Skocz do zawartości
StaruchPl

Kamera cofania w Passacie B6 - zakłócenia

Rekomendowane odpowiedzi

Bo widzisz na tym forum większość pomaga za kasę i nie wiedzą że forum to... Ja pomogę teraz tobie, a ty może kiedyś mnie. (Oczywiście nie wszyscy bo sam spotkałem kilku kolegów co pomogli mi za darmo, pozdrawiam ich serdecznie bo na pewno wiedzą o kim mówię)

 

Doran

 

Coś w tym prawdy jest i to z tym się zgodzę, bosą tacy ludzie na forum !!! że wiedzą nie chcą sie dzielić . Ale są i tacy co robisz im auto cały dzien a on ci wycąga kase na 4 paka troche to chore, chyba sie ze mna zgodzisz jak wiekszosc ludzi z forum nikt nie bedzie brał odpowiedzialnosci za inne auto. Wystarczy zdemontowac lampe tylną uwali ci sie zatrzask bo z tym róznie bywa i masz 250 zł w plecy

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku widzisz ja rozumiem że ryzyko przy naprawie zawsze jest, ale to powinien brać każdy na własne barki i liczyć umiejętności na zamiary, chodzi tylko o dobrą radę i chęć pomocy, której np. Ja otrzymałem tyle od Ciebie, za co bardzo dziękuje.

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety normalne, że część osób szuka zysku na forum, ale chyba nie ma aż tak dużo takich osób i jednak jest duża grupa ludzi pomaga bezinteresownie. Zresztą wątek zszedł na dziwny tor, bo ja przecież nie prosiłem, żeby ktoś mi pomógł fizycznie i coś robić za pół darmo tylko chodzi mi o takie zwykłe wskazówki, wskazanie optymalnej drogi prowadzenia przewodów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wskazanie optymalnej drogi prowadzenia przewodów

 

a ja zapytam tak, jaką drogę prowadzenia tego przewodu Ty byś wybrał?

 

Ale też zauważcie, że temat twego wątku jest zakłócenia kamery cofania w Passacie B6, a nie jak położyć przewód do kamery. I będziemy w tym wątku rozpisywać się jak poprawnie zainstalować kamerę w sedanie B6? Piszę to dlatego że potem w różnych wątkach są opisywane różne sprawy na różne tematy i chcąc znaleźć odpowiedź na konkretne pytanie trzeba wertować bardzo dużą ilość teksu.

 

Nie prościej jest poszukać czy już nie było opisywane jak poprowadzić przewody, a jak nie ma tego to założyć nowy wątek o prowadzeniu instalacji do kamery w sedanie B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomagać, pomagać, pomagać a jeden z drugim nie jest w stanie zrozumieć co jest napisane kilka postów wcześniej.

Już o przycisku "pomógł" chyba nie powinienem wspominać, co?

 

Jak ktoś chce szkłem tyłek wytrzeć to może kupić kamerkę za 100pln i mieć dylemat jak kabelek przeciągnąć.

Moim zdaniem dynamiczne linie nakładane na obraz to wypas na max. i jak ktoś tego nie chce cóż ale wykonanie tych kamer po 100pln woła o pomstę do nieba więc każdy wedle potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to uzywam szukajki, dopiero potem pytam ;-) nie znalazłem odpowiedzi, więc podpiąłem się pod wątek związany z kamerą cofania, zeby nie mnożyc nowych tematów.

 

Kolego api13 rozumiem, że jakbym wydał na fabryczny komplet masę kasy to przewodów nie trzeba przeciągać? tak rozumujesz? co ma piernik do wiatraka, przecież od instalacji za 100zł nie oczekuję funkcjonalności fabrycznego zestawu, który jest kilkanaście razy droższy... w dodatku jego montaż jest na pewno znacznie bardziej czasochłonny.

 

Generalnie nie czuję, że ta kamera jest mi niezbędna do życia, ale skoro za grosze mogę sobie w wolnej chwili założyć bo mam mozliwość to dlaczego nie. Jak jakoś nie potrafi autem jeździć i potrzebuje 5 kamer żeby zaparkować to niech pomyśli o zmianie środka lokomocji kolego api13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jakoś nie potrafi autem jeździć i potrzebuje 5 kamer żeby zaparkować to niech pomyśli o zmianie środka lokomocji kolego api13.

 

Oczywiście, a tempomat bo noga mi niedomaga, xenony bo ślepy jak kret jestem, nawigacja bo mapy czytać nie umiem i wiele innych.

Tak jak napisałem każdy według potrzeb. Absolutnie nie mam ochoty sugerować że, tuningowe graty z marketu są super ale odnoszę wrażenie że jesteś stałym bywalcem na regale motoryzacyjnym w lokalnym markecie i z całą pewnością jarają cie świecące nakrętki na wentyle.

A tak poza {OT}

Co do prowadzenia kabli to wielkiego wyboru nie ma i dla wszystkiego co w passacie instalujesz (poza tuning z marketu) kable raczej przeciągać trzeba. Jak i którędy pozostawić należałoby to inwencji twórczej instalatora.

 

Ktoś pyta a wręcz stawia zarzuty o komercje niektórych z bywalców forum. Ja jak najbardziej jestem w stanie pomóc i zrobić wszystko w pasku ba nawet niekomercyjnie pomóc. Ale jak widzę post na starcie z jadem w stylu bo mi się spiesz to sorry ale sam chyba wiesz.

Nie masz uczucie że każdy z "pomagaczy" kiedyś samotnie przecierał szlak? i nie było podpowiadaczy których, można było opluć kiedy nie garneli się zbyt szybko do odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że temat postu trochę zmienił kierunek. Ale wraca do głównego tematu montażu kamery z Allegro - choć niektórzy z tego co widzę są wielkimi przeciwnikami takiego rozwiązania i promują tylko RNS510.

Otóż w moim wypadku kamera którą montowałem wcześniej i jest widoczna na zdjęciach powyżej się nie sprawdziła. Po pierwsze trochę drażniło mnie to że widać ten czarny klocek a po drugie gdzieś po trzech tygodniach uległa rozszczelnieniu (a może nie była szczelna od początku). Musiałem zmienić ja na inną. O reklamacji nie było mowy gdyż aby ją dobrze zamontować i zrobić małe dziury w lampce tablicy rejestracyjnej musiałem przerobić kable a to wiąże się z utratą gwarancji. Tak więc odradzam kamerki montowane w oświetlenie tablicy.

Po tym incydencie zakupiłem kolejną kamerkę która jest montowana w zderzak. Reklamowana była że jest na przetworniku SONY i że jest wodoszczelna. Wycina się mały otwór w zderzaku i tam się ja wciska. Ja zamontowałem ją w czarnej nakładce zderzaka aby nie uszkadzać części lakierowanych. Kable poprowadziłem w zderzaku, patrząc od tyłu w prawą stronę, następnie poprzez oryginalny otwór w karoserii zabezpieczony zaślepką gumową wszedłem do środka, następnie pod tapicerką bagażnika z prawej strony, pod kanapą, pod plastykowymi osłonami progów, prawy przedni słupek, nad schowkiem do radia.

Z dotychczasowego działania jestem zadowolony. Włącza się bez problemu, nie zamaka. Pokazuje obraz trochę nisko ale można się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz, o to mi chodziło. A możesz wrzucić fotkę jak wygląda oczko kamery tam na dole zderzaka, bo mi tez się nie podobało to wystawanie nad tablicą i tak wstępnie już właśnie myślałem o miejscu, które wskazałeś.

 

Mam jeszcze pytanie o zasilanie, tam w bagażniku idąc przewodem mijasz gniazdo zapalniczki i tam można by chwycić napięcie, ale byłoby podawane cały czas na kamerę, co o tym sądzisz?

 

Kolego api13 nie będę z tobą polemizował, bo pobijesz mnie doświadczeniem... powiem tylko, że jeżeli uważasz, że rok czasu szukałem czarnego highline'a z jasną skórą tylko po to, żeby go przyozdobić "tunningiem" z marketu za 9,99zł to gratuluję Ci pomysłu, sam bym na to nie wpadł! Wiejski tunning to domena auta do 5000zł (chociaż są wyjątki), a nie B6. Jeżeli potrzebujesz informacji przekazanej wprost to już śpieszę z wyjaśnieniami: w moim aucie jedynym niefabrycznym wyposażeniem jakie przychdozi mi na myśl to nawigacja i cb radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napięcie 12V podawane bezpośrednio z radia ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać napięcie z zapalniczki. Nie wiem dlaczego twierdzisz że kamerka będzie cały czas zasilana. Powinieneś zastosować mały przekaźnik na 12V i poprzez niego zasilić kamerę. Prowizoryczny schemat jak to połączyć masz w tym poście wyżej.

Takie połączenie powoduje, że kamera dostaje napięcie w momencie włączenia wstecznego biegu. Bezpośrednio nie możesz wziąć napięcia z lampy cofania bo komputer będzie wykrywał inne obciążenie niż żarówki i będzie próbował odcinać do niej napięcie a tym samym obraz z kamery będzie migał.

Nie wiem jakie masz radio (ja mam Pioneer Avic 9110) i takie podłączenie działa bardzo ładnie. W momencie włączenia wstecznego biegu kamera jest uruchamiana, podawany jest sygnał do radia a ono automatycznie przełącza się na widok z kamery. Po wyłączeniu biegu wszystko powraca do normy.

Postaram się zrobić zdjęcie i umieścić na forum ale to chyba dopiero jutro.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego api13 nie będę z tobą polemizował, bo pobijesz mnie doświadczeniem... powiem tylko, że jeżeli uważasz, że rok czasu szukałem czarnego highline'a z jasną skórą tylko po to, żeby go przyozdobić "tunningiem" z marketu za 9,99zł to gratuluję Ci pomysłu, sam bym na to nie wpadł! Wiejski tunning to domena auta do 5000zł (chociaż są wyjątki), a nie B6. Jeżeli potrzebujesz informacji przekazanej wprost to już śpieszę z wyjaśnieniami: w moim aucie jedynym niefabrycznym wyposażeniem jakie przychdozi mi na myśl to nawigacja i cb radio.

 

Nie chodzi mi by ciebie obrażać, ale decydując o tej kamerce zapewne natrafiłeś na liczne opinie niezbyt pochlebne. Uwierz że już widziałem w kilkunastu przypadkach agrotuning B6.

A wracając do kamery, to przeglądając foto na aukcjach i mając odrobinę wyobraźni niektóre powinno omijać się szerokim łukiem.

Nie będę podawał linków do aukcji bo za 2 miesiące aukcja zniknie. Ale należało by unikać kamer które odstają jak np te w miejsce oświetlenia rejestracji. Samo odstawanie nie jest problemem ale już to że kamera wisi na kawałeczki raczej mało solidnego tworzywa mówi jasno i wyraźnie "za 3 tygodnie przy myciu chce się złamać, po czym będę wesoło dyndać by cię wnerwiać!!".

Niektórych fascynuje napis na pudełku typu: "przetwornik firmy xxxx" ale skoro to robi chinol na drugiej zmianie to wcale bym się nie zdziwił gdyby zapomniał tam wsadzić przetwornika. O zamakaniu chyba nie czas mówić bo już sporo było takich głosów.

 

Zasilanie kamery można zrealizować z światła wstecznego a gdyby się pojawiał błąd można zastosować diodę prostowniczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera na przetworniku Sony też moim zdaniem nie jest rewelacyjnym rozwiązaniem bo przetwornik to za mało, żeby całość była solidna, niestety głównie na tego typu chińskie wyroby jesteśmy skazani jeżeli szukamy alternatywy dla fabrycznych rozwiązań...

 

Ja osobiście czekam na fotkę od StaruchaPl i chyba zaryzykuję z podobnym rozwiązaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem chwilę czasu aby wrzucić zdjęcia kamery.Foto 1_1.jpg

Foto 1_2.jpg

Foto 1_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super... :kumple

 

Cikawe czy podeszła by pod RNS'a :ocochodzi

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to do RNS można podpiąć tylko oryginalną kamerkę bo radio nie ma wejścia wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki, fajnie to wygląda, bardzo mało widoczna, a obraz fajny. Jak dla mnie za te pieniądze to bardzo pozytywnie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwinę wątek ;-) mam radio niefabryczne na windows CE, jest wyjście video, więc podłączyłem kamerę, obraz ładny, wszystko fajnie, ale mam kłopot z używaniem kamery, mianowicie radio ma komunikację z CAN, więc działa kieorwnica multifunkcyjna itp., ale jak wrzucam wsteczny bieg to na wyświetlaczu pojawia się widok OPS, ale ja nie mam ani jednego czujnika parkowania, mam tylko dołożoną kamerę, czy w gatewayu trzeba coś przestawić czy co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgaduj zgadula...a jakie to radyjko?:) sprawdzałeś czy nie ma opcji aby na wejściu AV była kamerka? w większości tak jest i wówczas przełącza się obraz.

Do RNS510 trzeba moduł koszt około 400-450 zł bardzo łatwy montaż samodzielnie, do RCD510 już zaczynają się schody bo trzeba wlutować moduł w płytę główną jednostki (jak ktoś chce mogę pomóc) PW lub tel.

 

Jeśli chodzi o kamery to są na rynku bardzo dobre kamerki które montowane są zamiast lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wydłubujesz jedną z lampek i w to miejsce wkładasz adapter (z lampką diodową) i miejscem na kamerkę, dobrze ustawiona obraz bardzo dobry. Także mogę pomóc z doborem i zakupem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam podpiętą badziewną chińską kamerę zintegrowaną ze światłem podświetlenia tablicy.

Zasilanie kamery: +12V światła cofania z złącza na lewym nadkolu.

Sygnał +12V (REV) do radia z tego samego miejsca.

Masa: z punktu masy na śrubie na nadkolu.

I wszystko jest ok jak na razie. Układ jest wydolny prądowo, mam na ekranie stabilny obraz więc nie ma potrzeby stosowania przekaźnika.

 

Wszystko niby w porządku ale do czasu włączenia silnika.

Pojawiają się wtedy losowe pas na przemian z czarnym ekranem (wszystko losowo)

Kabel RCA podciągnięty lewym progiem. Pociągnąłbym go prawym, gdyby nie był taki krótki.

 

Czy jest ktoś, kto ma pociągniętą taką instalację środkiem (tunel)?

Może lepiej zainwestować w dobrej jakości ekranowaną skrętkę, dwa wtyki i wykonać kabel samodzielnie?

 

Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

 

edit:

czytanie poprzedzających postów ze zrozumieniem ułatwia zycie :)

zmieniłem tor zasilania kamery i sygnału do radia na wersję z przekaźnikiem i jest gitez-majonez.

Edytowane przez z7zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam identyczny problem z kamerką - ładny obraz po zapłonie, a pasy po odpaleniu silnika. Dzięki wszystkim za rady, a StaruchPl za schemat. Mam zamiar sam sobie poradzić z problemem, ale ponieważ jestem zielony w tych sprawach, to proszę o odpowiedź na dwa tytania: jaki mam kupić przekaźnik (typ, rodzaj, model - czy w ogóle są różne, czy po prostu jakiś uniwersalny???) i którą nóżkę gdzie mam podpiąć, tzn. które + i które - gdzie dokładnie (zakładając wykorzystanie ww. schematu).

Z góry dzięki za odpowiedź. Poniżej dla przypomnienia wklejam wspomniany schemat StaruchPl. Mam nadzieję, że mogę ;)

 

SCHEMA~1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności