Skocz do zawartości
Filip954

B4 problem z wentylatorem chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem, ze gdy przekrece zaplon wlacza mi sie wentylator, sprawdzalem dwa moduly zalaczajece wetylator i na oby dwoch to samo, na czerwono-zielonym kablu we wtyczce wentylatora po przekreceniu zaplonu pojawia sie 12v, po wyciagnieciu wtyczki z czujnika temp. z chlodnicy wentylator nadal dziala. Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz klimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłącz klimę.

 

Dokładnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robcie z ludzi idiotow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz zwarcie i wentyl włącza się po zapłonie jak przy klimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze gdy przekrece zaplon wlacza mi sie wentylator

Wyjmij pierwszy od lewej w górnym rzędzie przekaźnik (te w kabinie) i sprawdź czy nadal wentylatory chodzą , jak nie to już wiesz co chlasło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20110421117.jpg

Moja skrzynka z bezpiecznikami, wyciaganie przekaznikow nic nie pomoglo. Moze jeszcze jutro sprobuje dorwac gdzies ten przekaznik pod maska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kable co ida pod przekaznik to tak orginalnie :) cos jest nie tak chyba ze sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kablel zwisa z góry i tylko tak sie wydaje ze jest podlaczony pod przekaznik, a to jest cos od alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź termowłącznik na chłodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to nie termowłącznik. gdyby byl uszkodzony "zwarty" wentylator pracowalby nawet bez kluczyka w stacyjce. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze po wyciagnieciu przekaznika wentylator dalej dziala :( czy aby ktos nie walna sztuki bo czujnik temperatury jest padniety i went chodzi non toper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o czujnik temp w chlodnicy to by wentyl chodzil caly czas, jak wyciagne wtyczke z niego to wentyl i tak chodzi ale tylko na wl zaplonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wyglada na partyzantke z instalacja tz wentylator zostal podlaczony na krotko zaraz po przekreceniu kluczyka i musisz odwiedzic elektryka by wrocic do stanu oryginalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip jak dlugo masz tego paska? działo ci sie tak od poczatku?

kolega wojtek moze miec racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij wtyczkę z czujnika ciśnienia na osuszaczu... co wtedy?

 

---------- Post added at 10:25 ---------- Previous post was at 10:02 ----------

 

Już widzę że czerwono-zielony kabel idzie właśnie z presostatu klimy. Na wyłączonym układzie między pinami 3 i 4 w presostacie powinna być przerwa, obwód zamyka się kiedy ciśnienie podskoczy powyżej 16 barów po gorącej stronie i wtedy włącza się wentylator. U Ciebie pewnie jest ciągle zwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filip jak dlugo masz tego paska? działo ci sie tak od poczatku?

kolega wojtek moze miec racje

Pasata mam juz przeszlo rok i tak ni z gruchy ni z pietruchy okolo miesiaca temu gdy wyjezdzalem z parkingu nagle po przekreceniu zalponu wlaczyl mi sie went. wczesniej nic takiego sie nie dzialo

 

Już widzę że czerwono-zielony kabel idzie właśnie z presostatu klimy. Na wyłączonym układzie między pinami 3 i 4 w presostacie powinna być przerwa, obwód zamyka się kiedy ciśnienie podskoczy powyżej 16 barów po gorącej stronie i wtedy włącza się wentylator. U Ciebie pewnie jest ciągle zwarty.
a gdzie sie znajduje ten presotsat?

 

Edit

zapomnialem dopisac ze went. dziala na 3 biegu, odrazu po przekrecieniu zaplonu, nie ruszajac klimatyzacji

Edytowane przez Filip954

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie za wiele nie znam ale moze cos z kostka przy stacyjce jest nie tak? Mi kiedys w golfie nie dzialal wentylator, po wymianie kostki zaczal. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Presostat przy osuszaczu klimy... w fabrycznej klimie osuszacz jest chyba pod prawym reflektorem, taka puszka metalowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem wentylator chlodnicy, bo byl sprawny tylko 3 bieg i jak reka odjol, wszystko smiga, po wl. klimy went wlacza sie na 1 bieg, i po pewnym czasie went. sie wlacza zanim woda przekroczy 90 stopni, moze jakies zwarcie bylo na silniku, ale problem rozwiazany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności