Skocz do zawartości
kosta

Lewe paliwko i pompowtryski..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! W związku z bardzo niską cena paliwka ponad 5 zł za litr zastanawiam się nad laniem paliwa zabarwianego idącego do statków i tutaj pytanko jak zniesie to mój motor 1.9 tdi 115.Może już ktoś jezdzi na takim paliwku i ma jakieś spostrzeżenia na ten temat.Prosił bym wszystkich żeby wypowiedzieli się i coś poradzili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dieslu jeszcze chcesz oszczędności robić??? Polecam zmienić pojazd na cinqecento i go zagazować, bardziej ekonomicznie się nie da! Teraz powaga, mam benzyniaka to nie wiem ale nie warto moim zdaniem lać gów... bo tylko to Cię w koszta wpędzi. Miałem disla i lałem shela zawsze, nie żałowałem i odwdzięczał mi się bezawaryjną jazdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem sporo na forum o ludziach, którzy się u mnie serwisują i leją różne cuda aby oszczędzić. Poczytaj co zaobserwowałem u nich. Gdyby były niejasności uderz na moje GG (niestety mało jestem online).

 

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

 

Na dieslu jeszcze chcesz oszczędności robić???

 

A co w tym dziwnego? Już kilka lat temu przepowiadałem, że Polacy nauczą się oszczędzać. Już i ja się powoli zastanawiam czy 3.2 CDI nie jest przypadkiem przewymiarowany do moich potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ażeby kupić wóz z mniejszym motorem niż większy motor + złej jakości paliwo. Tak lepiej zaoszczędzić. Wszytkich zadowolić się jednak nie da. Sam mam 1.8 T i wiem jakie są ceny wachy + moje spalanie w W-wie jest nieporównywalnie większe nić diesla. Też myślę nad gazem ale nigdy nie lałbym do niego cholera wie jakiej wachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolego mam 19 lat i małe dochody :) Pali mi okolo 9l w mieście w trasie 10l nie jezdze wolno takze pier.. dawać 5zł za litr jak mogę mieć za 3:) i dlatego pytam czy ktoś juz na tym jezdzil rozmawiałem juz z paroma osobami na ten temat i mowia ze jest okey :)i chciałem zasięgnąć opini tutaj:) A konkretnie paliwko z mojego zrodła idzie ze stacji tylko specjalnie jest zabarwiane po to aby nie było "przecieków" gdzieś dalej.I czy ten barwnik moze byc w jakis sposób szkodliwy :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

???? Dożo Ci jakoś pali! U mnie palił 6,5 miasto, 5,5 trasa jak szybciej jechałem

 

Teraz benzyna pali mi 13,5 miasto hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię Mariusz, sensowne jest to co piszesz. Niemniej jednak kolega zapytał o doświadczenia z "tańszym" paliwkiem, więc odpowiedziałem bo mam z tym doświadczenie. Co do gazu- czy nie uważasz, że to też rodza "g..." ? Ja uważam, że gazowanie auta to to samo co lanie słabej jakości wachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc paliwo od statków masz na myśli ropę o intensywnej zielonej barwie??

Wiem, że w ciągnikach rolniczych jest dużo lepsza niż zwykła ropa, ciągnik jest mocniejszy na niej.

A jak to jest w aucie to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :) jak by mi tyle palił to bym wyłożył na to paliwo ;) U mnie przez kola 18 i chip przez co nie jezdze wolno jest tak a nie inaczej i musze niestety szukać oszczedności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dalej leję wachę i płacę srogo! hehe.

Zawsze każdemu polecałem to co producent, dobrej jakości wacha albo zmiana pojazdu na bardziej ekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poprzez zabarwienie właśnie jest zielone... I słyszałem ze do statków musi byc "wysoko kaloryczne" a co do ciągników nie mam pojęcia...

 

---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

 

Jeżeli bym miał 110 to bym nie zakładał tematu tylko lał i na nic nie patrzył ale boje się o pompowtryski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze kolego mam 19 lat i małe dochody Pali mi okolo 9l w mieście w trasie 10l nie jezdze wolno takze pier.. dawać 5zł za litr jak mogę mieć za 3 i dlatego pytam czy ktoś juz na tym jezdzil rozmawiałem juz z paroma osobami na ten temat i mowia ze jest okey i chciałem zasięgnąć opini tutaj A konkretnie paliwko z mojego zrodła idzie ze stacji tylko specjalnie jest zabarwiane po to aby nie było "przecieków" gdzieś dalej.I czy ten barwnik moze byc w jakis sposób szkodliwy ?

 

 

ropa z statków ,barek itd ,to jest normalna ropa(troche suchsza podobnie jak czerwona czyli opał) tylko że zabarwiana a po to że po pierwsze żeby nie było lewych przemytów to jest po pierwsze a po drugie zeby było wiadomo że to do barek itd bo jest inna akcyza płacona niż za normalną rope , a jeżeli chodzi o auta na pompie to nie ma probłemu można śmiało na tym jeżdzić,tak samo i na opale ,(bo pompa jest smarowana olejem)ale jeżeli chodzi o pompowtryski to nie polecam bo chodzi o właściwości smarne a taka ropa jak opał czy z barek jest suchsza co przyczynia sie do szybszego zużywania ,więc to juz twoja decyzja czy bedziesz jeżdził czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boje się o pompowtryski...

 

Znam pompowrtski, które od dwóch lat pompują wyłącznie ekoterm i mają się swietnie. Dobrym olejem je smaruj (Motul) i dolej uszlachetniacza a wszystko będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie :) i pomyślę jeszcze nad tym.. ja juz musze leciec proszę o dalsze wypowiadanie sie na ten temat :) Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam pompowrtski, które od dwóch lat pompują wyłącznie ekoterm i mają się swietnie. Dobrym olejem je smaruj (Motul) i dolej uszlachetniacza a wszystko będzie dobrze.

 

 

pompowtrysk smarowany jest paliwem a nie olejem dla tego tak ważna jest czystość paliwa,i smarność paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompowtrysk smarowany jest paliwem a nie olejem

 

 

Toteż pisze, żeby czegoś dolał do paliwa i jeżdził na dobrym oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Dobrym olejem je smaruj (Motul)

a co ma piernik do wiatraka? Normalne że do PD musi być olej do PD...

 

Opał - ekoterm etc... to paliwa do pieców, dysza, zapłon iskrowy, płomień... tam smarowanie nie jest potrzebne.

 

Wiele osób dodaje mixol plus trochę normalnego ON do opału.

 

Opał świetnie znoszą VAGi na pompie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel leje zielone od 3 lat, ale do b3, wiec nic to ci nie podpowie,

a kondycja silnika jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam lalem i do pompy i pompowtryskow i nigdy nic sie nie stalo. wiecej sie nie bede rozpisywal bo po co...rozne osoby czytaja takie watki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa z czerwonym dieslem na którym jeżdżą nowe ciągniki rolnicze,czytaj traktory ?

można wlać takie paliwko do PD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności