Skocz do zawartości
Biperr0

Tykający przekaźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam całe forum :)

Odkąd kupiłem mojego pasława mam problem z tykającym przekaźnikiem 67 czyli pompa paliwa.

Kiedy przekręcę zapłon i pompa się włączy to do momentu kiedy nie zapalę silnika przekaźnik tyka.Próbowałem wymienić go ale dzieje się to samo.

Jest to problem masy albo czegoś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko masz ok pompa dobija cisnienie do ukladu wlacza sie i wylacza cgyba ze cyka ci jak migacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko masz ok pompa dobija cisnienie do ukladu wlacza sie

Przykro mi ale to tak nie działa...jest to zwukła czasówka która po dostaniu impulsu z zapłonu uruchamia pompę,cisnienie paliwa nie ma tu nic do rzeczy, posądzałbym raczej coś ze strony zapłonu-cewki.

Kiedy przekręcę zapłon i pompa się włączy

A wyłącza się po około 2 sec. czy pompuje cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cgyba ze cyka ci jak migacze

Aż taki tępy nie jestem :P

posądzałbym raczej coś ze strony zapłonu-cewki.

Przy przekaźniku pompy paliwa ?

A wyłącza się po około 2 sec. czy pompuje cały czas?

I właśnie tu jest następny problem bo dość długo pompa chodzi.Nie mierzyłem dokładnie ale może i nawet dobre 10-15 sekund.Tam jest coś takiego jak czasowy czujnik czegoś tam ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I właśnie tu jest następny problem bo dość długo pompa chodzi.Nie mierzyłem dokładnie ale może i nawet dobre 10-15 sekund.

O wiele za długo...zdejmij wtyczkę z cewki zapłonowej i przekręć kluczyk na zapłon , jeśli wtedy pompka uruchomi się na około 2 sec. to będzie wiadomo że cewka podaje źle sygnał lub po prostu gdzieś jest jakaś zwara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w vr6 impuls(-) na przekaznik pompy paliwa jest podawany bezposrednio z ECU,można sprawdzic jeszcze centralke alarmu fabrycznego o ile kolega taki posiada bo własnie ten kabel co daje impuls idzie przez niego,a w srodku ma kilka przekaznikow,mnie przez to ustrojstwo rozłanczało pompe,troche sie nagrzebałem zanim doczedłem do tego,zrobiłem mały mostek i wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę tu bo mam bardzo podobny problem.

Passat B4 2.0 8v 115KM AGG Simon

 

U mnie pompa paliwa pracuje ok, ale do czasu.

Jak silnik sie zagrzeje i przejadę jeszcze z 30km przekaźnik 167(67) cyknie dwa razy(rozwarty,zwarty), potem jeszcze klika razy co parę kilometrów, aż w końcu cyka jak szalony.

Przy czym jak rozwiera, gasną mi zegary(obrotomierz i prędkościomierz) mimo że nadal jedę a sam silnik gaśnie jakby wyjąć wtyczkę z prądu.

Gdzieś na forum doczytałem że tym przekaźnikiem steruje "+" ze stacyjki, "-" z komputera), pomierzyłem jak przerywał i "+" ze stacyjki jest stale ("+" z zasilania cewki przekaźnika a minus z karoserii) ale "-" spada do 5VDC, lub miernik kiepski i nie zdarzył zareagować i spaśc do zera("-" z zasilania cewki a "+" z akumulatora) i wtedy przekaźnik się rozłącza a auto gasnie.

Stąd kilka pytań:

Czy mogę podciągnąć skądś masę na stełe ?

Czy warto lokalizować i położyć nowy kabel od komputera ?

Gdzie jeszcze prócz tego przekaźnika wędruje ta masa od komputera ?

 

Proszę o pomoc bo to strasznie uciążliwe :(

Edytowane przez Uve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności