Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, jestem nowy na forum. Czy jest jakaś ori soczewka do b5 3B ??

 

Jest, zamiennik DEPO. Albo pod h7 h7 Albo pod D2s i h7. Coś takiego jak dałem w linku tyle że all in chrome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha...czyli d1s to ori xenon, a d2s to te wszystkie dokladki typu made in china hid kit ;)

czy jest jakas roznica w samym palniku jako budowie szkla, kacie swiecenia czy ulozeniu zarnika, czy tylko ta przetwornica?

 

Obydwa to oryginalny xenon,z tym że D1S był montowany np w Audi A8 ;)

Różnicy niema,są poprostu zintegrowane z przetwornicą-jako całość.Automatycznie D1S są o wiele droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obydwa to oryginalny xenon,z tym że D1S był montowany np w Audi A8 ;)

Różnicy niema,są poprostu zintegrowane z przetwornicą-jako całość.Automatycznie D1S są o wiele droższe

czyli np w b5 fl na xenonie wymienia sie palnik razem z przetwornica, czy tam w ori jest d2s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest D2S więc palnik jest osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha...

Wiec wracajac do poczatku, tak lopatologicznie jak bedzie wygladala przeslona do xenonu D2S?

Bedzie plaska -- jak w usa?

Bo lewa i prawa ''L''ka jest pod halogen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha...

Wiec wracajac do poczatku, tak lopatologicznie jak bedzie wygladala przeslona do xenonu D2S?

Bedzie plaska -- jak w usa?

Bo lewa i prawa ''L''ka jest pod halogen.

 

Do D2S jest dokładnie na EU taka:

 

 

__/ __/

 

Poniżej masz foty soczewek wraz z przesłonami

Hella.jpg

Hella1.jpg

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w uk bedzie odwrotna...

wiec jak zwykla przeslona pod halogen?

Pogubilem sie w temacie.

Tak wiec do soczewki mozna dorzucic hid, ale warto by bylo mies spryski zeby sie swaiatlo na syfie nie rozpraszalo.

Rozumiem ze kazda soczewka sie nadaje pod D2S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli w uk bedzie odwrotna...

wiec jak zwykla przeslona pod halogen?

Pogubilem sie w temacie.

Tak wiec do soczewki mozna dorzucic hid, ale warto by bylo mies spryski zeby sie swaiatlo na syfie nie rozpraszalo.

Rozumiem ze kazda soczewka sie nadaje pod D2S?

 

Nie każda-nadaje się taka która pod D2S jest przygotowana ;) Poza tym D2S to rodzaj palnika.HID to nie D2S-nie zapominaj o tym-więc:HID'a kupujesz pod reflektor który masz,są H7,H4 itp.itd.

Jeżeli chodzi o ustawienie przesłony w GB powinno być tak:

 

\__ \__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli procz przeslony jest roznica w odblysniku skoro lampa jest dedykowana pod D2S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli procz przeslony jest roznica w odblysniku skoro lampa jest dedykowana pod D2S?

 

Dokładnie.Jest nawet inne mocowanie palnika.D2S jest wsadzany w odbłyśnik i na niego przychodzi kabel ze starterem-to tak najprościej,w D1S już jest za to cały komplet.Do porównania masz jeszcze bixenon z Audi poniżej

Bixenon.jpg

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to grubsza filozofia jezeli kont pracy odblysnika tez jest inny, heh...to nie to co latarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to grubsza filozofia jezeli kont pracy odblysnika tez jest inny, heh...to nie to co latarka ;)

 

Dokładnie;)

Dobre jest to,że do D2S możesz dokupować osobno-np palnik,nawet kabel da się przy sprawnych łapkach przełożyć,przetwornica jest osobno-jak coś się skopie to niema takich wydatków.W przypadku D1S osobno jest tylko kabel :hyhy

 

Poniżej jeszcze foty-pierwsze to D1S

d1su.jpg

 

i D2S:

kabel ze starterem

d2skabel.jpg

Palnik

palnik.jpg

Przetwornica

przetwornicahella.jpg

Oraz cały komplet:

kompletd2s.jpg

Jeszcze ciekawa stronka

 

FOTO ZAPOŻYCZONE Z SIECI !!

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam takie pytanie odnosnie świateł soczewkowych,kupiłem do pasata lampy firmy"DEPO" i wsadziłem do nich zestaw HID. Przedewszystkim chodzi mi o to czy idzie jakoś ustawić te lampy zeby to swieciło tak jak powinno czy te soczewki są do du.py. Dodam ze wcześniej też miałem soczewki i świeciły o wiele wiele ładniej tylko niestety rozwaliłem. Z gór dziekuje za odp.

niestety z zamiennikami zawsze jest problem z dobrym odcięciem światła, mogą też pojawić się ciemne plamy na drodze. Lepszym rozwiązaniem jest kupić ori używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przepraszam,że aż tak "odgrzewam kotleta" ale napiszcie mi tak "łopatologicznie",czyli "prościej już nie można" - jeżeli mam soczewki przystosowane pod xenon to "na ścianie" nie będzie tego "ptaszka" [ _/ ] po prawej stronie ??? Będzie płasko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli mam soczewki przystosowane pod xenon to "na ścianie" nie będzie tego "ptaszka" [ _/ ] po prawej stronie ??? Będzie płasko?

 

błędnie myślisz, czy to ksenon czy też h7,h4 czy zwykła bańka światła muszą w europie świecić ASYMETRYCZNIE czyli z "ptaszkiem" _/_/ w GB jest sytuacja odwrotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DEPO H7/H7 z homologacją na kloszu DC i świecą tak jak u Kolegi w pierwszym poście.Majster od świateł nie mógł ustawić właśnie tego "ptaszka" po prawej stronie.Niby jest ale szybko się "kończy".Taki jakiś króciutki.Napewno nie taki jaki był w zwykłych lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, to powiedzcie w jakiej pozycji mają być ustawione przesłony? Drucik na dół czy w górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
D2S to sam palnik,przetwornica jest osobno.W D1S palnik jest razem z przetwornicą.Poniżej foto

Pierwszy to D2S drugi to D1S

 

Palnik D1S jest z zapłonnikiem a nie przetwornicą. Oprócz zapłonnika jest osobno przetwornica. W przypadku D2S zapłonnik jest osobno od palnika, lub jest wbudowany w przetwornicę

 

--

http://swiatla.arbiter.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ksenon świeci mniej więcej tak ___/---- czyli tylko prawa strona ma podniesiony snop światła ze wzgl. na poprawę widoczności pobocza i znaków, ludzi. Faktycznie, ten ptaszek nie jest zbyt duży ale to w zupełności wystarczy jeżeli masz ori ksenon aby rzucić dużo światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz oryginalne reflektory w pasku czyli Hella, możesz wsadzać xenona chińskiego. Przesłona ma taki sam kształt niezależnie czy D2S czy H7, podobnie odblask i soczewka wszystko to samo. Różni się tylko gniazdo na żarówkę

 

Przesłona wygląda tak

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/15302.Przyslona.w.soczewkce

 

a tu porównanie całego elementu optycznego D2S i H7

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/14935.Abblendlicht.H7.Bixenon

 

To jest to samo, tylko D2S ma ruchomą przesłonę czyli bixenon

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/14939.Soczewki.Hella

 

---------- Dodano o 21:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:47 ----------

 

A tu bixenon H7

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/16187.Konstrukcja.optyki.ksenonowej

 

A wiązka z naszych paszczurów powinna wyglądać tak (jeden reflektor)

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/15163.China.HID.kit.H7.4300K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności