Skocz do zawartości
bogcab

ksenon czy bi-ksenon?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tam jest H7 takie jeszcze wspomaganie dodatkowe długich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, a ten drugi odblysnik od strony grila(za kierunkiem) do czego sluzy? Czyzby tam h7meczka siedziala?

Ten od środka to drogowe/długie, jak nie masz odpalonych ksenonów, jak mrugniesz długimi to one się palą tylko. W Bi-ksenonach, jak są włączone i dasz drogowe, to otwiera się przesłona wtedy, doświetlając drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ku...ale to musi walic na odleglosc...

Wlasnie chce swoje przerobic na bixenon,ale problem to te dlugie h7 czy zgodne z prawem bedzie ich zostawienie (ori dlugich).

Ale widze ze tak:jupi

 

---------- Post added at 09:08 ---------- Previous post was at 09:01 ----------

 

Ten od środka to drogowe/długie, jak nie masz odpalonych ksenonów, jak mrugniesz długimi to one się palą tylko. W Bi-ksenonach, jak są włączone i dasz drogowe, to otwiera się przesłona wtedy, doświetlając drogę.

 

Czyli swiecenie wyglada tak:

 

-mijania

a)swieca same postojowki w kloszu dlugich h7 oraz xenon w przeslonie LOW

 

-mijania i mrugniecia

b)swieca xenon w pozysji LOW postojuwki w kloszu h7 oraz h7

 

-mrugniecie na zgaszonych

c)normalnie jak wszedzie swieci sama h7 w dlugich zwyklych

 

-dlugie wlaczone na stale

d)swieci xenon w pozycji przesony HIGH-przeslona sie podnosi, postojowki, h7 z dlugich normalnych.

 

A czy jak sie ma przeciwmglowe zalaczone to xenon opuszcz przeslone i gaszone sa h7, tak jak w zwyklej lampie-albo halogeny, albo dlugie?

Edytowane przez Stavros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mijania i mrugniecia

b)swieca xenon w pozysji LOW postojuwki w kloszu h7 oraz h7

 

xenon w pozycji high , postojówki w kloszu h7 oraz h7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mijania i mrugniecia

b)swieca xenon w pozysji LOW postojuwki w kloszu h7 oraz h7

 

xenon w pozycji high , postojówki w kloszu h7 oraz h7

Czyli mrugniecie na chwile podnosi przeslone na pozycje HIGH/dlugie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak

śmiesznie to wygląda jak mrugniesz komuś bo wygląda czasem jakbyś flashem walnął z aparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak

śmiesznie to wygląda jak mrugniesz komuś bo wygląda czasem jakbyś flashem walnął z aparatu

Wlasnie na logike mrugniecie nie powinno zalaczac przeslony ale dopiero wlaczenie permanentne...Moim zdanie delikatna wada konstrukcyjna,lub pojscie po kosztach zeby manetki innej do xenonow nie robic.

Ale mam patencik z opozniaczem zeby to przerobic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba

bo jak mrugniesz temu przed Tobą który przysnął na światłach to od razu rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty terrorysto drogowy...zero litosci-i to mi sie podoba:devil

Fakt taka ''ruzga'' dobra jak ktos na dlugich wyskakuje z zakretu choc od 40 sekund widzi lune swiatla naprzeciw:takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,widzę że dzięki moim watpliwościom-których już nie mam,świadomość innych posiadaczy zarówno passatów z i bez ksenonów wzrosła.

Ponieważ mam te lampy już zdjęte z auta to zrobiłem foty aby koledzy mogli zobaczyć(ci którzy nie widzieli)jak taka lampa od środka wygląda i dlaczego ewentualnie kiepsko świeci nawet pomimo nowych palniów;w moim przypadku kupionych w serwisie w Gorlitz za bagatela ok.1100 pln (po przeliczeniu)firmy osram -dokładnie na palniku jest napisane

osram xenarc

03 DOT GERMANY

D2S 35W 66240

691146

8496

q9n2

A tak wygląda ten palnik po 3 latach świecenia(ok.140 tyś przejechane na nim)

Zatem po zdjęciu zderzaka i wyjęciu lampy po odkręceniu dekielka(3 wkręty),dalej odpięciu wtyczki napięcia na palnik i drugiej malutkiej wtyczki zasilającej zdaje się przesłonę;można przystąpić do odkręcenia kolejnych trzech wkrętów po czym możemy wyjąć odbłyśnik wraz z soczewką,wygląda to tak:

teraz można odkręcić kolejne trzy wkręty aby zdjąć soczewkę i zobaczyć w pełni odbłyśnik-ja tego nie zrobiłem,nie miałem takiego imbusa pod ręką a i tak widać że ten odbłyśnik prosi już o wymianę lub regenerację,sa na nim widoczne ślady wypaleń i takiego białego osadu jakby;nie da się tego wytrzeć-to trzeba powlec"sreberkiem" na nowo.Na zdjęciu ponizej pomimo kiepskiej jakości fotki widać te wypalenia:

i wreszcie przesłona-pod tym uzwojeniem czy jak to się fachowo nazywa jest taki jakby pasek blaszki który w zależności od potrzeby podnosi się odsłaniając lub opada a wtedy mamy jakby funkcją "zwykłego "ksenonu

Mam nadzieję że niektórym Kolegom ten cały materiał się przyda,wielkich zdolności manialnych nie trzeba mieć-co najwyżej cierpliwość i zwinne palce.

Oczywiście palnik to polecam przed manipulacjami ostrożnie wyjąć.

Pozdrawiam

ksenon 003.jpg

ksenon 001.jpg

ksenon 002.jpg

ksenon 005.jpg

ksenon 004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie na logike mrugniecie nie powinno zalaczac przeslony ale dopiero wlaczenie permanentne...Moim zdanie delikatna wada konstrukcyjna,lub pojscie po kosztach zeby manetki innej do xenonow nie robic.

Ale mam patencik z opozniaczem zeby to przerobic

Odgrzeję troszkę temat, ale wyjaśnie przy okazji dla potomnych...

Przesłona jest podłączona pod zasilanie razem z żarówką H7 od drogowych-są kable połączone... Także nie wiem, na czym polega Twój patent, żeby opóźnić działanie przesłony-dla mnie jest to bez sensu, a tym bardziej niemożliwe.

I nie ma to nic wspólnego z manetką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja odgrzeję, żeby nie otwierać kolejnych.

 

Ta druga lampa co była na fotce (z kierunkowskazami w środku) występowała tylko jako bi-xenon? Pytam, bo u mnie prawa nie chce podnosić xenona do długich tak jak lewa. Nie wiem, czy da się to naprawić, czy tam jest po prostu sam xenon? Komputer nie wykazuje błędów, poziomowanie chyba działa - chociaż ostatnio tylko w gorę idzie, a wcześniej góra-dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta druga lampa co była na fotce (z kierunkowskazami w środku) występowała tylko jako bi-xenon?

Tak, tylko bixenon.

Pytam, bo u mnie prawa nie chce podnosić xenona do długich tak jak lewa. Nie wiem, czy da się to naprawić, czy tam jest po prostu sam xenon?

Sprawdź prawidłowe osadzenie wtyczki na początek, przeczyść styki i pryśnij jakimś sprayem typu Connector. Jeśli to nie zadziała, a żarówka H7 się włącza, to sprawdź okablowanie w środku lampy i uzwojenie przesłon-może ono nawaliło. Jeśli problem tkwi w uzwojeniu, to zamiast całej lampy wystarczy wymienić odbłyśnik wraz z przesłoną.

poziomowanie chyba działa - chociaż ostatnio tylko w gorę idzie, a wcześniej góra-dół.

Może zbyt późno włączasz światła :?: Uruchom silnik na włączonych światłach i zobacz, czy w dół i w górę światła idą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwił w wyrwanym kabelku wewnątrz lampy. Dokładnie się temu nie przyglądałem, ale na samym wierzchu po zdjęciu osłonki od xenona są jakieś kabelki i jeden na dzień dobry sobie fruwał luzem, zamiast w takiej mini-wtyczce. Zalutowali mi to na nowo, mam nadzieje, że będzie spokój na dłużej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności