Skocz do zawartości
Polski

Playstation czy Xbox ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz Xbox-a to bierz go z największym dyskiem do tego Kinect i nie zła zabawa nie tylko dla dzieciaków (podczas wszelakich imprez zakrapianych)

 

Dokładnie :ok pod tym względem X jest niezastąpiony ;)

Sam rok temu stałem przed takim wyborem i stwierdziłem, że do potrzeb czysto zabawowych X będzie lepszym rozwiązaniem, natomiast gdyby zależało mi na bardziej wszechstronnym, multimedialnym zastosowaniu (tj. odtwarzacz bluray, miejsce przechowywania zdjęć z możliwością fajnych prezentacji na TV, dostęp do darmowej pełnej przeglądarki) wybrałbym PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. Ps jako kombajn multimedialny mógł być rozważany 5 lat temu, a dzisiaj gdy odtwarzacz BD można kupić za 100pln , Internet przeglądać w tv czy smartfonie a film oglądać bezpośrednio z usb tv to te zalety ps3 nie są żadnymi dużymi zaletami.

Miałem 2 konsole ps i nie mialem yloda nigdy (od początku premiery) jednej co prawda poszedł laser (dokładnie po dwóch latach i jednym dniu) ale Sony bez żadnych problemów wymieniło mi na nową.

Ps3 kupiłem tylko i wyłącznie dla gran Turismo (tak, tak, nie mogę nie wspomnieć że miażdży force hehe) a reszta gier (mam na chwilę obecną raptem 13 gier x czego 6 to dwie serie plus 2 gry w wersji cyfrowej) to takie zachcianki i odskocznia od wyścigów.

Ale jeśli ktoś np nie jest takim maniakiem wyścigowym i zdecyduje się na x klocka to musi wiedzieć że dostęp do online jest płatny. Nie wiem ile ale chyba nikt nie zaprzeczy że mieć konsole bez możliwości grania z kumplem online to tak jak mieć r36 i jeździć nim tylko do kościoła.

Mało tego, jeśli chcecie grać w piraty to nie tylko narażacie się na odcięcie (permanentne) od usług online (czyli wspólne granie i aktualizacja gier i systemu) ale również na bana na swoją konsolę. No i jakby nie patrzeć, zniechęcacie producentów do wydawania gier na swoją konsolę. PCtowcy już płaczą, że gta5 nie będzie.narazie na pc tylko na konsole. No ale sami zgotowali sobie ten los.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc :padam:

 

Decyzja zapadła http://allegro.pl/xbox-360-slim-250gb-kinect-20-gier-hdmi-2-pady-i2837548138.html

 

Taki pomysł w związku z powyższym. Może tutaj chętni powinni wklejać linki jak sprzedaje gry ?

Oczywiście dla forumowiczów z rabatem ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Piotrek - trzymajmy się zasad giełdy bez wyjątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Ty tu urządzasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie tylko takie, jak duże znaczenie wielkość dysku odgrywa w przypadku gier z płyt?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pytanie tylko takie, jak duże znaczenie wielkość dysku odgrywa w przypadku gier z płyt?;)

 

 

Dysk jest rzeczą bardzo przydatną.

Po pierwsze pomieści on bardzo dużo dodatków do gier

(np. do gier muzycznych można ściągać sporo dodatkowych piosenek),

poza tym dodatkowe mapy do gier, dodatkowe questy.

Po drugie można na nim zainstalować gry, czego efektem będzie cichsza praca konsoli

oraz szybsze ładowanie tekstur i ogólnie szybsze ładowanie gry.

Po trzecie możesz ściągać na dysk np. trailery gier, dema gier, arcade'ówki

oraz wedle życzenia dodatkowe ubranka dla avatarków.

Aha, i po czwarte (jak już wszyscy pisali) możesz wgrać sobie jakąś muzykę

(choć to mało przydatne) no i najważniejsze: save'y gier!

 

Pozdrawiam P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np nie bardziej opłaca się kupić np dajmy na to xbox-a 4gb i do tego dokupić dysk 500gb? wyjdzie o wiele taniej niż wersja nawet 250gb? a pozatym dysk zewnętrzny można wykorzystywać poźniej w innych sytuacjach niż np sam xbox?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a np nie bardziej opłaca się kupić np dajmy na to xbox-a 4gb i do tego dokupić dysk 500gb? wyjdzie o wiele taniej niż wersja nawet 250gb? a pozatym dysk zewnętrzny można wykorzystywać poźniej w innych sytuacjach niż np sam xbox?;)

 

Nie da się podłączyć dysku zew.

Zostało to zablokowane . Możesz podłączyć pena o ograniczonej wielkości max 16GB.

Xbox 360 posiada na przodzie 2 porty USB. To oznacza, że można podłączyć do niego

2 pamięci flash i uzyskać w sumie dodatkowe 32 GB przestrzeni na save'y, DLC i gry.

 

Pozdro P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu;) a w ps3 jest możliwość podłączenia dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba już wiem na co padnie wybór;);p lepiej kupić ps3 4gb za małe pieniądze i dokupić np 500gb dysk który przyda mi się dodatkowo do innych rzeczy, tylko ten minus że nie można przerobić ale xbox po przeróbce chyba przyjmuje dyski?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox przyjmuje dyski po przeróbce tylko że nie zrobisz nic on-line bo Ci zablokują konsolę. Nie spotkałem PS3 z dyskiem 4GB no ,ale możesz szukać. :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xbox przyjmuje dyski po przeróbce tylko że nie zrobisz nic on-line bo Ci zablokują konsolę. Nie spotkałem PS3 z dyskiem 4GB no ,ale możesz szukać. :lol

 

Są / były PS3 z dyskiem 4GB, nawet ostatnio w Biedronce taki zestaw startowy mieli w ofercie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wątpię bo nie robią tak małych dysków. Jeżeli już to pamięć flash.

 

Ale w PS3 najmniej to 12GB :

 

http://pl.playstation.com/ps3system/#select-tab-specifications

 

http://www.biedronka.pl/swieta/ -trzeba kliknąć w szczególnie polecane.

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli już to pamięć flash.

 

Ale w PS3 najmniej to 12GB

 

True :ok pomyliłem slima PS3 z xBoxem 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego Alledrogo ma najlepsze ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic z tego Alledrogo ma najlepsze ceny
Tak ale ja wychodzę z założenia ze jak kupisz w sklepie media itp. to wiesz gdzie w razie czego uderzyć z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie gdzie kupujesz skoro w przypadku xbox w razie awarii i tak musisz odesłać konsolę do serwisu kurierem.

http://www.zilmaks.pl/download.php?plik=30

 

W przypadku PS3 jest trochę prościej bo są punkty konsultacyjno-serwisowe : http://www.sony.pl/article/id/1239029924101

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności