chomik1989 Zgłoś #1 Napisano 21 Stycznia 2011 witam serdecznie.. mam taki problem.. w passacie b5 1998r mruga mi kontrolka swiec zarowych, po wcisnieciu pedału hamulca przestaje mrugac.. ale po jakims czasie znowu sie zapala i gdy tylko wcisne na hamulec to kontrolka przestaje mrugac, po przeszukaniu forum wyczytałem ze to czujnik swiateł stopu , tak wiec wymieniłem go ,, wyczytałem tez ze trzeba skasowac bład Vag-iem , a ze znam sie nieco na komputarze zakupiłem kabel obd2 i podłaczyłem samemu pod Vaga.. wszystko podłaczyłem jak nalezy .. gdy wchodze w kody błedow ..wyszukuje mi bład 741 czujnik pedału hamulca.. klikam na skasuj błąd.. pozniej robie powtorny skan i nie ma błedu..gdy wyłacze program, wyłacze zapłon, przejade sie pare km. problem powraca.. dlatego pytam sie , bo wymieniłem czujnik, ale moze zle chce skasowac ten błąd i problem powraca bo nieumiejetnie go probuje go skasowac? czytałem ze moze trzeba zamienic jakie wartosci z 000 na 001 czy cos w tym rodzaju.. prosze o rade jak mam skasowac poprawnie ten błąd vagiem... z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
albus Zgłoś #2 Napisano 21 Stycznia 2011 To nie wina czujnika w takim razie ( o ile wymieniłeś na czujnik nowy sprawny) obejrzyj dokładnie wtyczkę, miałem przypadek , że wystarczyło lekko podgiąć styki, kolejną sprawą może być problem z żarówkami, ale zacznij od wtyczki. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
chomik1989 Zgłoś #3 Napisano 21 Stycznia 2011 zarowki wszystkie swieca , te czujnik kupiłem uzywany wiec on mez tez jest wadliwy , a jesli chodzi o kasowanie tego błedu vagiem to dobrze probuje go usunac? zobacze jeszcze raz przeczyszcze styki moze pomoze Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
hubertc Zgłoś #4 Napisano 22 Stycznia 2011 Jak usunąłeś błąd i go nie ma a po paru kilometrach się pojawia to znaczy że wszystko robisz dobrze a winny może być kupiony używany czujnik. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
GURAL Zgłoś #5 Napisano 22 Stycznia 2011 zarowki wszystkie swieca , te czujnik kupiłem uzywany wiec on mez tez jest wadliwy , a jesli chodzi o kasowanie tego błedu vagiem to dobrze probuje go usunac? zobacze jeszcze raz przeczyszcze styki moze pomoze A następnym razem jak zaświeci kontrolka świec to stań wyjdź z auta i zobacz czy nie świecą ci światła stop. Wtedy napisz czy świecą czy nie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
albus Zgłoś #6 Napisano 22 Stycznia 2011 Nowy czujnik kosztuje (w zależności jaki ) 40-70zł więc nie ma chyba sensu oszczędzać. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
hubertc Zgłoś #7 Napisano 22 Stycznia 2011 Miałem to samo w polo 9N1, wyczyściłem czujnik pomogło na kilka miesięcy i potem to samo. Błąd czasami wychodził czasami nie - po wymianie czujnika na nowy - od 1,5 roku wszystko jest ok. Czasami nawet jak zapaliła się kontrolka to światła po wyjściu z auta działały ok, a czasami nie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
albus Zgłoś #8 Napisano 22 Stycznia 2011 Czasami nawet jak zapaliła się kontrolka to światła po wyjściu z auta działały ok, a czasami nie. zgadza się bo tam są 2 styki jeden włącza światłą a drugi informacje do ECU Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
fredi1 Zgłoś #9 Napisano 26 Stycznia 2011 Ja tez kiedys niemoglem skasowac bledu po wymianie na nowy czujnik ,dopiero jak ruszylem troche samochodem do przodu to sie skasowalm .Najlepiej jak kupisz nowy czujnik to wtedy bedziesz pewny, a uzywany to zawsze jest jakies ryzyko ze po dwuch dniach moze pasc . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach