenie mojego zdania

Wojtek, w b4 i w b3 jest tylko jeden sensor-sterownik, w środku na tunelu środkowym. Nie ma żadnych czujników w pasach, fotelach i z przodu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sami koledzy siejecie cherezje moze w b4 jest inaczej nie mialem okazji ale jak chodzby w focusie w santa fe...

 

my tu o B4 mamy temat a forum o Passatach a nie o wynalazkach z Korei itp. W promach kosmicznych sensory są w skrzydłach, tam też ma kielon poszukać? ;)

 

daj już spokój, jak koledzy napisali nie ma żadnego czujnika w zderzaku (poza termometrem hehe), nie ma czujników w progach - tylko sterownik w desce rozdzielczej wyczuwa przeciążenia i w razie potrzeby wystrzeliwywuje poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nie pisze o zadnych wynalazkach ford focus 98 rok ma czujniki w zderzaku malo mialem doczynienia z poduszkami zreszta jak chyba kazdy z nas staralem sie odpowiedziec na pytanie jesli ktos mi pisze ze glupoty mowie no to pytanie gdzie ? to zadne wynalazki po zaglebieniu sie w temat kolega ma racje b3 b4 maja tak jak mowice ale wystarzczy ze w aucie jest 4/6 lub wiecej poduszek jak chodzby u mnie 8 i wyglada to inaczej niz kolega pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temat jest o zabytkowym B4, a nie ośmiopoduszkowcu ;) Ściągałem parę razy zderzak, belkę i żadnych czujników tam nigdy nie widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...staralem sie odpowiedziec na pytanie jesli ktos mi pisze ze glupoty mowie no to pytanie gdzie ?...

 

to już nawet nie jest śmieszne...

 

poduszka plus czujnik nie takie proste kolego musisz miec czujke w pasach w zdezaku(przedni pas) bo cos ja musi odpalic w czasie wypadku dodatkowo przydal by sie wylacznik do niej zebys mogl ja wylaczyc jak naprzyklad wozisz dziecko na przednim siedzeniu duzo zabawy

 

 

bzdura

wystarczy ci kolego modul obslugujacy 2 poduszki wiazka i sama poduszka wszyskto p&p

 

Nadal zbyt trudne do zrozumienia? Kolega mając B4 z jedną poduszką chce wrzucić sobie drugą a ty tu o jakichś czujnikach w pasie przednim wyskakujesz. Jeśli nie wiesz - to znajdujesz się na forum passata, w dziale B3/B4 i to o takich samochodach tutaj dyskutujemy. Więc na pytanie co jest potrzebne wymyślasz bzdury o czujnikach w pasie, o wyłącznikach... Wyłącznika poduszki pasażera w B4 również nie ma - ale wiem, wiem... chciałeś dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesoło tu...;)

Skoro juz jest poducha to kupujemy druga wpinamy się w instalacje (trzeba tylko dojść gdzie) i wsio....ale...

po kiego grzyba...nie dość ze schowek marnej wielkości to będzie go jeszcze mniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro juz jest poducha to kupujemy druga wpinamy się w instalacje (trzeba tylko dojść gdzie) i wsio....ale...

po kiego grzyba...nie dość ze schowek marnej wielkości to będzie go jeszcze mniej....

 

mój ojciec zna gościa, który ma siostrę, której mąż twierdzi, że przy wypadku lepiej ryjem przywalić w poduszkę a nie w schowek. Ile w tym prawdy - nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej ryjem przywalić w poduszkę a nie w schowek

Wujek mojej cioci, zna gościa którego szwagier ma znajomą co ma syna który lubi wlepiać mandaty nie za brak poduszki tylko zapiętych pasów...;)

Sorry ale nie mogłem sie powstrzymać.......:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem ze temat wywola tyle usmiechu na twarzy :lol

 

Racja ze bedzie jednego schowka mniej ale tak szczerze mowiac to i tak z niego marny pozytek. Nie wiem czy we wszystkich wersjach jest taki maly ale w wersji z climatronickiem to najwieksze w tym schowku to sa dzwiczki... ja tam nawet normalnie to opakowania z plytami nie moge schowac! Dlatego postanowilem zmienic to na poduszke- bynajmniej pasazer bedzie sie czul odrobine bezpieczniej :)

Tak wiec jesli ktos moze konkretnie powiedziec mi co potrzebuje do zalozenia tego ustrojstwa bede wdzieczny (glownie chodzi mi o info czy musze zmienic sterownik poduszki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wiec jesli ktos moze konkretnie powiedziec mi co potrzebuje do zalozenia tego ustrojstwa bede wdzieczny (glownie chodzi mi o info czy musze zmienic sterownik poduszki?)

Czy Ty czytasz tylko te posty, które chcesz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności