Skocz do zawartości
czajek19

Lustrzanka używka za ok 1000zł dla amatora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , tak jak w temacie, jestem początkujący w te klocki. I tak sobię wymyśliłem , że chciałbym po wypłacie zakupić jakąś lustrzankę używke tak no za ok 1000 zł wiadomo może być za 800 zł a może być tak max do 1200 zł. Mój kolega mi proponował Sony A200 Lub A100 mówi , że na alledrogo mogę dostać całe zestawy za takie pieniążki. Co wy mi polecacie? . Chcę kupić puki co używkę, bo chcę się podszkolić a w przyszłości zakupić coś konkretniejszego. Z tego co się orierntuję to przez rok strace z 10 -15 % wartości na takim aparaciku. z góry dzięki za wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci CANONA EOS 350D za te pieniadze kupisz uzywany z obietkywem.

 

Tylko moim zdaniem jak sie nie znasz to mozesz kupic aparat z jakimis wadami ale tak jest ze wszystkim jesli na czyms sie nie znasz.

 

np.

http://allegro.pl/canon-eos-350d-obiektyw-18-55mm-grip-i1396936410.html

 

http://allegro.pl/canon-eos-350d-obiektyw-canon-75-300-mm-okazja-i1405410935.html

 

Generalnie to polecam NIKON, CANON, PENTAX - kolejnosc przypadkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Nikonie D40.

 

Czasami obczajam sobie różne fotograficzne tematy i ten model w tej kwocie często był polecany jako używka dla początkującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam aparat systemu 4/3, czyli Olympus e510 lub 520. Posiada wszystko co powinna mieć lustrzanka dla początkującego - stabilizację obrazu w body, system czyszczenia matrycy, liveview - czego powyżej podane aparaty nie mają. Za tą cene (górną granice), można kupić aparat w dual kicie, czyli z dwoma obiektywami Zuiko (cenione za dobrą "kitową" jakość).

Wydaje mi się że na początek spokojnie ci wystarczy... ale to twoja decyzja i pieniążki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o Sony A200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony raczej nie(niby zdjecia slabej jakosci)-wlasciwie nie posiadam lustrzanki, ale duuzo czytalem ;)

Nikon D40, D80(nie wiem po ile chodza d80, ale jest wart uwagi) sprobuj poszukac tej 80tki

Olympus e510 -tanie fotografowanie ;) tzn tanie obiektywy

Kolega wyzej ma racje z olympusami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla początkującego nie można zaproponować nic innego jak Canon EOS 1000D lub Nikon D3000. Nowe chodzą w granicach 1500zł więc używkę można mieć z dobrym zestawem w granicach 1000.

Żadne sony czy olympus nie są warte zainteresowania. Polecam fora dot. fotografii jest ich sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA tez jestem poczatkujący w fotografii i przed świetami kupilem sobie Nikona D3100 i Ci powiem że super aparat robi piekne zdjecia nawet pod słońce i kręci filmiki w HD (nowy 2 tys zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d80 moge smiało polecic;) daje rade, jak dla mnie... tylko czasem zbyt wolny, ale ogolnie reszta in plus, czyli: jakosc zdjec, jakosc wykonania, zywotnosc baterii, intuicyjnosc obsługi, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia to robi fotograf a nie aparat, nawet D3x w rękach kowala nie da takiego obrazka jak D40 u kogoś, kto wie o co chodzi.

 

A co do samego aparatu: co za różnica? Bierz ten który Ci się bardziej podoba. Zupełnie jednak odmienna sytuacja ma się w kwestii obiektywu... Do 1000pln za puszkę i szkło nie ma kompletnie możliwości manewru - dlatego ważny przy wyborze systemu (firmy) jest temat porównania szkieł z najniższej półki.

 

Zerknąłem na alledrogo - jako Nikoniarz w moje podwórko - i stwierdzam, że nie ma żadnego pola manewru w cenie 990-1200pln. Jedna aukcja D60 18-55VR od gościa z 2 komentarzami na dodatek tylko odbiór osobisty... Reszty nie warto rozważać.

 

W grę w Nikonie więc wchodzi tylko zakup osobno szkła i osobno puszki.

 

O D80 zapomnij, 1200 kosztuje sama puszka a to i tak dolna granica za zajeżdżone sztuki. Może uda się trafić D70S w miarę ładne z licznikiem poniżej 100.000 kłapnięć. Do tego bym szukał 18-105VR...

 

http://allegro.pl/nikon-d70s-z-karta-2gb-i1400756851.html

 

http://allegro.pl/nikon-nikkor-18-105-dx-af-s-i1405059984.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz to już sam nie wiem :D jedni mówią Nikon , drudzy Olympus a Cervandes mówi , że nie da rady za taką kasę kupić :D kurr... :D to może lepiej poczekam jeszcze z 3 wypłaty i se kupie za 5 tysi lustrzanke hehe :D oczywiśćie joke.. zapiszę się na jakieś forum fotograficzne i tam też zapytam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, ja nie twierdzę że się nie da, ale 1200 to złą kwota bo różnica w sprzęcie za równe 1200 a minimalnie więcej jest kolosalna. Tak jak z komputerami, masz konkretną kwotę za którą kupisz wszystko co najtańsze w cenniku - byle działało). Ale okazuje się, że dopłacając minimalnie więcej (załóżmy 10% więcej) masz już wybór który pozwala Ci złożyć maszynę o wiele szybszą niż 10% różnicy w cenie.

 

I tak samo jest z aparatem. 1000pln to kasa na dobry kompakt albo lustro w bardzo słabym stanie (Oczywiście cyfrowe bo domyślam się, że w analoga bawić się nie chcesz :D). Bo tak naprawdę za 1000pln masz wybitnie słaby wybór a za rejon 1300 masz już jak wrzuciłem wyżej D70S i 18-105. Zarówno puszka o wiele lepsza od D40 jak i szkło o wiele lepsze nie tylko zakresem ogniskowych ale i optycznie dużo lepsze niż najtańszy 18-55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no to w takim wydaniu poczekam do początku marca z tym zakupem... tylko wtedy będę miał już na aparat kolo 2,5 -3 tysia . To teraz może mi do tej ceny doradź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5000 18-105 oczywiście nowe, bądź o ile stanieje bo teraz minimalnie ponad budżet D90 18-105. A jest szansa że stanieje, bo D7000 jest następcą D90 i już jest w sprzedaży więc D90 w postaci resztek będą jeszcze sprzedawane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli D90 jest lepszy od D5000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. ma silnik więc współpracuje z każdym obiektywem systemu Nikon a nie tylko z tymi z wbudowanym silnikiem (AF-S), ma o wiele większą ergonomię (guziki powyciągane z menu na obudowę), posiada też górny LCD który ułatwia pracę, bo zmiana parametrów widoczna jest na nim bez włączania telewizorka z tyłu. Dodatkowo LCD w D90 ma o wiele większą rozdzielczość (230000 pikseli w D5000 vs 920000 w D90) a to daje wygodę przy ocenianiu wykonanego zdjęcia na ekranie aparatu. No i dla mnie najważniejsza sprawa to praca w CLSie, D5000 nie może sterować zdalnie lampami błyskowymi a myślę, że w lustrzankach pierwszym zakupem po aparacie ze szkłem będzie albo jakaś jasna stałka, np 35/1.8 albo duża lampa. A błyskać z puszki a z boku, czasem na kilka lamp jeśli jest taka potrzeba - to zupełnie inna bajka.

 

 

Sama matryca w obu aparatach jest dokładnie taka sama. Oba aparaty z tymi samymi szkłami i tak samo ustawione dadzą taki sam obrazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kolego sprzedam Ci sony a 230 z 18+55 i kartą 4 gb i torbą co do ceny możemy się dogadać jest w Twym przedziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sony-alpha-230-18-55-4gb-nooowy-i1391138148.html tu masz nówke Sony a 230 za 1200

i tu używka Nikon D40

http://allegro.pl/nikon-d40x-zestaw-i1407525577.html

nie wydawaj wiecej kasy na początki szkoda kasy

Ja tez myslałem zeby kupic super wypasiony sprzęt i prawdziwy fotograf mi polecił zacząć od "zwykłej" lustrzanki i sie bawic bawic i jeszcze raz pstrykać :)

Edytowane przez Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwsze lustro mialem Canona 350d .. szalu nie bylo ... kupilem jakos pol roku temu NIkona D40... i na nic innego go teraz nie zamienie. Do dobrej amatorki starcza.

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupowałem koledze używane lustro z canona, model 400D wraz ze szkłem kit. Wyszło 1100zł z drobnymi. Sprzęt w BDB stanie. Niektórzy narzekają, że ta puszka jest niewygodna dla tych co mają wielką łapę, wg. mnie to kwestia przyzwyczajenia, bo sam też taką posiadam, a miniaturowej dłoni nie mam. Ogólnie zdjęcia z tego aparatu są dobrej jakości. Przy wysokich ISO nawet tak nie szumi, jak porównywalny Nikon D80.

Problemem może być dla Ciebie sprawdzenie ilości uderzeń migawki. W 400D podobno wytrzymuję od 50-100tys, niektórzy mają nawet i więcej i dalej pstrykają. W większości nikonów jest możliwość sprawdzenia przebiegu migawki i raczej we wszystkich nowych Canonach. W 400D pracuję na AF z 40D, 9pól AF. Rzadko kiedy pudłuję.

 

Wybór pomiędzy canonem 400D, a Nikonem D80 ? Kwestia upodobań, weź po prostu mniej zużyty ;).

 

Polecam artykuł http://www.fotal.pl/canon-eos-400d-kontra-nikon-d80-jak-rowny-z-rowniejszym/

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności