Skocz do zawartości
oli2008

zajęcie wynagrodzenia za pracę

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyszło do mojej firmy pismo od komornika informujące mnie o "zajęciu wynagrodzenia za pracę oraz wierzytelności i wezwanie do dokonywania potrąceń" - dotyczy to mojego pracownika :zeco

informują mnie i informują..... i

Pkt.2

"Zajmuję wynagrodzenie dłużnika i wymienione wyżej wierzytelności do wysokości egzekwowanego świadczenia,nie więcej jednak niż 50% wynagrodzenia lub wierzytelności miesięcznie,przy czym kwota 1386,00zł miesięcznie jest wolna od potrąceń"

Chłopak pracuje u mnie na pół etatu i zarobi ok 1000zł miesięcznie,kasę dostaje w łapę.

Uświadomcie mnie człowieka ciemnego :debil czy mogą mu zająć w 50% wypłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś to nie powinni mu nic zabrać "przy czym kwota 1386,00zł miesięcznie jest wolna od potrąceń"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co napisałeś to nie powinni mu nic zabrać "przy czym kwota 1386,00zł miesięcznie jest wolna od potrąceń"

więc też tak myślę z tym,że nie napisali netto czy brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc też tak myślę z tym,że nie napisali netto czy brutto
to kwota brutto najniższa krajowa a skoro on dostaje na rękę od ciebie kasę to skąd komornik się o tym dowiedział że on pracuje u ciebie bo formalnie nie masz go chyba w papierach czy się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na legalu chłopak robi stąd też i wiedzą a kasę do ręki dostaje bo jak zapewniał konta nie ma-już teraz wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz wiesz tylko szkoda ze sam się nie przyznał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pismo Ciebie jako pracodawcy nie musi wcale interesować, chcesz się w To bawić Twoja wola, ale równie dobrze możesz takie pismo odesłać komornikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem listę płac także ma 560zł wynagrodzenia-na papierze.Mogą mu zająć majtki,skarpety i paczkę fajek

 

---------- Post added at 16:11 ---------- Previous post was at 16:06 ----------

 

takie pismo Ciebie jako pracodawcy nie musi wcale interesować, chcesz się w To bawić Twoja wola, ale równie dobrze możesz takie pismo odesłać komornikowi.

jasne,że im odeślę. Skseruję listę płac i tyle nie mam co robić tylko przesyłać im informacje a kto za mnie na forum będzie siedział :passatfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co zmalował... czy dzieciaka i nie płaci na niego czy mandatów mu się uzbierało...

komornik próbuje najpierw z wynagrodzenia bo tak najłatwiej. Tu odbije się od ściany to będzie musiał sam ruszyć dupe w teren i egzekwować te majtki i papierosy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość konta nie ma z wiadomych względów :D A skoro na kwicie zarabia mniej niż kwota wolna od potrącen, to odsyłasz im pismo i jedyne co mogą mu zrobić, to wejść do niego na chatę i zająć mu sprzęt domowy. I tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za fachowe doradztwo-wolałem się upewnić :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie program w TV, jak starą babcie obciążyli za wycięcie brzozy? No i ona na pewno renty ma mniej niz 1000 a pomimo to - komornik zabiera jej kasę :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w robocie tez czesto chlopy maja "komornicze: -200" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pamiętacie program w TV, jak starą babcie obciążyli za wycięcie brzozy? No i ona na pewno renty ma mniej niz 1000 a pomimo to - komornik zabiera jej kasę

 

musi mieć babka większą rentę - żaden komornik nie odważy się na taki numer, straciłby uprawnienia po pierwszym takim numerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam osobe bardzo blisko, ktora renty ma cos koło 600zł z czego 200 dla komornika, nie wiem czy co do zł tak jak napisałem ale są to zbliżone kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musi mieć babka większą rentę - żaden komornik nie odważy się na taki numer, straciłby uprawnienia po pierwszym takim numerze.

No niestety ale ma poniżej 1000 i komornik jej kasę zabiera. Było na TVN-ie :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trochę OT ale nie taki diabeł straszny...

komornik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla ciebie inne rozwiązanie. Odeślij to pismo z powrotem, dołącz historię zarobków pracownika - tak jak wcześniej wspominałeś i poproś o ustosunkowanie się komornika do tego faktu - skoro wynagrodzenie dłużnika jest poniżej kwoty wolnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonię do komornika i wszystkiego się dowiem o czym na pewno napiszę w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy czym kwota 1386,00zł miesięcznie jest wolna od potrąceń"

 

To jest kwota brutto, wolna netto wychodzi 1032 bo w pracy też mam takich asów. Jeśli masz udokumentowane 560 netto to musisz to przedstawić i ty masz spokój bo to że pracuje na pól etatu nie ma znaczenia, wylicza się to co do komornika, proporcjonalnie do poborów a przecież można mieć na pół etatu i 2tys na łapę.

takie pismo Ciebie jako pracodawcy nie musi wcale interesować

tu się mylisz, jeśli dojdą że ma mu z czego zabrać a nie robi tego to pracodawca dostanie po dupie. Jeśli byś wypłacał jakieś dodatkowe wynagrodzenie jakiś fundusz socjalny to także wszystko byś musiał pracownikowi zabrać na poczet długu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności