Skocz do zawartości
lucki

Silnik 2.0 16V 9A bierze olej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakieś pół roku remu wyremontowałem silniczek robiąc: panewki wszystkie, uszczelniacze, pierścienie, i jeszcze kilka rzeczy. Dzisiaj zauważyłem że autko pije oleju ok 1L/1000km. Auto nie kopci, świece mają kolor popielaty. Z wydechu też nie śmierdzi palonym olejem. Olej jaki zalałem to 10W40 firmy Total Quartz. Silnik docierałem na 15W40.

 

Gdzieś czytałem że 16V tak juz mają. Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś czytałem że 16V tak juz mają. Czy to normalne ?

Wszystkie 16 biorą, nawet passaty w 9A mój też,ale najbardziej wciąga gdy dostaje w dupe na zimnym silniku,daj mu się zagrzać i wtedy laga.I też robiłem remont silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uffff to mnie troszkę uspokoiłeś. Nawet mierzyłem kompresje na garach żeby sprawdzić czy pierścionki są ok ( 15 bar na gorącym silniku). Wczoraj kolega jechał za mna i sparwdzał czy dymi mi sie z "tyłka"

 

 

A tak na marginesie, wiesz może co jest przyczyną spalania oleju w 16 nastkach?

 

p.s

a ile Ci połyka oleju i na jakim śmigasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi np. przy spokojnej jeżdzie ok. 0.5l na 1000, a olej z lidla i silnik nie remontowany

(320 000 przebiegu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na motulu też potrafi łyknąć do 1L na 1000 km. Silnik nie remontowany, licznikowo ok 320 kkm.

Częściowo sączy się z miski olejowej (wymiana uszczelki w planach), ale sam silnik do czyściochów też nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brał 3l na tysiąc a po remoncie schodziło z max na miarce pod minimum na 10 tyś oczywiście mowa o 9A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile Ci połyka oleju i na jakim śmigasz ?

max 1l na 1000 ale po dupie by musiał dostać,olej shell 10w40. na blacie 280 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój brał 3l na tysiąc a po remoncie schodziło z max na miarce pod minimum na 10 tyś oczywiście mowa o 9A.

czyli to nie jest jednak normą że 1l/na tysiąc? jeśli tak by było to silnik byłby z deka porażką nawet mimo przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe to bardzo, u mnie też sięolej traci, ilość podobna jak wcześniej inni pisali. Silnik na zimnym po dupie nie dostaje, na ciepłym różnie bywa bo nie raz do 6 wskazówka idzie.

 

Kolega miał audi 90 z tym silnikiem, ale o oznaczeniu 6A brało to 1-1,5 na 1000km.

 

 

Pytanie z mojej strony, bo mam 2 silnik przeznaczony pod generalny remont, jakim olejem według was go zalać na dotarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dotarcie minerał i docieranie na ostro :)

 

 

Później syntetyk (ja miałem za free tq 10w40 wiec takiego wlałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cineqqq

tez to mialem w 16 bywalo ze po fajiii na trasie 300 km musialem litre dolac;p w szesnastkach to norma nie wazne czy kr pl 9a czy abf i tak wezmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego, ale dlaczego ? Oleju nie czuć, nie cieknie nie sączy sie. jak by go aż tak dużo spalał to waliłoby i świece czarne, a u mnie świeczki popielate :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem bierze się z tego ,że macie panowie jeszcze za dużo pieniędzy na remonty silników .9A nie ma prawa pobrać więcej niż litr od wymiany do wymiany(czyli co 10.000 km)Jeśli i więcej, znakiem tego że po 9A zostało już tylko wspomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności