Skocz do zawartości
bolsfanwk

głośniki samochodowe do B5

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz to mogę ci 4 sprzedać (3 uszkodzone i 1 dobry) w komplecie z gumowymi osłonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, dzięki

mam też swoje, ale zaczeły charczeć

kombinuję co by tu z nimi zrobić :lol

może wymienię mambrany (jeżeli się da)

albo kupię Hertzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbować zawsze trzeba, zwłaszcza, że koszt membrany niewielki - jak ci się uda to rób foty w trakcie naprawy i wrzuć opis - z pewnością komuś się przyda :) Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

sam też bym pooglądał przed pracą konkretne foty

zawsze to łatwiej

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze co niektorzy maja tylko stycznosc z teoria a nie praktyka, w/w modele spokojnie daja rade pod samym radyjkiem, a pozniej powoli i na spokojnie mozna rozwijac swoje granie, wytlumic drzwi, zapodac wzmak itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam moje kicx i graja git : ) koszt jednego kompletu gwizdki + głośniki 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze, ze co niektorzy maja tylko stycznosc z teoria a nie praktyka, w/w modele spokojnie daja rade pod samym radyjkiem, a pozniej powoli i na spokojnie mozna rozwijac swoje granie, wytlumic drzwi, zapodac wzmak itd.

 

Kolego poraz trzeci montowałem CA u siebie w samochodach więc wiem co piszę. Owszem głośniki zagrają pod samym radiem ale podkręć vol na 3/4 poziomu - rozczarujesz się kolego efektem - głośniki zaczną ci się dławić z braku mocy.

 

I kolego zanim zaczniesz cokolwiek pisać o styczności z teorią to zerknij w pierwszej kolejności na profil osoby do której tyczy się twoja uwaga a później snuj swoje wywody.

Proszę cię bardzo - może i nie mam jakiegoś wypasionego CA, ale styczność akurat miałem w praktyce:

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=19646

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, ja akurat tez mam bo zakladam i zastanawiam sie kto slucha na full, od czegos trzeba zaczac kiedy sie cos u siebie montuje chyba ze masz tyle ciapy i zakladasz od razu wszystko (glosniki przod, skrzynie, wzmak, kable, maty itd...). Ja jak startowalem, to najpierw zapodalem sobie mocniejsze glosniki (chyba morel tempo 6 (120rms)). Jakos graly pod radiem. za miech zapodalem sobie wzmaczek i kabelki, potem sub, wytlumienie drzwi i jakos skompletowalem. Za jednym zamachem raczej bym nie wyrobil. O to mi chodzilo kolego.

 

---------- Post added at 18:40 ---------- Previous post was at 18:10 ----------

 

sorka, pierwsze na przodzie mialem pb L-60c.

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie pisałeś że miałes odsłuch na swoim sprzęcie

 

U kumpla pod samym radyjkiem ciekawie zagrały

 

Po drugie nie napisałem, że na full tylko 3/4

Po trzecie pisałem, że to już kolejne moje CA więc skompletowałem takie na jakie było mnie stać. No i na koniec polecam maraton po forach CA, gdzie koledzy znający się na tym wszystkim podradzą ci co i jak. Ja tez przecież zaczynałem od zera i przerobiłem kilka wariantów z głośnikami pod samym radiem, pod wzmakiem, z wygłuszeniem i bez. Nie chodzi tu o to abyśmy się spierali tylko pomogli koledze w wyborze. I każdy kto ma doświadczenie w tego typu sprawach ci powie, że te modele co były zaprezentowane zagrają pod samym radiem ale efekt będzie marny. Chociażby na elektrodzie można poczytać podobne tematy. Skoro kolega nie ma zamiaru inwestować w przyszłości w CA to kupi sobie tańsze głośniki i nie będzie przepłacał. A jeśli ma zamiar coś rozbudowywać to zainwestuje w lepsze. Ale o ile pamiętam to rozbudowy nie planuje.

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć mozecie mi powiedziec jakie głosniki mam wstawic na przod do swojego passata b5 fl chce tylko do drzwi

 

Zapewne nie inwestujesz w sprzęt więc same woofery od 200zł do 300zł znajdziesz coś ciekawego.. Ps. wysokotonówki philipsa dają radę, nie trzeba ich wymieniać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pojade z innej beczki ,mozna naprawic swoja membrane zywica epoksydowa, elegancko to to nie wyglada ale glosnik jet pod oslonka, wiec nie widac ,tak zrobilem i membrana trzyma sie ok nie charcze i efekt taki jak przed uszkodzeniem.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

 

padł mi jeden głośnik tylni, zastanawiam się jakiej mocy są dokładnie nasze głośniki... ponieważ 16,5 średnicy a co z resztą? doradźcie cosik. Głośniki grają na oryginalnym radiu, (i to się nie zmieni, może kiedyś zawita wzmacniacz), syczki są w każdych drzwiach.

Na razie mam zamiar zmienić tylko głośniki tylne i nie dać za to więcej niż 200PLN. czy znajdę coś dobrego w tej cenie czy raczej kupić ori używkę?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uszkodzeń oryginalnych głośników najtańszym rozwiązaniem jest zakup takiego samego używanego. Przy założeniu oczywiście, że nie zmieniamy nic w instalacji CarAudio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku uszkodzeń oryginalnych głośników najtańszym rozwiązaniem jest zakup takiego samego używanego. Przy założeniu oczywiście, że nie zmieniamy nic w instalacji CarAudio.

 

i tak na razie poczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie mam zamiar zmienić tylko głośniki tylne i nie dać za to więcej niż 200PLN.

Aukcja nowych orginalnych głośników

http://allegro.pl/glosnik-oryginalny-vw-skoda-seat-autoradex-i1638081498.html

zastanawiam się jakiej mocy są dokładnie nasze głośniki...

Opis z tej aukcji.

SPECYFIKACJA:

 

Znamionowa moc wejściowa 40W

 

Maksymalna moc wejściowa 80 W

 

Czułość 87 dB/W/m

 

Pasmo przenoszenia 60-5000Hz

 

Impedancja – 4 Ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje możliwość że głośników w tylnich drzwiach nie ma w ogóle? Bo w sumie u mnie nie grają z tyłu a że jeszcze nie miałem czasu zajżeć od zakupu w boczki to tak się podepnę pod temat z pytaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy istnieje możliwość że głośników w tylnich drzwiach nie ma w ogóle?

W niektórych wersjach nie było głośników,nie było też instalacji,to zależy jakie fabryczne radio miał wstawione.

Maskownice wtedy są pełne tzn. bez dziurek,możesz np. poświecić latarką i sprawdzić czy masz pełne czy nie.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4751

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50469

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18413

Tu masz tematy z forum o tylnych głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzywy19922

Witam

 

Poszukuję Org. Głośników Vw do Passat B5 99r.kombi dwie sztuki , jeżeli ktoś by miał na sprzedaż do proszę o kontakt 3762672.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję Org. Głośników Vw do Passat B5 99r.kombi dwie sztuki , jeżeli ktoś by miał na sprzedaż do proszę o kontakt 3762672.

 

spójrz ze 3 posty wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności