Skocz do zawartości
kosta

Lewe paliwko i pompowtryski..

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ??? Udowodnij bo Ci nie wierzę... Mylisz kolego pojęcia chyba...
Soorki pomyliłem biodiesla z ekodieslem. Nazwa podobna a jakże inne napędy. :padam:;)

Chociaż i znalazłem cóś takiego http://www.eurowag.com/pl/paliwo/ekodiesel/?gclid=CMvX14_x0qcCFQY03wodn19n9w

Nie wiem czy to nie to samo. :P

Idąc dalej, w zeszłym roku oglądałem program na "TVN Turbo" gdzie pewien klient zatankował na "bliskiej" bio diesla do nowego volvo i auto się rozkraczyło. Rzeczoznawca stwierdził silnik do wymiany czy remontu przez wlanie nieodpowiedniego paliwa. Gość robił dym że paliwo nie było odpowiednio oznaczone na stacji. Tak wiem moje auto to nie nowe volvo ale pompki są wrażliwe na wszelkiego rodzaju wynalazki. W związku z tym nie leję badziewia. Fakt że Orlen winduje ceny niebotycznie bierze się to z braku konkurencji na rynku. Opanowali polskie rafinerie i dyktują ceny. No cóż w związku z tym powstają firmy krzak które sprzedają paliwa niewiadomego pochodzenia. Ja tam u nich nie tankuję bo passiakiem chcę jeszcze pojeździć a w przyszłości oddać mojemu pierworodnemu.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie jeszcze raz ja z innym przykladem jakosci paliwa

 

Kolega ma bmw 530d jak wiadomo beemki sa wrazliwe na jakos paliwa, kolega tankuje w wiekszosci na lotosie od czasu do czasu z banki zdaza sie zielone i mowi ze "lepiej idzie" wlasnie na tym zielonym niz na paliwie z lotosa. Raz nawet po zatankowaniu na stacji po wcisnieciu gazu do podlogi obroty max 3 tys i koniec - wymienil filtr paliwa zdemontowal bak itd itd i po zalaniu wlasnie paliwa z banki ( znowu zielonego :) ) zaczela chodzic jak dawniej. Dlatego nie wierze w nasze stacje i wole zaplacic 3 niz 5 pln nawet kosztem wymiany pompy czy tam w przypadku PD pompek

 

Przepraszam ze nie na temat ale nie moglem sie powstrzymac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soorki pomyliłem biodiesla z ekodieslem. Nazwa podobna a jakże inne napędy.

 

Kolego Jaceq to nie jest to samo. Ekodiesel (eko=ekologiczny, ekonomiczny kij wie co) to standardowy olej napędowy jaki spotkasz na innych stacjach pod nazwami SupraDiesel, Diesel Extra itd itd. Orlen według mnie wymyślił głupią nazwę bo pierwsze co ludzie myślą, że to jest bio diesel.... Bio jest oznaczone na orlenie kolorem jeśli dobrze pamiętam niebieskim z napisem BIO 100. Bliska oferuje jedynie Ekodiesla i Bio100. Po za tym kolego Jaceq stacja stacji nie równa. U nas na Orlenie tankuje pogotowie ratunkowe i Policja więc wątpię aby robili jakieś przekręty i według mnie autko najciszej pracuje na ich paliwie nie mówiąc już, że najmniej spala.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dawniej. Dlatego nie wierze w nasze stacje i wole zaplacic 3 niz 5 pln nawet kosztem wymiany pompy czy tam w przypadku PD pompek

 

kolego jak byś wiedział ile pompowtrysk kosztuje nowy nie regenerowany to byś przestał pisać takie rzeczy ,nawet regenerowany pompowtrysk jeden kosztuje od 500-800zł jeden a ty za 500zł masz cała pompe po remonxje wiec o czym ty piszesz ,ty możesz smigać bo pompie w twoim nie robi zbytnio różnicy ale pompowtrysk to już inna sprawa, i każdy wie o tym i każdy sie tym przejmuje i boi zalać syfu bo zaoszczedzi pare złotych na paliwe to i tak je wyda na remont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że jak tankuje lewe paliwo czyli normalne paliwo które ktoś zatankował z cpn to auto mi nie kopciło na niebiesko w niedziele zatankowałem paliwo z Orlenu i auto kopci na niebiesko przy wyprzedzaniu jak zatankuje jakby lewe paliwo to nie ma kopcenia, drugi przykład jezdziłem ze znajomymi po kraju za autem rok temu tankowałem lewe paliwo poźniej do tankowałem bo wycieczka się przedłużyła na jakiejś stacji pod Krakowem wszystko oki pojeździłem po krakowie i auto zaczyna falować do tego stopnia że było czuć w samochodzie no i od tamtej pory mam jedną pompkę do wymiany, trzeci przykład kolega jezdzi firmowym passkiem B6 2.0TDI tankowanie na najlepszych stacjach paliwo typu verwa i też padła jedna pompka. Moje zdanie jest takie że na stacjach jest złej jakości paliwo i tak może rozwalić pompki to jak ktoś ma możliwość tankowania paliwa tańszego to zaoszczędzi na jezdzie a czy będzie musiał zrobić regeneracje to nic strasznego czy tanie paliwo czy paliwo z cpn to jedno i to samo tu będzie trzeba zrobić regeneracje i tu . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wychodzi na to ze na jednym baku lejąc lewe paliwo za 3zł oszczędzamy 70 zł ..rocznie oszczedzam gdzies 2000tyś zł licząc że zatankuje przez rok około 30 baków.Wiem ze to jest trochę dziwne myślenie ale za te pieniądze to mogę zmieniać sobie silnik co roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zielonym paliwem jest mniejwiecej tak

Przyjezdza cysterka z olejem napedowym leje do zbiornika czyste paliwo ale na koniec wlewa sie barwnik wiec jest to dobre paliwo tylko zielone. (badz wlewa to celnik) od po to zeby np osoby z obslugi nabrzeza, jak i osoby ktore plywaja barkami nie jezdzily na tym paliwie, jest ono z mala lub bez akcyzy. Jezeli trafimy na kontrole sluzy cenlnej i sprawdza nam paliwo :) no to mandat jakis tam...

 

---------- Post added at 15:16 ---------- Previous post was at 14:51 ----------

 

http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/paliwa/oleje_napedowe/302_eurodiesel

http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/paliwa_zeglugowe/345_mgo_marine_gasoil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest trochę dziwne myślenie ale za te pieniądze to mogę zmieniać sobie silnik co roku...

 

Ja nie widzę nic dziwnego w tym myśleniu. Wielu ludzi kalkuluje w ten sposób, to moim zdaniem zdrowe podejście. Jeśli ktoś jeździ średnie trasy to 120zł oszczędności na baku x 3 tankowania w miesiącu daje pokażną sumkę. W zależności ile kto jeździ rozmawiamy tu o kwocie około 4tyś zł rocznie. Jeśli nawet te pomki padną po powiedzmy dwóch latach to komplet się dziś regeneruje za mniej niż tysiąc zł. Trzeba jednak powiedzieć o dwóch rzeczach- po pierwsze muszą paść- a wcale to nie jest takie pewne. Po drugie jaką mamy gwarancje, że popmki by nie padły gdybyśmy tankowali na CPN? Zadnej!! Absolutnie żadnej bo i na stacji można nalac syfu. Pomijając więc legalność całej operacji logika sugeruje, że temat jest do przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może jak mówicie że jednaki lać to zalejcie zielonym czy czerwonym wasze pompowtryski jak sie nie boicie ,może jakiś filmik jak lejecie czerwone z bańki,jak wam sie nic nie bedzie działo to będzie ok ,bo każdy znas wypowiada sie a znając życie nie zaleje sam osobiście ,więć nagrajmy filmik na tel czy czyms innym jak lejemy i na forum ,co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więć nagrajmy filmik na tel czy czyms innym jak lejemy i na forum ,co wy na to

 

może jeszcze nr rejestracyjny i adres byś chciał ? :D

bolo,nie ma się co gorączkować,kto ma nalać to naleje,kto się boi,bedzie jezdził na ropie ze stacji i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie trzeba nic udowadniac, sa Ci co leja takie paliwo bo maja akurat takie dojscie, i sa Ci co nie lali i sami nei wiedza czy zalac czy nie. Jak wszystko ma swoich zwolennikow i przeciwnikow. Nikt na forum publicznym nie powinien akurat sie do tego przyznawac i tyle...to nie sa tematy na forum od tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bolo,nie ma się co gorączkować,kto ma nalać to naleje,kto się boi,bedzie jezdził na ropie ze stacji i tyle
Dokładnie każdy leje co chce i gdzie chce. ;) Np. mocz oddaję pod drzewkiem albo w kibelek, nigdy do zbiorniczka. :D No chyba że mam takie zlecenie od lekarza albo "pigułki" w szpitalu ;) Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu nie trzeba nic udowadniac, sa Ci co leja takie paliwo bo maja akurat takie dojscie, i sa Ci co nie lali i sami nei wiedza czy zalac czy nie. Jak wszystko ma swoich zwolennikow i przeciwnikow. Nikt na forum publicznym nie powinien akurat sie do tego przyznawac i tyle...to nie sa tematy na forum od tyle.

 

no zgadzam sie tylko nie lubie jak ktoś chce czyjims kosztem sprawdzacć swoje racje ,lub ma starego golfa na pompie i nakręca chłopaków że można śmiało jeżdzić na byle gów...e i nic sie nie stanie, a żadnemu z nas pewnie sie nie przelewa żeby testować na swoich autach, i ja to wiem ,ktoś inny też a tzreci nie bedzie wiedzxiał i zaleje a pożniej płacz bo auto nie smiga , a forum jest po to żeby doradzać i sobie pomagać a nie w malin wprowadzac, i niech kazdy wie co moze sie stac i niech sam decyduje wtedy czy chce czy nie chce a nie pisać głupoty ze czerwone czy zielone nie m,a zadnego wpływu

 

a na forum są różni ludzie jedni wiedzą dużo bo sie troche znaja lub z własnego doświadczenia ,jedni nie wiedzą i sie właśnie chcą czegoś dowiedzieć ,i wejdzie taki laik dowie sie że można lać co popadnie bo na forum tak pisali i sie nić nie dzieje i póżniej co lipa więc mysle że trzeba pisać prawde jak jest a ktoś niech sobie wtedy decyduje sam i nawet może sobie nalać zamiast pod drzewko to do zbiornika jak mu sie tak podoba

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uwazam ze forum to nie jest miejsce do szukania odpowiedzi akurat na takie pytanie, tym bardziej ze to nie jest legalne, i dostanie po dupie ten co sprzedal jak i ten co kupil. Takie tematy mozna poruszyc osobiscie i tyle.

 

Mysle ze nie ma co dalej przeciagac tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mozńa porozmawiać o skutkach używania nie odpowiednich paliw i taki był temat ,i opisać dla nie wiedzących i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! zgadzam sie tylko ze mówimy tu o paliwie które idzie z dystrubutora stacji benzynowej i jest zabarwiane głownie chodziło mi o ten barwnik czy ma jakieś znaczenie... Chodziło mi głownie o To żeby wypowiedzieli sie Ci ktorzy maja dośw w jezdzie na takim paliwku lub lizneli troszke tego tematu nie ma co sie spinać panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie barwnik nie ma zadnego znaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.... W dzisiejszych wiadomościach na portali tvn24 wyczytałem takie oto cuś:

 

 

Według ustaleń prokuratorów zwalczających mafię paliwową Rafineria Trzebinia SA sprzedawała tzw. oleje technologiczne (np. płyn do oczyszczania węgla lub przeciwko korozji) jako olej napędowy do silników diesla. Te płyny nie były objęte akcyzą, a ich parametry tylko nieznacznie odbiegały od oleju napędowego. Jako paliwa kupowały je firmy z mafii paliwowej. Prokuratura wykazała, że cysterny z tej rafinerii jechały wprost na stacje benzynowe, gdzie oleje były wlewane do zbiorników oznaczonych literami ON.

 

Fragment ten dedykuję tym wszystkim, którzy tak bardzo wierzą w stacje paliw, a paliwo z "oszczędności" (notabene często z tych samych dystrybutorów) traktują jako największe zło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! W związku z bardzo niską cena paliwka ponad 5 zł za litr zastanawiam się nad laniem paliwa zabarwianego idącego do statków i tutaj pytanko jak zniesie to mój motor 1.9 tdi 115.Może już ktoś jezdzi na takim paliwku i ma jakieś spostrzeżenia na ten temat.Prosił bym wszystkich żeby wypowiedzieli się i coś poradzili
Dobrze kolego mam 19 lat i małe dochody Pali mi okolo 9l w mieście w trasie 10l nie jezdze wolno takze pier.. dawać 5zł za litr jak mogę mieć za 3 i dlatego pytam czy ktoś juz na tym jezdzil rozmawiałem juz z paroma osobami na ten temat i mowia ze jest okey i chciałem zasięgnąć opini tutaj A konkretnie paliwko z mojego zrodła idzie ze stacji tylko specjalnie jest zabarwiane po to aby nie było "przecieków" gdzieś dalej.I czy ten barwnik moze byc w jakis sposób szkodliwy ?
Heh jak by mi tyle palił to bym wyłożył na to paliwo U mnie przez kola 18 i chip przez co nie jezdze wolno jest tak a nie inaczej i musze niestety szukać oszczedności

kolego Kosta, czytam ten wątek i te Twoje posty i kompletnie nie mogę zrozumieć o co Ci kaman :hmm ? ? ? , przecież Ty przy swoich zaznaczam "małych dochodach" zrobiłeś i robisz prawie wszystko żeby Twój passat palił jak najwięcej, weź Ty się zastanów co Ty w ogóle piszesz

 

aaa, no i kolejny absurd :wmorde

 

I tak wychodzi na to ze na jednym baku lejąc lewe paliwo za 3zł oszczędzamy 70 zł ..rocznie oszczedzam gdzies 2000tyś zł licząc że zatankuje przez rok około 30 baków.Wiem ze to jest trochę dziwne myślenie ale za te pieniądze to mogę zmieniać sobie silnik co roku...

 

przecież podobno szukasz oszczędności :lol:lol:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo stojace na słoncu, traci kolor czerwony, w plastykowej bance zaobserwowane na własne oczy, i jest kolor zołty.ot cała roznica

a pompowtryski dostaja w dupe, od verwy czy vipowera,bo jest bardziej suche,zreszta jak opał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności