Skocz do zawartości
bolsfanwk

kto zna się na LOGACH Z VAGA :) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam passata 1.9 tdi 90 koni które jeździ jak 130 z 1998 roku,

i ściągłem dziś program który nagrywa to co dzieje się na pulpicie,

i nagrałem to wszystko co było widać w VAG COM

może ktoś dzięki tym odczytom powie mi dlaczego passat pokazuje spalanie w mieście średnie 10 litrów, a na trasie ledwo z łaskawością schodzi na 8 litrów...

może tam będzie gdzieś w odczytach tych czujników widać coś :))

plik jest spakowany winrarem także rozpakuje i normalnie format AVI odtwarza windows media player :)) oczywiście tylko komputer głupieje bo passacik mi nie pali 10 litrów :) tylko wskazania komputera są jakieś błędne...

 

http://www.speedyshare.com/files/27970251/filmik_z_passatem.rar

 

mam nadzieję że za to nie dostane upomnienia, ale ja tych logów nie umiem robić, a na tym szczerze mówiąc dużo lepiej widać wszystko.

te błędy które były na Engine to może przez to że jak jechałem kiedyś, silnik był zimny i przed tirem wymusiłem i mu wcisłem, to po chwili turbine wyłączyło, i mogło od tego błąd złapać... a tak to nie ma błędów wogole :)

nie znam się na tych funkcjach

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zrób logi, wrzuć do odpowiedniego działu i ktoś oceni.

I może zanim zapytasz jak, poczytaj tutaj parę tematów, wszystko jest dokładnie wyjasnione ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź rozrząd, tylko u kogoś kto ma o tym pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd jest wporządku,

to auto zanim je kupiłem stało 3 miesiące nie używane i przez to się popsuło...

dział jest chyba odpowiedni, tutaj mądre głowy mówią co jest źle lub co jest dobrze na podctawie tych parametrów...

chyba nikt nie chce ściągnąć tego pliku na dysk żeby oglądnąć,

a jest jakaś strona taka na którą można wgrać filmik, wkleić tu link i każdy kto chce zeby wcisnął play i oglądnał ?

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po chwili turbine wyłączyło

 

to błędów nie ma w ogóle :)

 

przejrzyj dział daignostyka VAG a znajdziesz tematy gdzie, co i jak się robi bo za taką wersję logów to zaraz będzie kosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie "tych parametrów" co zaprezentowałeś to raczej nikt Ci nic nie powie.

A co do formy prezentacji :zeco to... poczytaj jednak trochę o robieniu logów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że obejrzałem twój film. Masz dwa błędy - 00550 i 00575, czyli zły początek wtrysku i ciśnienie w kolektorze ssącym. Ponadto w grupie 000 w polu 2 masz na biegu jałowym wartość 094 a po dodaniu "gazu" wartość ta zmienia się od 037 do130, na wykresie TDIGraph, mimo że wybrałeś zły silnik, też widać dużo zawczesny początek wtrysku. Ogólnie widać, że masz laptopa z fajnymi dziewczynami, fejsa i program VAG-COM 311-2 ale nie wiesz co z tym zrobić. Dlatego udaj się do kogoś co ma o tym pojęcie zanim wygenerujesz koszty. Nie piszę tego złośliwie.

ps

zrób chciaż logi wg instrukcji znajdujących się na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie że obejrzałem twój film. Masz dwa błędy - 00550 i 00575, czyli zły początek wtrysku i ciśnienie w kolektorze ssącym. Ponadto w grupie 000 w polu 2 masz na biegu jałowym wartość 094 a po dodaniu "gazu" wartość ta zmienia się od 037 do130, na wykresie TDIGraph, mimo że wybrałeś zły silnik, też widać dużo zawczesny początek wtrysku. Ogólnie widać, że masz laptopa z fajnymi dziewczynami, fejsa i program VAG-COM 311-2 ale nie wiesz co z tym zrobić. Dlatego udaj się do kogoś co ma o tym pojęcie zanim wygenerujesz koszty. Nie piszę tego złośliwie.

ps

zrób chciaż logi wg instrukcji znajdujących się na forum

 

ok dzięki, przynajmniej Ty mi uczciwie napisałeś,

to poczytam dziś i zrobię te logi i dalej będziemy myśleć co i jak :)

natomiast ten filmik zrobiłem tak żeby iść na skróty, ale widać że nie ma to sensu, także zrobie tak jak proponujesz.

 

czyli logi zrobić takie jak tutaj na tym forum są opisane??

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50476

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności