Skocz do zawartości
stemar28

Jak zwiększyć prześwit w passacie 2.8 v6 syncro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam takie pytanko jak można podnieść passka do góry, żeby zwiększyć prześwit. Jeżdze po takich terenach że mój pasek trze podłogą o glebe, a nie chce kupować terenówki bo niestety koszty paliwa mnie przerażaja. A od czasu jeżdze nim w terenie :bleble oczywiście jakieś sensowne propozycje mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.

Mam takie pytanko jak można podnieść passka do góry, żeby zwiększyć prześwit. Jeżdze po takich terenach że mój pasek trze podłogą o glebe, a nie chce kupować terenówki bo niestety koszty paliwa mnie przerażaja. A od czasu jeżdze nim w terenie :bleble oczywiście jakieś sensowne propozycje mile widziane.

terenowe zawieszenie od audi http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29599&highlight=jak+podnie%B6%E6+paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gwint

Gwint na pewno koledze nie pomorze. Przy największym podkręceniu w górę(nie zalecane) co najwyżej ustawi wysokość seryjnych sprężyn. Może coś ala airraid z audi allroad albo dłuższe springi z odpowiednimi amorami tylko od czego podpasywać i jak to się będzie zachowywać na asfalcie?

 

A czy ktoś wie jak wygląda sprawa przy pakiecie wyposażeniowym na trudne warunki drogowe. Kiedyś w etce znalazłem kilka ciekawych gratów jak osłony przewodów pod podwoziem i płytę pod tylny dyfer

Edytowane przez Marco2.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś wie jak wygląda sprawa przy pakiecie wyposażeniowym na trudne warunki drogowe. Kiedyś w etce znalazłem kilka ciekawych gratów jak osłony przewodów pod podwoziem i płytę pod tylny dyfer

Ja to mam, i samochód stoi tak na oko 4-5 cm wyżej, a jazda w zimie jak i po terenie jest naprawdę fajna, nic nie szoruje i zaczepia. Minus to jak wszędzie przy wyższym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to mam, i samochód stoi tak na oko 4-5 cm wyżej, a jazda w zimie jak i po terenie jest naprawdę fajna, nic nie szoruje i zaczepia. Minus to jak wszędzie przy wyższym aucie.

A możesz rzucić jakieś fotki ale podejrzewam że do mnie nie podejdzie. Jeżdze po terenie i szkoda mi zdeżaka kratke już pare razy kupowałem małe pieniądze ale denerwujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to mam, i samochód stoi tak na oko 4-5 cm wyżej,

wyżej od czego :?: serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje około 5cm do góry podnieść w rozsądnych pieniądzach kolega pisze ze ma podniesiony w serii ale ciekaw jestem jak to wygląda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyżej od czego serii?

około, po drugie serii nie miałem, ale jest zauważalnie wyższy

 

a tak to wygląda, zdjęcie rozjaśniłem aby było lepiej widać

passat%20zawias.jpg

 

a tu przed zakupem, gdzie trochę błotnik pogięty zawyża

passat%20zaw1

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nasze drogi to chyba takie jak kolegi + opona balon + miękkie sprężyny

 

U mnie sprawa wygląda inaczej - samochód często porafi "dobić" i "przyszorować" przy zjeździe z krawężnika lub jadąc naszymi "pięknymi równymi drogami"

W powiecie częstochowskim to wysadzić, zaorać żeby nie mieli do czego łaty przykleić, może było by trochę dobrych dróg

W teren się nie zapuszczam, szkoda by coś urwać

 

A wracając do tematu bo w ośkach na pewno było wyższe zawieszenie na trudniejszy teren, parę odób na forum ma lub miało takie - była to opcja, więc całkiem możliwe, że syncro,4motion też miały taką opcję

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około, po drugie serii nie miałem, ale jest zauważalnie wyższy

 

a tak to wygląda, zdjęcie rozjaśniłem aby było lepiej widać

passat%20zawias.jpg

 

a tu przed zakupem, gdzie trochę błotnik pogięty zawyża

passat%20zaw1

ale mój też tak stoi wysoko a na pewno ma serie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mój też tak stoi wysoko a na pewno ma serie
tego to już nie wiem, ogólnie jak postawie obok zawiasu seryjnego to widać różnicę bez pomiaru. Co do jazdy po złych drogach i w terenie nigdy nie miałem przypadku abym o coś zaczepił. Czy są dodatkowe osłony, nie wiem ale zrobię zdjęcie na podnośniku, dodatkowo zmierzę odległość progu od ziemi. Mi raczej na wygląd leży bardziej seria bo pakiet na złe drogi wygląda jakby ktoś na siłę wymienił zawieszenie aby unieść auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na nasze drogi to chyba takie jak kolegi + opona balon + miękkie sprężyny

 

U mnie sprawa wygląda inaczej - samochód często porafi "dobić" i "przyszorować" przy zjeździe z krawężnika lub jadąc naszymi "pięknymi równymi drogami"

W powiecie częstochowskim to wysadzić, zaorać żeby nie mieli do czego łaty przykleić, może było by trochę dobrych dróg

W teren się nie zapuszczam, szkoda by coś urwać

 

A wracając do tematu bo w ośkach na pewno było wyższe zawieszenie na trudniejszy teren, parę odób na forum ma lub miało takie - była to opcja, więc całkiem możliwe, że syncro,4motion też miały taką opcję

 

Wymień odbioje na nowe i nie będziesz miał problemu :) U mnie było podobnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie taki pakiet szukać? Już mu wymieniłem amorki z tyłu tanie nie były i może jakieś sprężyny wystarczyło by dłuższe wsadzić tylko od jakiego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy gdzie taki pakiet szukać? Już mu wymieniłem amorki z tyłu tanie nie były i może jakieś sprężyny wystarczyło by dłuższe wsadzić tylko od jakiego auta?
tu masz nr sprężyn na złe drogi a dostępne tylko w ASO chyba [ATTACH]46258[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja u siebie mam założone felgi 17 i opony 225 x50 jest to trochę wyższa opona i o jakieś 12- 13 mm auto stoi wyrzej mnie to wystarczy aby załadowanym nie szorować chlapaczami po nierównościach jak to miało miejsce przy oponie 225x45 wiąże się to z tym że licznik przekłamuje o jakieś 3,3km ale nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podniesc mozna jedynie w pare sposobow od najdrozszego:

-gwint

-opony

-sprezyny( w szczecinie ok 500zl zrobienie nowych sprezyn do danego auta)

-wcisnac gumy miedzy zwoje sprezyn

Tego ostatniego nie polecam szczegolnie przy masie paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poszukam sprężyn żęby podnieść go z tyłu mam zawieszenie wielowachaczowe.I tak jak w golfie kombi mam sprężyne na amorku. Przejade się jeszcze do aso i zobacze co oni powiedzą.:) Szkoda mi auto sprzedawać i kupować marną terenówke, która bedzie piła sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam akurat takiego paska z tą zawiechą, po przesiadce z a4 z obniżonym zawieszeniem, sprawia wrażenie jak by się na jakichś balonach jeździło :D bardzięj sprężyście, jeszcze nie udało mi się nim dobić do ziemi. Miałem też tuningowanego do ofroadu nissana patrola. Tanią możliwością podniesienia są podkładki poliuretanowe pod albo nad sprężyne, ok. 50 zł za sztukę :) w nissanie takie miałem i problemów żadnych. Dużo firm sprzedaję takie na allegro no terenówek, można zapytać czy nie zrobią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności