Skocz do zawartości
wodnikuss

zakup VW T5 jaka wersja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie bardzo się orentuje- dlatego pytam. chcę kupić T5 wersję LONG. pytanie dotyczy tego: czy można zakupić wersję 6 osobową z jednym rzędem siedzeń za kierowcą i w razie potrzeby wyjmować te 3 fotele i używać auta jako dostawcze. i czy muszę montować coś takiego:

http://allegro.pl/vw-t5-sciana-grodziowa-przegroda-krata-kratka-i1456318825.html

 

napisane jest, że można montować od razu za kierowcą jak i za I i II rzędem siedzeń? czyli co...t5 w razie potzreby moze być i 6 osobowe i dostawcze z pełną paką? policja nie robi z tego problemu w pl i za granicą?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie bardzo się orentuje- dlatego pytam. chcę kupić T5 wersję LONG. pytanie dotyczy tego: czy można zakupić wersję 6 osobową z jednym rzędem siedzeń za kierowcą i w razie potrzeby wyjmować te 3 fotele i używać auta jako dostawcze. i czy muszę montować coś takiego:

http://allegro.pl/vw-t5-sciana-grodziowa-przegroda-krata-kratka-i1456318825.html

 

napisane jest, że można montować od razu za kierowcą jak i za I i II rzędem siedzeń? czyli co...t5 w razie potzreby moze być i 6 osobowe i dostawcze z pełną paką? policja nie robi z tego problemu w pl i za granicą?????

to zależy jak masz w dowodzie wbite czy do przewozu osób czy towarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej robocie mielismy T5, ale nie long, i raz jezdzil z fotelami, raz zupelnie bez zawalony gratami. Nie ma chyba znaczenia co wozisz a zadna kratka nie jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może być tak, że do towarów jak i do 6 osób?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpatrzone w TV program chyba "drogówka" z tv4:

Gość miał wypadek, oczywiście przyjechali panowie policjanci i jeden z panów dopatrzył się, że w dowodzie jest napisane auto ciężarowe a tu nie ma kratki, czyli samochód używany nie zgodnie z przeznaczeniem. Zatrzymał dowód rej. i sprawę zgłosił do skarbówki:zeco

Po...ne, ale to Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest osobowo towarowe to kratka musi być, chyba że ją zarejestrujesz jako osobową to kratka zbędna, tylko że t5 to nieporozumienie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zdefiniuj, czytam o wersjach silnika...sam już nie wiem, jak to z passatami, jedni polecają inni oidradzają...chciałbym t5 174KM...ale podobno najdrozsze w eksploatacji, 130KM wadliwe, a 105KM moze być mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz 1.9 tdi. straszny schit. za słabe do tego auta. wiem z autopsji. samochod od nowosci w firmie urzytkowany przez jedna osobe. palił jak smok i po 140tys padła głowica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 174 KM nie jest aż tak strasznie drogie w eksploatacji, to jedyny silnik do zadowalającej jazdy po naszych drogach. U mnie w Caravelli long spalanie na poziomie 8,5 litra wiec nie jest tak strasznie, przebieg 320kkm. Plusem jest to że jest łańcuszek rozrządu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym t5 174KM
Można powiedzieć że to jedyny silnik nadający się do t5 z przed liftu, tylko normą jest puszczanie ropy do oleju przez uszczelnienie pompowtrysków i rozwalone gniazda w głowicy, podobno te nowe 2,0 na cr sa już dobre, ja prywatnie szukam jakiejś T4 2,5b lub 2,8 vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można powiedzieć że to jedyny silnik nadający się do t5 z przed liftu, tylko normą jest puszczanie ropy do oleju przez uszczelnienie pompowtrysków i rozwalone gniazda w głowicy, podobno te nowe 2,0 na cr sa już dobre, ja prywatnie szukam jakiejś T4 2,5b lub 2,8 vr6

 

Dzieje się tak jak robisz bardzo krótkie trasy, wtedy zauważam przyrost poziomu oleju. W Passacie też mi tak się dzieje więc się tym nie przejmuje. A jak wiadomo T5 nie kupuje się po to aby jeździć do sklepu po bułki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieje się tak jak robisz bardzo krótkie trasy, wtedy zauważam przyrost poziomu oleju.
Czyli rozrzedza się olej co może doprowadzić do poważnej awari silnika, a to co piszesz to dzieje się jak są już uszczelnienia rozwalone i to nawet na dalekich trasach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozrzedza się olej co może doprowadzić do poważnej awari silnika, a to co piszesz to dzieje się jak są już uszczelnienia rozwalone i to nawet na dalekich trasach

Słyszałem inną teorie, podczas pracy na zimnym silniku do komory spalania dostaje się większa ilość paliwa które nie zostaje do końca spalona i spływa po ściankach cylindra.

Może i masz rację z uszczelnieniami ale jak ten ewenement można wytłumaczyć w 2 letnim golfie z przebiegiem prawie 40kkm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem inną teorie, podczas pracy na zimnym silniku do komory spalania dostaje się większa ilość paliwa które nie zostaje do końca spalona i spływa po ściankach cylindra.

Może i masz rację z uszczelnieniami ale jak ten ewenement można wytłumaczyć w 2 letnim golfie z przebiegiem prawie 40kkm ??

źle dotartym silnik lub wcale nie docierany tylko od razu do klienta poszedł słaba jakość wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i masz rację z uszczelnieniami ale jak ten ewenement można wytłumaczyć w 2 letnim golfie z przebiegiem prawie 40kkm ??
Cóż jakoś wykonania, na warsztacie miałem przypadek że po 120tyś.km uszczelniacze na pompowtryskach były rozwalone i do tego gniazda w głowicy, wiec poszły nowe o-ringi i auto do klienta, dodam że auto salon polska jeden właściciel pewna historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę T5 z silnikiem 1.9 105KM. Mam zarejestrowany na 6 osób, ale nie mam drugiego rzędu siedzeń - jest krata za przednim rzędem. Tylko na badanie techniczne gość chce widzieć że w ogóle mam ten drugi rząd siedzeń.

Co do silnika - mam przejechane ok 261000km, w tym ja przejechałem ok 80 tyś km. Olej wymieniany regularnie co 15 tyś km i nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Jedyne czego mi brakuje - to 6ty bieg. Bo ten silnik wystarcza w zupełności, tylko przy obciążeniu czasami jest mu ciężko.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności