Skocz do zawartości
Tomo

Pomocy w wyborze głośników pilnie

Rekomendowane odpowiedzi

Suba się nie spodziewam :) ale żeby chociaż zagrały jak oryginalne głośniki, bo jak pisałem basu z nich nie ma. Co do polaryzacji to z tego co pamiętam nie zrobiłem błędu no ale wszystko możliwe. Sprawdzę, ale dopiero jak się troszkę ociepli. Co do montażu wzmacniacza to rozumiem, że ten adapter wpinam w kabelek który idzie do jednego z głośników. I później z adaptera cinchami do wzmaka? A czy wzmak będzie mi się włączał jak włącze radio czy musiałbym włączać go jakimś zrobionym wyłącznikiem?

 

Przeglądając aukcje ze wzmakami nasuwa mi się pytanie, czy potrzebuję adaptera RCA jeżeli wzmacniacz ma wejście z głośników High In ?

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak; Nigdy nie uzyskasz tak dobrego efektu dźwiękowego jak przy oryginalnej konstrukcji. Jeśli chodzi o wejścia we wzmaku typu High-In to osobiście nie polecam - dźwięk będzie przyciszony. Stosując dobry adapter jakość dźwięku z pewnością będzie lepsza niż przez High-In ale też nie rewelacyjna (biorąc pod uwagę RCA). Najlepszym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie kabli RCA z samego radia, ale tu potrzeba już elektronika, który ci to polutuje i pobawi się pinami. Jeśli chodzi o to czy wzmak ci się będzie włączał to już piszę: potrzebne będą kable RCA z dodatkowym kabelkiem REMOTE (kabel sterujący) który działa na takiej zasadzie, że jak włączysz radio to idzie sygnał który uruchamia również wzmak. Tak one wyglądają (akurat sprzedaję takie kable)

 

http://allegro.pl/kabel-dietz-5-m-2-x-rca-remote-i1470514346.html

 

Powiem szczerze, że trochę wpakowałeś się z głośnikami i nasuwa się pytanie, czy warto pakować kasę w adapter, kable i wzmak? czy też powrócić do starego rozwiązania. Na upartego możesz jeszcze ratować się tym, że sprawdzisz jak te głośniki zagrają pod wzmakiem w konfiguracji z adapterem (musisz szukać kogoś kto ci udostępni piecyk). Koszt w sumie 35 zł za sztukę http://allegro.pl/wyjscie-rca-na-wzmacniacz-z-radia-hl406-sinuslive-i1439065104.html ale bedziesz wiedział na czym stoisz i czy głośniki sa w porządku.

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebne będą kable RCA z dodatkowym kabelkiem REMOTE

Tylko pozostanie problem gdzie się wpiąć tym kabelkiem w radiu.

Powiem szczerze, że trochę wpakowałeś się z głośnikami

Gdybym wiedział że to jakiś szajs to bym nie kupował, ale w kilku innych wątkach chwalono te głośniki. Więc tak jak mówiłem zabiorę się za to dopiero jak się ciut ociepli, najpierw sprawdzenie polaryzacji a jak to nie pomoże to chyba czekają mnie zakupy. Bo chyba nie ma sensu wymieniać tych Helixów na jakieś lepsze podłączając pod samo radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko pozostanie problem gdzie się wpiąć tym kabelkiem w radiu.

 

Musisz niestety grzebać w pinach (niezbędny schemat w tym przypadku)

 

Gdybym wiedział że to jakiś szajs to bym nie kupował

 

W tym przedziale cenowym to jedno z najlepszych rozwiązań, dochodzą jeszcze głośniki firmy Phonocar

 

http://allegro.pl/phonocar-woofery-16-5cm-tdline-promocja-i1462176509.html

 

Akurat te w twoim przypadku pod samym radiem zagrałyby skuteczniej. Różnica między Helixami 50W w Rms-ie a Phonocarami 35W w Rms-ie jest znacząca przy twoim radiu.

Z ciekawości podejrzałem kilka podobnych wątków na forach CA, czy ktoś miał podobny problem jak ty. Okazuje się że tak - jest to raczej powszechne... Co radza fachowcy - zastosować wzmacniacz. Odezwij się jak będziesz w przyszłości coś kombinował.

 

P.s. ja u siebie mam wrzucone na tył Phonocary z serii Y-Line podpięte właśnie pod samo radio (dają radę)

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dzięki, będę szukał schematu do rns510. Jak zacznę robić odezwę się na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jak coś wygrzebię na forach, ewentualnie popytam znajomych jak z tego wybrnąć to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zaczoł troszke charczeć głośnik w przednich drzwiach, żeby wyjąc siatkę od głośnika wystarczy podwarzyć czy musze cały boczek zdejmować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam radio Alpine 9874RR, chciał bym poprawić jakość dźwięku w samochodzie, myślę nad wymianą 4 głośników na np:

http://allegro.pl/phonocar-woofery-16-5cm-tdline-promocja-i1462176509.html

lub też

http://www.audiosklep.pl/magnat-edition-216-p-2546.html

 

a może jak zebrał bym więcej kasy to nawet

http://www.audiosklep.pl/signat-h16-p-1844.html

ale raczej coś z tych 2 pierwszych

 

teraz moje pyt. czy te głośniki będą grać o wiele lepiej podłączone do wzmacniacza czy przy samym radiu nie będzie dużej różnicy??

jeżeli tak to jaki wzmacniacz proponujecie do tych głośników w rozsądnej cenie??

 

kolejna sprawa, czy wygłuszenie drzwi w takim wypadku będzie potrzebne?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze prezentowane głośniki powinny dać radę pod samym radiem. Co do kolejnych to potrzebny będzie wzmacniacz. Te magnaty to bym sobie odpuścił dołożysz 20 zł i kupisz sobie np PHONOCAR PRO-TECH

Nie wiem tylko czy chcesz upychać wszystkie 4 głośniki pod wzmacniacz, jeśli tak to najbardziej sensownym wyjściem w stosunku do jakości jak i ceny, bo widzę że budżecik raczej skromny - będzie GROUND ZERO GZIA 4110HPX

I oczywiście wygłuszenie drzwi w tym przypadku będzie jak najbardziej potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze prezentowane głośniki powinny dać radę pod samym radiem. Co do kolejnych to potrzebny będzie wzmacniacz. Te magnaty to bym sobie odpuścił dołożysz 20 zł i kupisz sobie np PHONOCAR PRO-TECH

Nie wiem tylko czy chcesz upychać wszystkie 4 głośniki pod wzmacniacz, jeśli tak to najbardziej sensownym wyjściem w stosunku do jakości jak i ceny, bo widzę że budżecik raczej skromny - będzie GROUND ZERO GZIA 4110HPX

I oczywiście wygłuszenie drzwi w tym przypadku będzie jak najbardziej potrzebne.

ok, drzwi wygłuszyłem taśmą dekarską(by obniżyć koszty), samą blachę drzwi, a czy ta blachę na której trzyma się mechanizm otwierania szyby też potrzeba by wygłuszyć??

-a czy te tweetery co są w tym zestawie co podałeś będą lepsze niż ori VW??

-kolejne pyt. czy te wymienione jako pierwsze głośniki będą grać dużo lepiej na samym radu niż seria??

pozdrawiam i z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, drzwi wygłuszyłem taśmą dekarską(by obniżyć koszty), samą blachę drzwi, a czy ta blachę na której trzyma się mechanizm otwierania szyby też potrzeba by wygłuszyć??

-a czy te tweetery co są w tym zestawie co podałeś będą lepsze niż ori VW??

-kolejne pyt. czy te wymienione jako pierwsze głośniki będą grać dużo lepiej na samym radu niż seria??

pozdrawiam i z góry dzięki..

 

Im więcej zakrytej powierzchni tym lepiej należy uważać, żeby później nic nie przeszkadzało...

 

tweteery te co sa w zestawie z pewnością będa pasowały lepiej do głośników niż ori sama nazwa mówi "zestaw"

 

Jeśli chodzi o to czy lepiej zagrają od ori to powiem tak: z pewnością inaczej... sam zestaw odseparowany od ori głośników robi wielką różnicę w odsłuchu. Niekiedy zdarza się że użytkownik twierdzi, iż ori grały lepiej a w zasadzie jest tak że miały głębszy basik. Możesz czasem być niemile zdziwiony, dlatego polecałbym zestaw o większej mocy, który zasilany będzie wzmakiem

 

 

---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

 

http://allegro.pl/gms-960xt-gms-25c-...465842910.html czy to dobry zestaw i godny polecenia

 

Porównywalny do Phonocarów, a może nawet deczko lepszy - jak za tę cenę godny uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zagrą kiepsko RNS 510 ma zaledwie 4x20 W mocy max czyli w RMS-ie wypada raczej marnie. Dla porównania radyjka prezentowane obecnie na rynku mają średnio 4x45 W i w RMS-ie wyciągają max 18-20 W. Łatwo to sobie przemnożyć. Bez wzmaka nie uzyskasz dobrego efektu, mimo tego że Helixy mają krótkie cewki. Sprawdź jeszcze dokładnie czy glośniki nie sa podłączone w przeciwfazie.

 

Kolego ,gdybyś znał podstawowe zasady (i wzory) elektrotechniki to wiedział byś że maksymalna moc którą może osiągnąć radio w samochodzie to ok.16W (zakładając że wzmacniacz ma sprawność 100% i nie ma żadnych strat na zasilaniu).

W radiach samochodowych końcówki mocy produkcji philipsa i pionka umożliwiają lekkie podbicie zasilania co skutkuje ciut większą mocą ,powiedzmy Ok.do 20wat.

ŻADNE RADIO NIE NIE JEST W STANIE OSIĄGNĄĆ 40Wat/kanał.

Wiem że producenci tak opisują ,ale nijak ma się to rzeczywistości.

Co to ori. To jesteś w błędzie...

Miałem orginalne radio VW ,zmieniłem na Blaupunkta Bronx mp75 z mocą 4X45 i oprócz bardziej rozbudowanego eqalizera (więcej "góry") mocowo totalnie się nie różni!

Wracając do tematu ,do tej pory nie znalazłem głośników które choćby w 60% dorównują sprawnością orginalnym (papierowym) ,oczywiście na ORI radiu! Bez wzmacniacza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak też kolego wcześniej pisałem

 

Dla porównania radyjka prezentowane obecnie na rynku mają średnio 4x45 W i w RMS-ie wyciągają max 18-20 W

 

Nigdy nie uzyskasz tak dobrego efektu dźwiękowego jak przy oryginalnej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tak też kolego wcześniej pisałem

 

Cytat:

Napisał cinul Zobacz post

Dla porównania radyjka prezentowane obecnie na rynku mają średnio 4x45 W i w RMS-ie wyciągają max 18-20 W

Cytat:

Napisał cinul Zobacz post

Nigdy nie uzyskasz tak dobrego efektu dźwiękowego jak przy oryginalnej konstrukcji.

No właśnie...I razem jesteśmy w puncie wyjścia.....co dalej???

@cinul sprawdzałeś jakieś głośniki które mogą zastąpić ori. bez wzmaka?

Nie ukrywam że moja cierpliwośc się kończy.

Sory że mnie poniosło ,ale wszyscy coś zachwalają (czym droższe-tym lepsze) ,ale tak naprawdę bez "podbicia" to wszystko to jedna wielka kiszka.

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Im więcej zakrytej powierzchni tym lepiej należy uważać, żeby później nic nie przeszkadzało...

 

tweteery te co sa w zestawie z pewnością będa pasowały lepiej do głośników niż ori sama nazwa mówi "zestaw"

 

Jeśli chodzi o to czy lepiej zagrają od ori to powiem tak: z pewnością inaczej... sam zestaw odseparowany od ori głośników robi wielką różnicę w odsłuchu. Niekiedy zdarza się że użytkownik twierdzi, iż ori grały lepiej a w zasadzie jest tak że miały głębszy basik. Możesz czasem być niemile zdziwiony, dlatego polecałbym zestaw o większej mocy, który zasilany będzie wzmakiem

 

tak wiec na pewno zechce coś kupić ale który będzie lepszy:

http://allegro.pl/gms-960xt-gms-25c-zestaw-odseparowany-gratisy-i1465842910.html

http://allegro.pl/phonocar-pro-tech-tweetery-dealer-car-audio-i1480998296.html

zauważyłem że zestaw PHONOCAR PRO-TECH nie posiada zwrotnic do Tweeterów(musiał bym dokupić??)

 

lub też inne w tym samym przedziale cenowym (150-160zł)

 

i kilka pytań:

-czy jest jakaś zasada że np kabla od głośników nie prowadzi się przy przewodzie + z aku do wzmaka czy np nie prowadzi sie kabla od głośników przy sygnale od radia do wzmaka, jest coś takiego czy to bez różnicy??

- i jak podłączamy tweetery, też do wzmacniacza, sory z takie pytania ale jestem zielony w CA... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważyłem że zestaw PHONOCAR PRO-TECH nie posiada zwrotnic do Tweeterów

 

TEN posiada 20 zł droższy

 

Co do kabli to najlepiej puszczać zasilające po jednej stronie a sygnałowe po drugiej, unikniesz w ten sposób niechcianych zakłóceń. Najlepiej również masę od wzmaka podpinać pod akumulator, ponieważ często zdarza się tak, że zakłócenia powstające w ten sposób będą przez ciebie słyszane w głośnikach przy odpaleniu radia (tzw. słyszalny efekt zwiększających się obrotów silnika przy dodawaniu gazu).

 

Tweetery podłączasz do zwrotnicy, w przypadku jej braku pod oryginalną kość, którą masz pociągniętą w drzwiach a jeśli nie masz to ostatecznie pod przewody od głośnika czyli + do + a - do - Choć osobiście polecałbym zwrotnicę ze względu na to że głośnik niskotonowy pracuje na niskim paśmie a tweeter na wysokim.

 

---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

 

Sory że mnie poniosło ,ale wszyscy coś zachwalają

 

Nie ma najmniejszego problemu - doskonale ciebie rozumiem. Kolega Archos też był w podobnej sytuacji jak ty - każdy coś mu zachwala i człowiek baranieje. Ale okazało się, że pochodzimy z tej samej miejscowości także umówiliśmy się na odsłuch na moim sprzęcie. Myślę, że to mu w dużej mierze pomogło i rozwiało wszystkie wątpliwości no i zapewne zaoszczędzi sporo kasy bo to co ja mu polecałem i wrażenia z odsłuchu skłonią go do tego żeby nie pakował kasy w coś czego i tak nie wykorzysta.

 

Tutaj kolega irek30 też miał problem z jakością odbioru na Helixach ale na pewno tematy wyżej już przewertowałeś. Niestety nic innego nie przychodzi mi do głowy jak polecić ci Phonocary no i wygłuszenie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek29 kolega cinul ma całkowita racje. jeśli jesteś zainteresowany to ja posiadam w swoim pasku zestaw blaupunkt. jezdze do krk dość czesto więc jeśli moge Ci pomóc i rozwiać jakieś wątpliwości to pisz. Może w okolicy jest jeszcze ktoś co ma do pokazania swoje umcyś umcyś i bedziesz miał porównanie

P.S.

audio ok 1000 zł. chyba nie aż tak wygórowana a jakość dźwięku bajka

Edytowane przez Vioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo proszę o pomoc / doradzenie w wyborze głośników do mojego passata - 03r. ( planuje wymiane są 2 warianty , 1 - tylko przednie drzwi, 2 wariant wszystkie 4 sztuki przód i tył - osobiście jestem za wairantem 2 )

 

obecnie mam zamontowane :

 

radio JVC KD-R511

skrzynie basową ALPINE SBE-1243 BP

wzmacniacz Peiying PY-2H30R 2-kanałowy

 

 

 

bardzo będę wdzięczny za pomoc, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności