Skocz do zawartości
piotrek870918

alu 16" do b3??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam pytanko.chcem teraz kupic do swojego b3 kombi alu 16 cali 225/50.i pytanie czy nie za duze? i czy wejda bez problemu?i nie beda o nic obcierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.mam pytanko.chcem teraz kupic do swojego b3 kombi alu 16 cali 225/50.i pytanie czy nie za duze? i czy wejda bez problemu?i nie beda o nic obcierac

 

Wejdą i nie będą obcierać...popatrz na forum niektórzy jeżdżą na 17" i nic się nie dzieje i wchodzą bez problemu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boje sie tylko ze jak je wloze to auto juz wogule nie bedzie mialo sily jechac;/ i tak ma niby 68km a pewnie przez tyle lat pare juz padlo.heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/50 to straszny balon :kwasny a czy będzie obcierać to nie wiadomo,mi się wydaje a nawet jestem pewien że takie kapcie nie wejdą.

Powiem tak ja w B3 przy seryjnym zawiasie miałem 16" 7,5J ET 35 i opony przód 205/50 a tył 225/45 i nic mi nie obcierało,ale ten tył to już był na styk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem będzie lekko obcierać a z tyłu nie wejdzie.. ;) Ori średnica koła ma około 59 a ja wstawiłem na przód najpierw 185/65/15 (około 62.1cm) i było ok.. Wstawiłem 235/45/17 (64.3cm) i już obcierało.. Na tył weszło mi maks 215/45/17 na 8J i był mały luz od amortyzatorów (62.5cm).. A Twoja opona ma około 63.1cm więc możliwe że moja teoria się potwierdzi.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może się trochę źle wypowiedziałem ale bardziej mi chodziło o to że rozmiar 16" jest w sam raz do auta bo i niektórzy do b3 np jak kolega wyżej wsadzają 17";)

A ja wypowiedź zrozumiałem właśnie czy rozmiar koła 16" podejdzie dlatego tak napisałem:D

A teraz wiem że chodziło Ci dokładniej o szer opon:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 205/55 R16 i przy obciążeniu albo dużych uskokach niestety obciera:(

Na następny sezon kupię 195/50 lub 205/50...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chętnie kupię koła 16 na letnich pasujące do b3 w alu- lub zamienię-oddam w rozliczeniu czy tam dopłacę, zimówki semprit 14 na alu oryginalne wolksvagen

gg 6666706

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PAWEŁCIO

ja mam 16" 205/55 i nic nie obciera,nawet przy 7 osobach w aucie nic,et sprawdź albo najlepiej jedną felgę załóż i sprawdź czy trze kręcąc nią na podniesionym aucie na lewarku i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego ja mam zalozone u siebie 205/50 16 na zawieszce sportowej i nic nie obciera i bardzo dobra przyczepnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to mam na sprzedaż felgi 16 z ładnymi oponami 205/50 oczywiście lato, zdjęcia dla zainteresowanych na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To i ja się podłącze do tematu . Jakie opony polecacie na 16" felgi 7,5J ET 35 ? 195/50 czy 195/55 ? Przy ori zawiasie w passacie B4.

Prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie opony polecacie na 16" felgi 7,5J ET 35 ? 195/50 czy 195/55 ?

profil 195 na 7,5J troch mało, polecam 205/45 lub 205/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności