Skocz do zawartości
lukaszcl

Passat B5 3bg czy BMW E46 320 D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam dylemat ,planuje zmienic auto na passka po lifcie z 2004 roku sedan 1.9 tdi 130 km lub bmw 320 d 150 km tez z 2004 i takze sedan ,nie wiem co wybrac ,Bmw oczywiscie też sedan ,wiem że passat jest większy i to jest jego duży plus ,auta w podobnej cenie ok 27-30 tys /zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj 320 i nawt sie nie zastanawiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inne gusta, zobacz które dostaniesz w jakim stanie za tą cene i jakie wyposażenie, chociaż to powinno wychodzić dość dobrze przy tych pieniądzach, w passacie masz lepsza wygode i wogóle ale jest troche bardziej nudny za to bmw, hmm większamoc i conajlepsze tylni napęd, za toczęsći do passka sa chyba tańsze niz w bmw ale ja osobiscie wybrał bym bawuszke, miałem ich kilka przed passkiem i nie ma porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup to co w lepszym stanie i do którego mniej trzeba dołożyć na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW = większy fun (RWD), większa moc, lepsze właściwości jezdne imo, większe spalanie...

Passek = ekonomia paliwowa, może trochę więcej miejsca wewnątrz, kosztowne przednie zawieszenie...

 

Ja też skłaniałbym się do Bećki ale może być trudniej o niezakatowany egzemplarz.

Sądząc - być może pochopnie - po Twoim wieku: szukaj Bećki w dobrym stanie a będziesz szczęśliwy :) tylko jeśli nie jeździłeś wcześniej RWD to przetestuj w jakimś bezpiecznym miejscu jak się zachowuje na śliskim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena dobrego, zadbanego i pewnego BMW z tego rocznika w dieslu zaczyna się od 29-30k zł

Poszukaj takiej z dobrym wyposażeniem i kupuj :) Piękna auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat za taka kwotę będzie młodszy i lepiej wyposażony bo za bmw z 2004 r. i w godnym stanie trzeba dać dużo więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czy 150 konnych jednostkach też pękają wały jak w 136 konnych? Mowa tu o BMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku znajomych ujeżdża 150-tki (a właściwie 163KM o ile dobrze pamiętam) i nie przypominam sobie, żebym słyszał o takiej przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik: BMW

Prowadzenie: BMW

Ilość miejsca w środku: Passat

 

Ja bym wziął BMW, przy założeniu że stan techniczny obu furmanek jest porównywalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 diesle w BMW są bardzo udane i spalą mniej niż taki pasek 130 km robisz wirusa na 170 kucy i rakieta ;) BMW plusy ?? to BMW plus VW dużo miejsca ja na Twoim miejscu szukałbym e39 530 D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma e 46 i bardzo jest zadowolony kupił ją z wirusem i ma 195 koni z 150 w nominale objeżdzał mnie jak chciał jak lecieliśmy nad morze nawet na 3-cim biegu jeszcze piszczał i szedł jak burza ale niestety miejsca mniej i musiał część bagaży mi podrzucić bo u niego się niemieściły przy czterech osobach na pokładzie wybór należy do ciebie :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja na Twoim miejscu szukałbym e39 530 D

To samo miałem pisać. E46 jest po prostu za małe w środku. Jest ciasno i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że Bmw seri 5 tzn e39 wizualnie mi sie nie podoba ,wygląda jaki stary kapeć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio tez patrze na e46, ale 330xd, w kombi, troche droga, po sprzedaniu paska trzeba bedzie 10 tys dolozyc +/- 4tys na rozrzad czy inne ustrojstwo, ktore sie konczy, ale auto z tym silnikiem i napedem jak dla mnie idealne i milo wciska w fotel, a do tego na sliskim bezpieczniej niz z tylnym napedem. Siostra miala wczesniej x5 z tym silnikiem i w takiej kolumbrynie dawal on sobie rade, a co dopiero w malej budzie, a z silnikiem nigdy problemow nie miala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+/- 4tys na rozrzad
Rozrząd jest na łańcuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E46 ! passsat przy E46 to zwykly brzydal :):D a co do napedu na tyl , to do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic. To ze ma naped na tyl to nie znaczy ze jest bardziej niebezpieczny. tam nie bedzie mial 500 kuni ze bedzie go miotac po ulicy we wszystkie strony.

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał BMW, zwróciłbym uwagę na gnijące maski, widziałem już kilkanaście egzemplarzy z 2003/04 roku które miały już rdzę na wewnętrzym rancie maski za grillem, na drzwiach od spodu też ruda lubi się pokazywać, ale jak zdrowy egzemplarz by się trafił to brał bym bawarkę, zabawy co nie miara :) passat wieje nudą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał triku88 Zobacz post

+/- 4tys na rozrzad

Rozrząd jest na łańcuchu.

to napisalem pozniej, ze na inne graty, zaczynam sie dopiero interesowac wstepnie i nie znam szczegolow budowy, tak wiec sorry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Passek = ekonomia paliwowa, może trochę więcej miejsca wewnątrz, kosztowne przednie zawieszenie...

 

Chyba naprawdę nie wiesz ile kosztuje zawieszenie do E46

 

Silnik: BMW

 

Nie jeździłeś chyba z tego co widać 2.0D w E46 jedzie to slabo w porównaniu do TDI 130,ponadto pompa vp44 to porażka.Rozrząd na łańcuszku ponadto dzwoni niemiłosiernie przy odpalaniu,dolicz ewentualna wymianę wraz z kolami zębatymi zrobisz za to 3 rozrządy w tdi.

Tylny napęd to zaleta dla dzieciaków co dopiero prawko zrobili.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności