Skocz do zawartości
bolsfanwk

głośniki samochodowe do B5

Rekomendowane odpowiedzi

wolałbym zacząć od przodu :) co polecasz z wyzszej polki ale w rozsadnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z tych lepszych głośników to mogę polecić Dego PO650 tak zaczęła się moja przygoda z lepszym graniem :)

nie bój się używek takie głośniki kupują ludzie, którzy szanują sprzęt ;) ok 400 zł za używany zestaw

oczywiście musowo wzmacniacz klasowo zbliżony do poziomu głośników

 

poczytaj jeszcze o dls r6a, zastanawiałem się też nad nimi, podobno mają lepszego kopa :P

 

morel tempo 6 , Rainbow SAX 265.20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie...spokojnie. Kolega chyba nie będzie przygotowywał drzwi pod w/w głośniki, nie wspomniał też nic o przewodach, wzmacniaczu... miało być niedrogo pod radio. DLS R6 nie wejdzie bez głębokich dystansów i nie zagra bez właściwej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak zrobić aby grało głośno i czysto? spoko mogę się nie udzielać w temacie ca, bo to chyba i tak nie ma sensu widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosovy

Witam!

Mam problem z głośnikami w moim passacie lewa strona gra natomiast prawa nie gra, ustawienia w radiu są ok. Ktoś może wie ja zabrać się do tego? Co sprawdzić?

 

Przepraszam az pytanie z innej beczki :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy głośnik działa czy też może jest uszkodzony.u mnie prawy był już prawie dookoła porwany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie! padł mi jeden głośnik i waham się między kupnem oryginału w używce, a jakimś zestawem, od razu mówię, że nie jestem audiofilem ;) ale lubię jak gra w miarę przyzwoicie.

coś takiego wpadło mi w oko, co o tym sądzicie?: (JBL)

 

http://allegro.pl/glosniki-jbl-do-vw-golf-passat-skoda-fabia-seat-i2946843562.html

 

i pytanie z innej beczki ;) czy zdarzało się w seryjnych modelach 3BG, że producent montował w tylnych drzwiach maskownice, ale nie montował głośników? mam takowe, ale nie gra :) być może głupie ale wolę nie rozbierać 2 razy tapicerki bo odkąd pamiętam, zatrzaski mnie nie lubiały :D

 

na koniec jeszcze jedno, czy wygłuszanie drzwi tanimi matami ma sens?

Edytowane przez kaspa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko mogę się nie udzielać w temacie ca, bo to chyba i tak nie ma sensu widzę

 

sztuką jest doradzić coś w temacie a nie tak ogólnie, wiesz...

 

coś takiego wpadło mi w oko, co o tym sądzicie?

 

kup ORI w używce albo nówkę, o tym cały czas jest w tym i podobnych tematach

 

czy zdarzało się w seryjnych modelach 3BG, że producent montował w tylnych drzwiach maskownice, ale nie montował głośników? mam takowe, ale nie gra

 

poczytaj na forum a będziesz wiedział wszystko na ten temat - tak, maskownice są ale głośników może nie być

 

 

czy wygłuszanie drzwi tanimi matami ma sens

 

jeżeli robisz dla siebie to raczej nie, jak planujesz że i tak go sprzedasz to tak, jak chcesz kupić na wymianę tanie głośniki to tak, jak planujesz rozbudowę audio to nie, itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup ORI w używce albo nówkę, o tym cały czas jest w tym i podobnych tematach

 

kupiłem ORI w używce za 20zł ;)

 

 

tak, maskownice są ale głośników może nie być

 

faktycznie, rozebrałem i nie ma..

 

 

eżeli robisz dla siebie to raczej nie, jak planujesz że i tak go sprzedasz to tak, jak chcesz kupić na wymianę tanie głośniki to tak, jak planujesz rozbudowę audio to nie, itd....

 

jeżeli cokolwiek będę robił to dla siebie, nie zamierzam się rozstawać w najbliższym czasie z moim paskiem ;) dlatego chodziły mi po głowie jakieś lekkie mody, ALE wizualnie pasuje mi ORI radio MCD, natomiast odnoszę wrażenie, że nie brzmi to dobrze. Znajomy na tych samych głośnikach wstawił przeciętnego pioneer'a serii 6xxx i gra to dużo ładniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo seryjne MCD jest przeciętne, może trochę lepsze niż Gamma czy Symphony ale to wciąż zwykłe radio. Warto przesiąść się na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo seryjne MCD jest przeciętne, może trochę lepsze niż Gamma czy Symphony ale to wciąż zwykłe radio. Warto przesiąść się na coś innego.

 

a MFD jest tym samym tylko z kolorową nawigacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sztuką jest doradzić coś w temacie a nie tak ogólnie, wiesz...

Miałem się nie wypowiadać ale muszę sprostować otóż :

pisałem aby kupił oryginalne głośniki skoro chce tanio... dla mnie to jedyna opcja, bo seria gra naprawdę dobrze w porównaniu do sprzętów tu przedstawianych

więc nie widzę w tym jakichkolwiek uogólnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chce tanio to proponuje rozejrzec sie za - Diora GDS1607 (uwaga! woofer o niestandardowym rozmiarze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywałeś te głośniki z passatowską serią ? chciałem je kiedyś kupić i sprawdzić z ciekawości to co o nich wypisują (ponoć jak na tą cenę grają rewelacyjnie)

 

najbardziej ciekawi mnie sam woofer, oryginalny z passata gra bardzo mocno (ładnie pompuje) , przy zmianie na helixy db miałem odczucie jakby seria grała lepiej... nie wiem jak z diorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisałem aby kupił oryginalne głośniki skoro chce tanio... dla mnie to jedyna opcja, bo seria gra naprawdę dobrze w porównaniu do sprzętów tu przedstawianych

więc nie widzę w tym jakichkolwiek uogólnień

 

fakt, nie zaznaczyłem tekstu do którego odnosi się moja wypowiedź. Dotyczyła polecanych głośników Dego, Rainbow... ale to wszystko nie w seryjne drzwi bez przygotowania i zewn. końcówki mocy. To miałem na myśli.

 

Natomiast popieram w całej rozciągłości wybór seryjnych głośników, w tej cenie pod radio nic innego. Chyba, że coś z innych marek, również w serii np. coś z Volvo...ale to też tak ogólnie :aniolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecalem je ale przeciez pisalem, ze wiaze sie to z dodatkowymi kosztami w postaci dodatkowych elementow wzmacniacze, lepsze jednostki itp

 

nigdzie nie napisalem aby podlaczyl glosniki majace 100 wat pod koncowki z radia zamontowane w nieprzygotowane drzwii

 

co do jednego sie zgadzam rozmarzylem sie troche i poplynalem w koszty taka instalacja jaka przedstawilem troche by kosztowala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
porównywałeś te głośniki z passatowską serią ? chciałem je kiedyś kupić i sprawdzić z ciekawości to co o nich wypisują (ponoć jak na tą cenę grają rewelacyjnie)

 

najbardziej ciekawi mnie sam woofer, oryginalny z passata gra bardzo mocno (ładnie pompuje) , przy zmianie na helixy db miałem odczucie jakby seria grała lepiej... nie wiem jak z diorą

 

Diora GDS1607

bardzo tani zestaw (cena 140-160zl) ktory mozna zakupic wielu sprzedajacych,mimo niskiej ceny glosniki bardzo dobrze wykonane, zwrotnica mocno rozbudowana na dobrej jakosci komponentach uwaga! woofer o niestandardowym rozmiarze! glosniki graja lepiej niz konkurencyjne zestawy za 300-400zl bas schodzi bardzo nisko jak na drzwi, wysokie troche za glosne, ale po przyciszeniu jest przyjemnie brakuje mi troche niskiej srednicy w meskich wokalach. reszta OK zestaw godny polecenia, nawet do przerobek Opis zapozyczony ze strefycaraduio.pl nie chciało mi sie samemu rozpisywac ale w passacie nie słyszałem ale miałem we wczesniejszym pasku helix blue 62c i pod radiem i potem pod wzmakiem to wydaje mi sie ze pod radiem grały lepiej niz seria a pod wzmakiem to juz wogole

Edytowane przez 19Robi88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh taki opis to już dawno czytałem...

 

ja miałem helixy pod wzmacniaczem db four i dupy nie urywało, było lepiej niż seria ale jakoś tak mdło, ogólnie nie wspominam dobrze tych głośników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale helixy miałeś ten pierwszy model dark blue ?? bo ja miałem te nowsze nie wiem czy to ma znaczenie moze poprostu moje seryjne juz były w takim słabym stanie ze widziałem taka róznice nie wiem teraz robie przeskok z helixa na morel virtus 602 + steg k2.02 zobaczymy jak to zagra

Edytowane przez 19Robi88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy pod samo radio warto kupować cokolwiek innego niż seryjne głośniki, które nota bene są b. dobrej jakości?

 

Myślałem np. o czymś takim:

http://allegro.pl/glosniki-vw-passat-b5-golf-4-skoda-fabia-i-helix-i3037434209.html

lub takim:

http://allegro.pl/pioneer-glosniki-vw-passat-b5-b6-golf-4-polo-lupo-i2967648158.html

a może i takim :swirus

http://allegro.pl/glosniki-basowe-vw-golf-4-passat-b5-tiguan-skoda-i2973500075.html

 

Są też droższe opcje:

http://allegro.pl/hertz-dsk165-glosniki-audi-a2-golf-4-passat-b5-b6-i2989079435.html

http://allegro.pl/glosniki-vw-passat-b5-b6-golf-4-polo-bora-jetta-i3022507772.html

 

Co będzie najlepszym kompromisem jakość / cena pod samo radio? Czy te Helixy i Pionki zagrają lepiej niż seria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności