Skocz do zawartości
Gość Leonzaw

bierze olej ... czy to normalne, lub jaka przyczyna

Rekomendowane odpowiedzi

pakafoto,

Vw ma 1 litr na 10000km przebiegu i jest to norma

a nie przypadkiem na 1000 km? Tak jest u mnie w instrukcji i po konsultacjach z innymi VR-ami to srednio wychodzi literek na ok 4000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

mój błąd oczywiście 1L/1000km.... przy jednym na sto to już agonia by była :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy jednym na sto to już agonia by była
wtedy to juz tylko filtr trzeba by wymienic i nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bierze duzo wiecej i dalej walcze, tylko problem tkwi ze juz byla wymianiona turbina, uszczelniacze trzpieni zaworowych, pierscienie tlokowe a oleju jak ubywalo tak ubywa(0,4 na 200 km)bardzo duzo.Silnik pali od strzala jest dynamiczny spalanie w normie,zero przeciekow. Sprawdze jeszcze cisnienie sprezania i dam znaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dodam ze ja swój problem rozwiazałem przez wymiane silnika teraz jest juz oki oleju nie bierze prawie wogołem moze ze 0,3 na 15 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radykalne posunięcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak miałes silnik a na jaki wymieniłeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu zauważyłem, ze ubywa mi oleju. Moje auto to B5 97r adr 125KM benzyna, olej mam wlany 10w40 polsyntetyk mobila. Z tego co zauwazylem, to auto mi nie dymi na niebiesko pod korkiem oleju tez jest czysto, tylko czasem na bialo podymi mi autko jak jest zimniej, ale to jest wtedy normalka. Nie zauwazylem aby olej mi na ziemie kapal nawet przy dluzszym staniu auta w miejscu. Nie wiem, czy sa uszczelki jakies do wymiany, moze przez ktores gdzies olej jednak odrobine cieknie i przez to mi ubywa, czy cos innego moze to powodowac?

 

Raz sie wystraszylem, ze mi dosc intensywnie olej kapie spod auta jak stalem na parkingu, ale to byla woda z klimy, ktora byla odprowadzana przez odplywy i dlatego mi kapalo.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam od pewnego czasu zauważyłem, ze ubywa mi oleju. Moje auto to B5 97r adr 125KM benzyna, olej mam wlany 10w40 polsyntetyk mobila. Z tego co zauwazylem, to auto mi nie dymi na niebiesko pod korkiem oleju tez jest czysto, tylko czasem na bialo podymi mi autko jak jest zimniej, ale to jest wtedy normalka. Nie zauwazylem aby olej mi na ziemie kapal nawet przy dluzszym staniu auta w miejscu. Nie wiem, czy sa uszczelki jakies do wymiany, moze przez ktores gdzies olej jednak odrobine cieknie i przez to mi ubywa, czy cos innego moze to powodowac?

 

Raz sie wystraszylem, ze mi dosc intensywnie olej kapie spod auta jak stalem na parkingu, ale to byla woda z klimy, ktora byla odprowadzana przez odplywy i dlatego mi kapalo.

 

 

Ile tego oleju ubywa? Ile dolewasz i co ile km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przejechalem gdzies kolo1tys lub ponad nawet i troche dolac musialem bo mialem juz ponizej polowy oleju na bagnecie. i dolalem do pelna wtedy i przejechalem gdzies znow kolo 1tys i mialem ponizej polowy z tego co pamietam.

 

Teraz jeszcze doleje oleju na maxa i zobacze ile mi dokladnie ubedzie go po przejechaniu 1tys. km jak znow bedzie ponizej polowy, to uszczelki sa do wymiany, czy cos innego to moze byc? Jezdzic autem tez nie szaleje max na autostradzie to 120 km raz na przetestowanie nowych felg i opon jechalem 160km ale tez w celach sprawdzenia, czy mi kierownica nie bije, gdzie mialem taki objaw przy jezdzie 140km/h ale po wymianie jest wszsytko ok, wiec nie jezdze dosc szybko aby spalany byl olej az tak bardzo.

Edytowane przez klichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy pod pokrywa zaworów nie poci się i z pod miski olejowej. Jak masz osłonę założona to nie widać ale potrafi się zapocić cały spód od miski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bedzie zapocony, to uszelniacze do wymiany beda, czy co tam trzeba bedzie robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najlepiej wymienic uszczelke(erling) i swiety spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjade do mechanika i zobacze, co tam znajdzie za przyczyne. A jaki olej bedzie jeszcze dobry do mego silnika, bo z mobila chce zrezygnowac i nie wiem jaki wybrac, czy castrola, shella lub moze valvoline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem castrol 5W40 ale musisz zobaczyc jaki masz zalany chodzi o klase czy syntetyk czy półsyntetyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam polsyntetyk teraz wlany i przy nim pozostane, bo boje sie ze jak wleje teraz syntetyk to rozszczelnie silnik tylko sobie przez to. Wczesniej jaki byl nie wiadomo wiec wlalem mobila 10w40 polsyntetyk i na takim jezdze jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem castrol 5W40 ale musisz zobaczyc jaki masz zalany chodzi o klase czy syntetyk czy półsyntetyk . Jak mechanik powie co jest nie tak to daj znac.Posiadam czesci sprawne do tego silnika czasem pokrywa zaworów jest do wymiany chodz nowa uszczelka bedzie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

tak masz racje jak masz półsyntetyk to nie zmieniaj na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znac jak bede juz wiedzial, co do zrobienia bedzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwagier ma a4 b6 2.0 alt i olej ubywa w tempie 1 litr na 500 km w trasie... to dopiero problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na bagnecie była susza po przejechaniu 1 tyś km od wymiany oleju. Jutro daje na warsztat do sprawdzenia bo też nie wiem o co chodzi. Na kompie żadnych błędów, turbo i ciśnienie na cylindrach w normie. Nie kopci i nie zauważyłem żeby gdzieś był wyciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności