Skocz do zawartości
Gutierrez

System bezkluczykowy w B7

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź, czy na pewno jest włączony Easy Open w komputerze, następnie wsadź stopę centralnie pod zderzak na wysokości zamka i od razu zabierz - zapali się na moment trzecie światło stop i klapa rusza do góry. Na początku też miałem z tym problem, ale jak już "wyczułem", gdzie trzeba przyłożyć nogę (nie machać, nie kręcić stopą, tylko włożyć na sekundę pod zderzak i zabrać), to działa za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info :)

Nie wiem, czy to poprawne dzialanie, ale zauwazylem, ze Easy Open dla bagaznika dziala tylko wtedy, gdy podchodze do samochodu, ktory jest zamkniety i zaryglowany. Gdy wiec wysiadam z samochodu to wtedy to nie dziala. Musialbym wczesniej zamknac i zaryglowac drzwi.

 

EDIT:

Ma to o tyle sens, ze jesli auto nie wykrywa, ze kierowca z kluczykiem siedzi w aucie (a nie stoi przy bagazniku), to kazdy z zewnatrz moglby sobie noga otwierac bagaznik.

Edytowane przez -Maverick-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdzić to u siebie. Auto już było otwarte, ale nieodpalone, ruszyłem nogą i klapa poszła do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy samochód jest otwarty czy zamknięty, jeżeli masz kluczyk przy sobie Easy Open powinien działać. Nie działa natomiast jeżeli uruchomiony jest silnik nawet wtedy gdy masz kluczyk przy sobie. Easy Open można wyłączyć lub włączyć z poziomu MFA zaznaczając bądź odznaczając ptaszka. Ja montowałem ten system sam w swoim pasku. Tu masz dwa filmiki jak to działa u mnie http://forum.vw-passat.pl/threads/136884-Instrukcja-montazu-Easy-Open?p=1959108&viewfull=1#post1959108 , jest tam również zdjęcie MFA z włączoną funkcją EO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za info chlopaki.

Teraz jestem nieco zabiegany, ale podjade moze z tym do ASO w przyszlym miesiacu, bo u mnie ewidentnie przy otwartym samochodzie ta opcja nie dziala. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ASO nastąpiła wymiana anteny keyless. Fajnie znów otwierać drzwi bez wyciągania kluczyka z kieszeni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, ze naprawili. Ciekawi mnie tylko jakie maja te systemy kontroli jakosci, skoro tak ewidentna sprawe niedopatrzyli w nowym samochodzie.

 

Ja w przyszly czwartek jade ze swoim do ASO z kolei w sprawie Easy Open dla klapy bagaznika. Dla odmiany poznam jakosc obslugi ASO VW w Brukseli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra uwaga. Sam myslalem przez chwile, ze u mnie sie to zepsulo tuz po odbiorze z salonu A tu chodzi o odpowiednia technike machania noga :-)

Sam system fajny, bo jak auto usbrudzone, to mozna sie nie paprac recznym otwieraniem. Nie mowiac juz, jak i tak nie mamy wolnych rak

 

Jacek mam pytanie , czy ta opcja otwierania klapy nogą jest zawsze przy systemie Keyless Access , czy to domawiałeś , bo ja mam dostęp bez kluczykowy w Passacie Alltracku ale klapa nie działa , lub nie potrafie tego obsługiwać :)

 

---------- Dodano o 11:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:06 ----------

 

Czy któryś z kolegów użytkuje Passata z systemem Front Assist i może powiedzieć z doświadczenia jak to działa?

Edytowane przez mmarco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ta opcja otwierania klapy nogą jest zawsze przy systemie easy open

 

Coś ci się poplątało, otwieranie nogą klapy to właśnie system Easy Open.

 

czy to domawiałeś , bo ja mam dostęp bez kluczykowy

 

Easy Open to dodatkowa opcja nie jest ona standardem systemu bezkluczykowego. Nie wiem jak teraz ale kiedyś była dostępna tylko w sedanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja tak dla sedana jak i kombiaka:

 

54440372529438341759.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie skąd różnica w cenie systemu Easy open pomiędzy sedanem a kombi (prawie 1000 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Easy Open to dodatkowa opcja nie jest ona standardem systemu bezkluczykowego. Nie wiem jak teraz ale kiedyś była dostępna tylko w sedanach.

 

mam elektrycznie podnoszoną klapę ale sterowanie jest z kluczyka, dlatego myślałem ,że czegoś nie wiem i może jest też otwierana na ruch nogą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie skąd różnica w cenie systemu Easy open pomiędzy sedanem a kombi (prawie 1000 zł).

 

różnica jest taka ,że w sedanie sterownik uwalnia zamek i sprężyny podnoszą klapę, a w wariancie (kombi) są zamontowane silniczki które podnoszą i opuszczają klapę automatycznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w wariancie (kombi) są zamontowane silniczki które podnoszą i opuszczają klapę automatycznie .

To jest dodatkowa opcja nie wchodząca w skład Easy Open. Easy Open to tylko sterownik i czujnik w zderzaku, taki sam dla sedana i kombi. Pokrywa bagażnika z elektrycznym otwieraniem i zamykaniem do kombi to obecnie dodatkowo koszt 2 000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a ja mysle, ze Easy Open to wlasnie otwieranie klapy :) U siebie w konfiguracji mam dwie pozycje:

 

1/ Pakiet "Easy open" - dla pakietu "Business"

- system bezkluczykowego dostępu i

uruchamiania pojazdu Keyless Access

- system bezdotykowego otwierania klapy

bagażnika

 

2/Pakiet "Business"

- instalacja do telefonu "Start"

- czujniki parkowania z przodu i z tyłu, z

wizualizacją na ekranie radia

- system bezkluczykowego dostępu i

uruchamiania pojazdu Keyless Access

- rolety przeciwsłoneczne dla tylnych szyb

bocznych, ustawiane manualnie

 

Z tego wynika, ze Easy Open to przede wszystkim wlasnie to otwieranie klapy :-/ Podobnie jest to opisane w manualu i samym kompie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy Open to tylko system otwierania bezdotykowego, machamy nogą i klapa się otwiera. Montowałem ten system sam w swoim Passacie B7. Natomiast elektryczne otwieranie i zamykanie to coś zupełnie innego i ta opcja dostępna jest tylko w kombi oczywiście za dodatkową dopłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdalne otwieranie tylnej klapy w kluczyku, jest to też bardzo wygodne, zanim dojdę z np. wózkiem z zakupami pod Castoramą klapa jest już u góry i się ładuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie w komputerze jest opcja zarządzania tą opcją Easuy open?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jestem chyba malo rozgarniety, albo moj Easy Open dziala niestandardowo. U mnie, zeby klapa z kopniaka sie otworzyla, to musze niemal czubkiem buta dotknac podwozia, przy czym ruch musi byc dosc stanowczy. Ociaganie sie nie aktywuje systemu :)

 

Artur: Co do komputera: nie pamietam z glowy gdzie dokladnie ta opcja jest, ale pisze EASY OPEN wiec jak przejdziesz po kolei wszystko, to na pewno trafisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Artur: Co do komputera: nie pamietam z glowy gdzie dokladnie ta opcja jest, ale pisze EASY OPEN wiec jak przejdziesz po kolei wszystko, to na pewno trafisz :)

 

Ok dzięki jutro poszukam co i jak.Może natrafię na to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności