Skocz do zawartości
szeffu

Nie odpala, brak kontrolki świec zarowych i ład. akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jestem urzytkownikiem vw passata b5 fl variant rok produkcji 2003. Mam moją perełke można powiedzieć od nowości bo przejąłem auto po ojcu który kupił sobie inne nowe auto... Auto jest wpsaniałe nie jest skarbonka. Auto czesto jeźdźi w trasie ale również i po mieście. Dziś po przejechaniu ok. 20 km zapaliły mi sie kontrolki od ABS, ESP i świec żarowych. Czy mogli byście mi podpowiedzieć co jest lub może być przyczyna?? Dzwoniłem do serwisu do Poznania ale powiedzieli mi, ze bez werdyktu komputera nic nie chcą zrobić. Bardzo prosze o szybką odpowiedź. Czy to może być poważnego czy można z tym zrobić jeszcze okolo 3-4 tyś. km....
kolego pierwsze co sprawdź to czy masz stop bo najprawdopodobniej padł ci czujnik stopu i posprawdzaj też żarówki stopu jak nie to to tylko komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc sprawdziłem ten przekaźnik 219 wyczysciłem styki i zgasła kontrolka od absu pali sie juz tylko wykrzyknik w nawiasie ponadto kontrolka od swiec zarowych nie chce sie zaplaic wogule auto nie odpala ponadto zauwazyłem ze jak chce reczny zacignac to nie zapala mi sie kontrolka z indeksem P w kółku oraz nie widac kontrolki od aku przy przekrecaniu kluczyka , jak sie pare raz przekreci kluczykiem bez wyjmowania to nie zawsze pokazuja sie wszyskie kontrolki czasem nic sie nie pokazuje i co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem, po przekręceniu kluczyka wszytkie kontroli dobrze swiecą tylko od świec i ladowania wcale się nie zapala a czasem "żarzą" tylko (delikanie swieca przez chwile) potem sygnał dzwiekowy i czerwona kontrolka z wykrzyknikiem... auto czasem odpali lecz po kilku senuknach lub nawet sekundzie zgasnie... kupilem używany przekaźnik 219 i dalej to samo ;/ moze ktos wie jak rozwiazac ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod VAG i sprawdź błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1266 Przekaźnik świec żarowych-J52

przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

17978 Moduł sterujący zablokowany -

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

626 Lampka kontr.włączenia świecy żarowe-K29

przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

 

co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wymiana przekaznika swiec zarowych na nowy rozwiąże problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolcie ze sie podepne. Sam miałem wymienic dziś przekaźnik bo mi tak powiedzial mechanik, ale wyczytalłęm tutaj o bepieczniku świec pod maską, zajrzałem tam teraz i okazało się ze bezpiecznik 50A jest stopiony. Czy moze to miec związek z tym ze kapturki były słabo pozakladane, co poprawil juz mechanik jak sprawdzał świece (są sprawne). Czy przyczyna leży gdzies indziej ? Założyć po prostu teraz nowy bezpiecznik ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności