Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co tak cyka czy to wtrysk a może coś z kolektorem dolotowym? [ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak pracuje, to stuknij lekko młoteczkiem przez rurkę w wtrysk sterujący i zobacz czy przestanie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przestanie to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej cos zwiazanego z paskami wielorowkowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz obudowe filtra paliwa czy przy wyzszych obrotach to cykanie tez bedzie czy zanika u mnie tez podobnie cyka na biegu jalowym i obudowa filtra wlasnie wpada w taki rezonans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie cyka, a bardziej dzwoni... a mówiłem, żebyś puknął, bo jak przestanie to po prostu wtrysk się wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napinacz od paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe pasek taki sam jak moj :) u mnie teez tak cyka, ale.... jak jest na polu wilgotno-deszcz to to cykanie zanika. podejrzewam ze pasek, po wymianie pompy wody mi sie tak zaczelo dziac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tak cyka czy to wtrysk a może coś z kolektorem dolotowym? You Tube

 

mam ten sam dzwiek co u ciebie,metaliczne stukanie,to najprawdopodobniej jeden z wtryskow,ewidentnie slychac ze dzwiek dochodzi z pod pokrywy zaworow.Posluchaj jak na moim filmiku slychac to wyrazniej

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=67PPHKT3dNU&feature=player_embedded[/ame]

 

umnie nic sie nie dzieje pozatym metalicznym dzwonieniem wiec sie wstrzymalem z regeneracja,uzyj jesli chcesz preparat STP do czyszczenia wryskiwaczy,u mnie na chwile pomoglo ale przy kolejnym wyjechanym baku dzwiek powrocil.Zrobi sie cieplo to wtryski na stol leca

Edytowane przez stade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

 

Mam nastepujace pytanie zmienilem niedawno auto na takie jak w temacie i ostatnio rano na parkingu otworzylem maske zeby sprawdzic stan oleju i zauwazylem ze cyka cos pod maska, przepustnica lub cos w jej okoliicy.

Mialem wczesniej B5 przed liftem 1.8T AEB i tam czegos takiego nie zauwazylem.

Auto zachowuje sie normalnie, nic nie szarpie, nie faluja obroty ani nic w tym stylu, jezdzi wrecz idealnie.

Wie ktos co to moze byc?

Pozdrawiam

Edytowane przez michal1981g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za przepustnicą jak wsadzisz rękę miedzy silnik a sciankę grodziowa masz węże gumowe z płynem chłodniczym i jest taki jakby czujnik w który wpięta jest kostka . Siedzi on w gumowych mocowaniach , jeżeli Ci się z tego wysunie to wtedy słychać takie cykanie. wsuń go na miejsce i jak Ci się uda przyczep czymś żeby się nie wysunął ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki kolego zaraz idę sprawdzić

 

a tak w ogóle bo admin przeniósł moj post do tego wątku, ale chodzi o to że u mnie to cykanie jest na zgaszonym silniku, czyli jak rano po całej nocy postoju otworzyłem maskę to właśnie coś tam cykało w okolicy przepustnicy, ale nic idę sprawdzić

Edytowane przez michal1981g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale chodzi o to że u mnie to cykanie jest na zgaszonym silniku

Zgadza się będzie na zgaszonym silniku . U mnie było tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do założyciela wątku... udało się zlokalizować powód cykania? Jak się zagrzał, to problem ustawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za przepustnicą jak wsadzisz rękę miedzy silnik a sciankę grodziowa masz węże gumowe z płynem chłodniczym i jest taki jakby czujnik w który wpięta jest kostka . Siedzi on w gumowych mocowaniach , jeżeli Ci się z tego wysunie to wtedy słychać takie cykanie. wsuń go na miejsce i jak Ci się uda przyczep czymś żeby się nie wysunął ponownie.

 

a wie ktoś może co to jest za czujnik???, rzeczywiście to on tak cyka, ale dojście żeby go poprawić jest strasznie słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wie ktoś może co to jest za czujnik???

Co to jest to jeszcze nie wiem , ale jak będe wiedział to dam tu znać ;)

Polecam zdjęć gumę z przepustnicy i robi się o wiele więcej miejsca żeby wsadzić tam ręke . I spróbuj złapać go na trytytke , bo z tych gum będzie Ci sie wysuwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego Marek wiesz juz co to za czujnik?

U mnie czasami rano sprawdzam i nieraz cyka a nieraz nie zastanawialem sie czy to cos pradu nie zzera ale ostatnio samochod stal tydzien nieodpalany i ok .

Dziwne jest to ze jak podciagne go reka do gory to przestaje a po paru dniach znowu to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak może ktoś już wie co to za czujnik i za co odpowiada??? ;P

 

 

mało jest nas użytkowników 2.3 na forum więc ciężko sie dowiedzieć czegoś ;P

Ale dźwięk VR5 rekompensuje wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzuci jakieś fotki gdzie ten czujnik znaleźć bo u mnie tak samo coś cyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem Ci strzałką gdzie szukać zajrzyj pomiędzy silnik a tą przegrodę przed akumulatorem, jak włożysz rękę tak z 15 cm to go znajdziesz11975.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności