Skocz do zawartości
druidionin

Jaki sterownik do 2E?

Rekomendowane odpowiedzi

W tych silnikach dość rzadko dochodzi do wybuchu

Oj ,strzały w dolot to bardzo znana przypadłość w 2E ...

mikser stanowi zwężkę i przez to spada moc również na benzynie.

Bardziej klapowy przepływomierz dławi ten silnik niż mikser, są silniki z większymi mocami a mniejszymi przepustnicami...ta w 2E jest po prostu olbrzymia...

W tym silniku jest spory potencjał, i wystarczy turbinę domodzić (znany temat z pewnego Golfa III) aby ten potencjał wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lebow
Klapówka tak bardzo nie dławi jak mikser, policz sobie przekrój i wyjdzie ci co bardziej dławi, nie możesz mieć większej zwężki przed mikserem bo on by nie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BLOSA i nie chcę nic więcej w tym samochodzie. Tak jak ci piszą, w tym silniku mikser to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam BLOSA i nie chcę nic więcej w tym samochodzie

I sądze że źle zamontowanego, bo pewnie między przepływką a przepustnicą co jest błędem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że 2E to praktycznie nie powinien pracować na gazie ;) ...

Gaz od reduktora do przepustnicy musi pokonać ponad metrowa droge(klasyczne zamocowanie reduktora przy akumulatorze-ja tak mam),

po drodze same blokady-krokowiec,przepływomierz i jeszcze klapa anty wybuchowa...miejmy nadzieje że sie obraca na ośce a nie dawi dolotu totalnie....

Ale mimo to wszystko w praktyce silnik pracuje na LPG ,po dobrym ustawieniu jest on i zrywny i kultura pracy silnika jest zadowalająca, i oczywiście wybuchy w dolot idzie zlikwidować....ba..idzie nawet tak dobrać mieszanke LPG że sonda pokazuje to samo co na benzynie...choć ciężko to osiągnąć

...ale gdy jest możliwość założenia sekwencji ....bez zbędnej rzeżni w listwie wtryskowej to jestem za....jak komuś taka instalacja zawala miejsce w garażu to chętnie przygarnę...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale gdy jest możliwość założenia sekwencji ....bez zbędnej rzeżni w listwie wtryskowej to jestem za

Nic nie trzeba przerabiać, podłączasz pod jeden przewód i tyle, jedyny minus tego to że przy przełączaniu może wystąpić szarpnięcie delikatne, mi przy LANDIRENZO udało się tak uregulować że nie ma szarpnięcia, jest płynne przejście,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie trzeba przerabiać, podłączasz pod jeden przewód i tyle, jedyny minus tego to że przy przełączaniu może wystąpić szarpnięcie delikatne, mi przy LANDIRENZO udało się tak uregulować że nie ma szarpnięcia, jest płynne przejście,

 

Nie rozumiem... Czyli nie montujecie wtryskiwaczy gazu w kolektor dolotowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem... Czyli nie montujecie wtryskiwaczy gazu w kolektor dolotowy?
W układzie sekwencyjnym do kolektora montuje się wkrętki do których jest doprowadzany gaz z wtrysków lpg, wtrysk lpg z wkrętką jest połączony przewodem gumowym, A o przeróbce listwy paliwowej to chodzi o podpięcie elektryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
układzie sekwencyjnym do kolektora montuje się wkrętki do których jest doprowadzany gaz z wtrysków lpg, wtrysk lpg z wkrętką jest połączony przewodem gumowym

To wiem, tylko nie złapałem tematyki, że chodzi o elektrykę wtryskiwaczy stąd moje pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że sie wtrące Chemik211 ale gdzie byś chciał zamontować BLOSA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności