Skocz do zawartości
radek777

czujniki parkowania prozba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Marcin ale z tego co się orientuje to chyba do kamerki potrzebny mi jest jakieś urządzenie do podłączenia do nawi?

 

ja nie mam żadnego dodatkowego urządzenia ale nie mam też MFD może rzeczywiście tam coś trzeba to muszą potwierdzić ci co mają MFD i kamerkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Marcin ale z tego co się orientuje to chyba do kamerki potrzebny mi jest jakieś urządzenie do podłączenia do nawi?
w navi masz wyjście Video i wydaje mi się że można by pod to podłączyć kamerkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

henryk1112a czy wszystko musi być zawsze trudne , moze w tym przypadku to być to no bo na proste rozumowanie to masz wyjście video a z kamery ci podaje sygnał Video to powinno działać a jak nie to trzeba kopać w dziale Nawigacja albo Car Audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
henryk1112a czy wszystko musi być zawsze trudne , moze w tym przypadku to być to no bo na proste rozumowanie to masz wyjście video a z kamery ci podaje sygnał Video to powinno działać a jak nie to trzeba kopać w dziale Nawigacja albo Car Audio

Masz rację, pokopie w tych dzialach. ;)

Dzięki bardzo za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobote bede montowal kamerke przyjze sie dokladnie i zrobie wam fotki :) koles dzwonil do mnie i prosil o montarz nie widzialem zestawu puki co nie moge wam pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojta będziesz do Mfd (D) montował kamerkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tak ale bede pewny dopiero w sobote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamerka zamontowana zero problemu montowalem do mfd 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamerka zamontowana zero problemu montowalem do mfd 2

czyli sukces który cieszy (jak każdy zresztą) tylko zdradz teraz jaka kamerka i jak ten montaz wygladał - co potrzeboeałes ...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

henryk1112mały szczegół żeś ty się pytał o MFD a wojta montował do MFD 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adam, a to jakaś róznica? ech same komplikacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kamerka nie ma problemu sa 3 kable plus minus i kabel od sygnalu obrazu czincz. Kamerka miala wbudowana diode do podswietlenia .Kabelki wiadom plus do wstecznego minus do minusa ja przykrecilem w miejsce nakretki mocujacej oswietlenie tablicy bo polowe wyrzucamy a kamerka wchodzi w miejsce jednej z lampek ja dalem w miejsce lewej .Kabel czincz poprowadzilem lewa strona za boczkami progami plasikowymi az do schowka w ktorym byl adapter do mfd 2 przeznaczony do mozliwosci puszczania filmow z ipoda .Adapter mial 4 kable czincz :) 3 do kabla ipod i jeden do kamerki potem 3 kable zasilajace plus ( znalazlem po stacyjce zeby sie adapter wylaczal po wyjsciu z auta ) masa i jeden do plusa wstecznego( gdy puscisz film i bedziesz jezdzil a wbijesz wsteczny bedziesz widzial obraz z kamerki ) ktory poprowadzilem od wstecznej lampy bo za cholere nie moglem znalesc z przodu w wiazce tak byl najprosciej :) w mdf podlaczylem jedna wtyczke z adaptorka lewa gorna patrzac od tylu prostokatne wejscie .Adaptorek mial mozliwosc regulacji obrazu z kamery i ipoda color , jasnosc ,ostrosc i jeszcze pal-secam ntsc . MFD 2 WYCIAGNAC JEST PROSTO trzeba pozbyc sie ramki a zaczynamy od zaslepki nad nia z lewej strony kolo telefonu potem delikatnie ramke wyciagamy na okolo wypinamy wtyczke na dole ramki , po wyciagniecu pojawia sie na 4 torxy ktore trzymaja mfd :) wystarczy go wysunac nie trzeba odpinac ( jak to zrobicie pewnie bedzie potrzebny kod do niego ja go nie mialem wiec nie wypinalem )tylko pamietajcie polozyc cos na galke od biegow zeby jej nie zniszczyc wszystkie wtyczki czincz dla bezpieczenstwa owincie tasma izolacyjna by sie przypadkowo nie rozlaczyly w czasie chowania wszystkiego spowrotem gdzie go schowacie wasz wybor mozna za scowek lub w dziure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałbym odświeżyć temat

 

Mianowicie kiedy kupiłem mojego Passka miałem już zamontowane czujniki gdzie wyświetlacz z powiadomieniami o odległości jest w lusterku. Wszystko podłączyłem jak trzeba i przez jakiś czas śmigało bezproblemowo natomiast ostatnio nic się nie wyświetla.

 

Instalacja jest podłączona do światła wstecznego - sprawdziłem podłączenie i jest OK to zapytam wprost What The Fuck is Going On??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czujniki dają jakikolwiek znak życia (pojedynczy pisk przy wrzuceniu wstecznego, piszczenie przy przeszkodzie) czy zdechły zupełnie?

Centralka powinna być zasilana na stałe (np PLUS po stacyjce i MASA), a podłączenie do światła wstecznego jest tylko sygnałem (do działania). Jeśli wszystko padło na raz to na 99% padło zasilanie lub sama centralka (uszkodzenie przewodów centralka-wyświetlacz, centralka-piszczyk bym wykluczył). Sprawdź poprawność połączenia zasilania i sygnału z światła wstecznego i pisz co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy czujniki dają jakikolwiek znak życia (pojedynczy pisk przy wrzuceniu wstecznego, piszczenie przy przeszkodzie) czy zdechły zupełnie?

Centralka powinna być zasilana na stałe (np PLUS po stacyjce i MASA), a podłączenie do światła wstecznego jest tylko sygnałem (do działania). Jeśli wszystko padło na raz to na 99% padło zasilanie lub sama centralka (uszkodzenie przewodów centralka-wyświetlacz, centralka-piszczyk bym wykluczył). Sprawdź poprawność połączenia zasilania i sygnału z światła wstecznego i pisz co wyszło.

 

Harry - niestety ale czujniki nie dają żadnego sygnału - tak jak by umarły

Czy jest możliwość zobaczenia jakiegoś schematu podłączenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie: czy oryginalna listwa parktronic pod zderzakiem z kombi FL pasuje plug&play do zderzaka do wersji kombi PRZED liftem?

 

Chodzi o taką listwę:

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/01/65/98/3401659890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, przed liftem zderzak to jedna całość i nie da się tej listwy zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam z tematem czujników parkowania - mianowicie wcześniej pisałem że nic nie działa a wczoraj o dziwo zadziałały po 2 tygodniach ciszy - co może być nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie, przed liftem zderzak to jedna całość i nie da się tej listwy zdjąć.

Raczej chodzilo Ci - PO lifcie. Jedna calosc? Przeciez nie raz, ani nie dwa widzialem sama listwe z czujnikami do sprzedania na alledrogo.. ? wiec nie moze byc to jedna calosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności