Skocz do zawartości
piotrek.sz7

Turbosprężarka 1Z - regeneracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie turbosprężarki do silnika 1Z, czy można samemu wykonać regenerację? I ew. czy zna ktoś jakiś sklep gdzie można kupić części - jakiś zestaw naprawczy? Gdzieś na forum wyczytałem, że w 1Z wirnika nie trzeba wyważać, bo jest niewielkich wymiarów. Co o tym sądzicie?

Pytam o to, ponieważ silnik mi strasznie trzęsie na zimnym i przy tym dymi na niebiesko, w rurach do IC jest trochę oleju. Wymieniłem pompę oleju na nową i nie pomogło, olej też wymieniony na full syntetyk. Jak się rozgrzeje, to silnik pracuje normalnie i nie dymi.

Dzięki z góry za opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ silnik mi strasznie trzęsie na zimnym i przy tym dymi na niebiesko, w rurach do IC jest trochę oleju.

z tymi zaolejonymi rurami to raczej standard.

sprawdź czy ci czasem powietrze nie idzie razem z paliwem bo to może być przyczyną dymienia i trzęsienia lub też czy czasem dawka paliwa nie jest za mala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź czy ci czasem powietrze nie idzie razem z paliwem bo to może być przyczyną dymienia i trzęsienia lub też czy czasem dawka paliwa nie jest za mala.

znajomy kolega ma vaga i podpinaliśmy, dawka była ok, ale zwiększona została tak jak i prędkość na jałowym biegu, dalej podobnie jest jak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kąt wtrysku?a wtryski?sprawdzałeś?że chcesz wymieniać turbinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kąt wtrysku?a wtryski?sprawdzałeś?że chcesz wymieniać turbinę?
kąt wtrysku ustawiony ok54, wtryski sprawdzane były przez znajomego mechanika, który robił mi remont silnika i jedną końcówkę wymieniał bo nie bardzo była. Turbiny nie chcę wymieniać tylko samemu zregenerować, tylko nie wiem czy można dostać części itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymienie na niebiesko to objaw zepsutej turbiny. Wczoraj gdzieś o tym czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jak mechanik sprawdził ci te wtryski że wymienił tylko jedna końcówkę wtrysk , a czy ustawił ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedz jak mechanik sprawdził ci te wtryski że wymienił tylko jedna końcówkę wtrysk , a czy ustawił ciśnienie.

ma podobno maszynę do sprawdzenia wtrysków i sprawdzał je, i jeden był nie bardzo, więc końcówkę wymienił i miało być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno ma maszynę???? to komu dajesz samochód????:zeco a ciśnienie doładowania mierzyłeś?ile pompuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbulum 1Z jest nadzwyczaj żywotne,musi być naprawde duży przebieg żeby się wys..ło,zdejm wąż z turbulum ten co idzie do icka,odpal silnik i zobacz czy daje olejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że trzeba wywarzać wirnik jak się rozbierze turbinę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,poczytaj na stronach o regeneracji turbo TURBO-TEC np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym tylko czyścił zapieczone łopatki to też trzeba wywarzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy czasem raz wyważonego wirnika 2 raz nie trzeba wyważa? to tak jak by koło za każdym razem trzeba było wyważyć jak się zdejmie z auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno ma maszynę???? to komu dajesz samochód????undefined a ciśnienie doładowania mierzyłeś?ile pompuje?
jakiś czas temu kupił taką maszynę do spr, wtryski mu dawałem do spr, nie mierzyłem ciśnienia doładowania bo nie mam czym i jak
Turbulum 1Z jest nadzwyczaj żywotne,musi być naprawde duży przebieg żeby się wys..ło,zdejm wąż z turbulum ten co idzie do icka,odpal silnik i zobacz czy daje olejem

na liczniku mam 203kkm, ale to licznik mógł być podmieniony. Mechanik po stanie silnika stwierdził, że ma trochę więcej przejechane. Auto mam ponad 2 lata.Ten przewód mam zdjąć co idzie od turbiny?

Czy to prawda że trzeba wywarzać wirnik jak się rozbierze turbinę??

Na forum gdzieś czytałem, że w 1Z to nie trzeba wirnika wyważać, bo jest małych gabarytów, ale każdy pisze inaczej i w końcu nie wiadomo na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja gdzieś na forum golfa przeczytałem dużo postów w których pisało że koniecznie trzeba wywarzać. A gdzieś indziej że nie trzeba i ktoś regenerował turbo i nie wywarzał, poskładał do kupy i chodzi 6-miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erde tam niema VNT,łopatki wirnika nie są zapieczone tylko brudne co nie koliduje w pracy bo jak ma być coś czyste skoro dmucha sie na to spalinami:fajny rozmiar turbulum nie ma znaczenia co do wywarzania-musi być zrobione,jarcun turbo to nie ten zakres obrotów co koło a co za tym idzie najmniejsza ingerencja w wirnik=wywarzanie.Poza tym w temacie jest za dużo-podobno,ktoś,jakiś,gdzieś,troche więcej itd,świadczy to o tym że nie czytacie tylko zadajecie pytania bez potrzeby bo silnik 1Z jego budowa,usterki,objawy oraz wszelkie odmiany modzenia są na forum już od dawna i ciężko coś znależć czego jeszcze nie było-a więc szukać i czytać:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he no właśnie zapieczone to mogą być kierownice w turbinie o zmiennej geometrii łopatek a w 1Z tego nie ma:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności