Skocz do zawartości
Daron

Zmiana tłokorozdzielacza 10 -> 11mm

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno reszta jest taka sama, ale niech wypowiedzą się lepiej obeznani w temacie.

A czemu nie składałeś swojej pompy z tą z której masz tłokorozdzielacz?

 

 

Mój tłokorozdzielacz z 988 tak wyglądał gdy go wyjąłem z pompy dawcy http://imageshack.us/photo/my-images/850/img0326zj.jpg/

Edytowane przez tomek1634

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wygląda podobnie - widać na foto. Tomku nie składam jej narazie bo idzie do mnie 2 pompa z renault i chcę zobaczyć jej bebeszki - może będzie w lepszym stanie niż ta 893. Pozatym robie to powolutku i dokładnie nie chce robić na pałe - nic mnie nie goni codziennie po 2 godzinki bo czas dla dzidzi też musi być :P - ja uwielbiam poznawać coś nowego jak np budowe pompy - nigdy wcześniej nie rozebrałem żadnej. Wielkie dzięki dla Roberta - jego pomoc jest bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też jeszcze nigdy nie rozbierałem pompy i wymiana tłokorozdzielacza to był mój pierwszy raz, ostatnio korci mnie żeby rozebrać w mak tą 988 i zobaczyć w jakim jest stanie, bo jak ją kupiłem to miała pozakładane plomby. A ty ile kasy już wydałeś na te pompy? pewnie ok. 800zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jedna kosztowała 150 zł odebrałem ją osobiście - stan nienajlepszy ale lepszy od mojej z vw, teraz udało mi się dostać od znajomego 892 za 80zł - więc wziąłem - nie wiem jaki stan bo dopiero jedzie do mnie ale obawiam się ża za tą cene to szału nie będzie......

Edytowane przez ieble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pompa....dziś ją rozbiore....

 

przepraszam za post pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za takie pieniądze można się bawić. mam jeszcze pytanie do reszty, a mianowicie czy warto rozbierać pompę na czynniki pierwsze aby sprawdzić stan wewnątrz, jeśli pompa nie ma przecieków, ma założony tłok 11mm i ciśnienie wewnątrz ustawione na 12 barów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej stan to możesz sprawdzić na stole probierczym, a nie na podstawie wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi chodzi głównie o to czy nie jest coś wyrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nabytek z drugiej ręki to jak najbardziej. Można ocenić chociażby stan tłoka, fali i rolek. Można też sprawdzić, czy nie jest uszkodzona pompa wstępna i luzy na osi pompy. Dodatkowo zawsze może być jakiś osad w dolnej częsci pompy, który należy wyczyścić. Poza tym, jeśli jest już na stole to przegląd w postaci właśnie wyczyszczenia i wymiany uszczelek nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tłoczek 11mm założyłem jakiś czas temu i wymieniłem tylko te uszczelki które ruszyłem podczas wymiany tłoczka, bo tak to pompa była sucha i nie widziałem sensu wymieniania ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie widać że koszyczek po którym smigają rolki w pompie z vw jest bardziej wyrobiony.....na oko to widać. Z 3 pomp chyba mi się uda złożyć jedną :P

 

Walka trwa dziś rozebrałem oba nastawniki z renault hdk248 i hdk 251 - pomienie wtyczke od passata i zaloguje na 19 kanale jak radzi robert - wybiore najlepszy nastawnik i składam pompe.

Edytowane przez ieble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma nikt z was nie potrzebnej wtyczki z nastawnika od afn? Mam nastawniki renault hdk248 i hdk251 - z chęcią bym je sprawdził ale potrzebuję właśnie wtyczkę. Może ktoś posiada takową i mu zalega?

 

Ja mam u siebie nastawnik hdk196 i napięcie max na nim to 4.160V ciekawią mnie te dwa z renault. Może ktoś wie abo ma jakiś schemacik jak podłączyć wiązke z renault z wtyczką z VW - nie chce rozbierać swojego nastawnika - potrzebna mi tylko wtyczka.

Edytowane przez ieble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś wie abo ma jakiś schemacik jak podłączyć wiązke z renault z wtyczką z VW - nie chce rozbierać swojego nastawnika - potrzebna mi tylko wtyczka.

 

Nie musisz rozbierać całego, wystarczy dekielek i czarny plastik osłaniający styki na płytce i przelutować cały kabel z AFNa. Będzie to pewniejsze niż cięcie kabli za wtyczką. Chyba, że jakimś cudem uda ci się wyciągnąć piny po kolei.

Jak dokopiesz się do płytki z podłączeniem kabli to będziesz wiedział, gdzie jaki pin wchodzi, więc nie potrzebny jest żaden schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BANSHEE - wiem wiem - ale pytam bo może ktoś posiada taką wtyczkę np. zepsuty nastawnik to chętnie odkupię taki kabelek. Na swoim mam małe napięcia, ale auto uzytkuje na codzień i nie mam kiedy rozbierać swojego nastawnika, a tak mając wtyczke porobił bym napierw jeden potem drugi i wiedział bym który lepszy. Jak nie załatwie wtyczki to bede musiał stanąć i robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie ma nikt z was nie potrzebnej wtyczki z nastawnika od afn? Mam nastawniki renault hdk248 i hdk251 - z chęcią bym je sprawdził ale potrzebuję właśnie wtyczkę. Może ktoś posiada takową i mu zalega?

 

Ja mam u siebie nastawnik hdk196 i napięcie max na nim to 4.160V ciekawią mnie te dwa z renault. Może ktoś wie abo ma jakiś schemacik jak podłączyć wiązke z renault z wtyczką z VW - nie chce rozbierać swojego nastawnika - potrzebna mi tylko wtyczka.

 

kolego kup wtyczke z pinami

http://allegro.pl/webasto-eberspacher-wtyczka-gniazdo-d5ws-d3wz-d5wz-i3077917080.html

przy kupnie napisz że chcesz wtyczke meską

oskubiesz kabel nastawnika z reni i na każdym kabelku jest numer od 1 do 7 i pod

i po kolei 1 do 1 wszystkie

Edytowane przez krzysiek1606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego kup wtyczke z pinami

http://allegro.pl/webasto-eberspacher-wtyczka-gniazdo-d5ws-d3wz-d5wz-i3077917080.html

przy kupnie napisz że chcesz wtyczke meską

oskubiesz kabel nastawnika z reni i na każdym kabelku jest numer od 1 do 7 i pod

i po kolei 1 do 1 wszystkie

 

Witam, nie daleko mnie, a ja nie wiedziałem.

:rumieniec

 

krzysiek1606, a czy 10cio pinowom też można z czegoś pod pasować?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 pinową mam przy jednym nastawniku. Mogę odciąć.

Jak potrzebujesz to napisz na PRIV z propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie daleko mnie, a ja nie wiedziałem.

:rumieniec

 

krzysiek1606, a czy 10cio pinowom też można z czegoś pod pasować?

Pozdrawiam.

 

10 kupisz w aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki panowie będę kombinował bo fajnie było by wiedzieć jakie napięcia oferują w/w nastawniki bo ten mój z afn szału nie robi - 4160V max. Bedą dane na przyszłość jak mi sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności