Skocz do zawartości
cezaarr

Licznik z Fis bez CAN z anglika

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy powiedzcie mi czy da się założyć licznik z pełbym FISem bez cana od anglika, zmieniłbym sobie tarcze na europejskie. Czy istnieje możliwość przeprogramowania go, aby pokazywał w km/h i spalanie w litrach nie w galonach na FISie? jeśli tak to za jakim nr licznika się rozglądać. Ostatnio coś napaliłem się na FISa, a jeśli już pojawi się taki licznik bez CANa na alledrogo, to albo szybko znika, albo cena jest powalająca

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to na 99% jest to możliwe ale nie powiem co trzeba zrobić żeby chodziło to po europejsku ja właśnie zmieniłem dziś na taki europejski licznik i działa rewelacyjnie zadowolony jestem.

A jeśli szukasz takiego licznika to forumowicz Krzyś zajmuje się tego typu rzeczami napisz do niego ja brałem licznik od niego właśnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się,podobnie jak przestawienie km na mile itp.Jest opisane dokładniej gdzieś na forum,z tym że nie pamiętam gdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że to kwestia wsadu do licznika, kurde szukałem, ale prawidziwych konkretów jest bardzo mało, dużo osób mówi, że dałoby sie ale chyba nikt tego nie zrobił jeszcze

bartek0-01 ile dałeś za licznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za licznik 650 zł działa rewelacja taki sam na allego widziałem za 1000zł wiec warto samo załlżenie i przypisanie kluczy pestka 1h roboty i chodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, 650 zł to i tak duża kwota (chociaż w sumie mała w porówaniu z alledrogo :D) dlatego zastanawiam się nad przerobieniem anglika: czy wystarczy po prostu wgrać wsad w licznika europejskiego, czy jednak trzeba edytować ten angielski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237392

tu macie link nie wiem może sie przyda ja kupiłem licznik europejski wiec tylko podpiołem w miejsce starego z małym fis i działa

 

---------- Post added at 18:15 ---------- Previous post was at 18:03 ----------

 

I jak cos ten link rozjaśnił mam nadzieje ze tak wydaje mi sie ze cos mozna z tego zrobic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek0-01 sugerujesz że to tylko kwestia kodowania? to znacznie ułatwiałoby sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nie wiem może ja sie na tym nie znam poprostu staram sie pomoc jak moge serio:) napisz do forumowicza Krzyś on sie zna na licznikach wiec może powie co i jak

 

---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:23 ----------

 

z tampego posta tak wynika ale nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kodowania licznika wyposażonego w MFA - Multi Funktion Anlage (mały FIS) zmienia przebieg z mil na kilometry jednak nie zmieni jednostki (galony na litry) jeśli chodzi o spalanie. Pomógł by tu wsad licznika europejskiego. Jeśli chodzi o tarczki licznika posiadam oryginalne do benzyny ze 130km/h na górze (na środku prędkościomierza) - jeśli ktoś potrzebuje odsprzedam za symboliczne pieniądze.

 

Kodowanie licznika:

 

kodowanie licznika wygląda tak xxZxx

gdzie cyfra Z to zakres 1-7

 

1 to Europa a 4 to Wielka Brytania. Zmieniasz z 4 na 1 i powinno śmigać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez schumik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zastanawiam czy można tak sobie wgrać wsad z licznika EU do anglika, czy odpowiednie dane są na tych samych pozycjach, licznik z małym FISem na allegro można zdobyć już od 50zł od agnlika :D, w sumie wartoby wtedy nawet dla tarcz kupić jakiegoś bez fisa europejczyka - i tak sie opłaca, a swój zostawić w spokoju na wszelki wypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poszukaj, nie ma problemu mam taki usiebie r.98 i smiga elegancko. Wsady gdzies jeszcze mam jak u siebie zakładałem, ale na forum paru kolegow ma duze zasoby wiedzy co do tematu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodix dobrze rozumiem, że masz od anglika po przeróbkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak potrzeba europejski licznik bez fis to mam taki na sprzedanie:)

alo mam tez z małym fis w zegarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz wsad z europejskiego, przekładasz tarczkę i wszystko działa. Ot cała filozofia, taka dyskusja a nieraz było pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak wygląda sprawa z licznikiem z 97 z zielonym podświetlaniem?

Można go zastąpić takim z fis`em np z 99 oczywiście bez can?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można tylko kwestia zmiany transporderów w kluczykach na crypto48 bo tu jest juz immo2, 1 szt około 20zł z alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym znalazł zielony z fis np. z angola to po zmianie tarcz i EPROM-u pastylki w kluczach mogły by zostać te same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba wymieniać kluczyki na tzw "scyzoryki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności