Skocz do zawartości
egon290

Zasięg satelitów przy złej pogodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zasięgnąć porady użytkowników nawigacji innych niż moja. Mianowicie jest taki problem, że.. gdy jest bardzo gęsta mgła czy śnieżyca... odbiornik GPS często traci sygnał pokazując na ekranie napis SŁABY SYGNAŁ GPS

Problem ten powtarzał się we wszystkich nawigacjach jakie miałem, a miałem HP300, MioMovv500, Lark 35.0, Lark 35.9, Lark 36.6. Teraz mam Larka 50.2 bo wydawał mi się adekwatny do ceny i mozliwości lecz... w nim też bardzo często pojawia się komunikat słaby zasięg. GPSa mam na szybie przedniej na uchwycie. Anteny zewnętrznej nie podłączę bo nie ma wtyku. Czy u Was w innych modelach Navi też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mialem dwa modele "tomka" i jedynie kiedy mi nie dziala to w tunelach, o innych przypadkach nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko normalne. Mgła, opady tłumią mikrofale. Szerze mówiąc nie kontrolowałem w takich warunkach ilość śledzonych satelitów - moja navi nie powiadamia o słabym odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaToma :-) nie miałem... Przyzwyczajenia...

Wczoraj wymieniłem soft w swojej nawi na jakąś dystrybucję alaInternet :-)

Zastąpiło oryginalne Menu i oprogramowanie Larka 50.2 czymś... co powiem, że jest chyba o milion % lepsze! Po pierwsze navka wstaje (włącza się) w czasie 1sek i jest gotowa do pracy a nie jak było z oryginałem około 9sek! Całkowicie zmienił się panel i parametry działania! Wcześniej w podglądzie zawsze miałem 2,3ssatelity na ZIELONO, i 2,3 na żółto! teraz mam 6,7 na ZIELONO, i 4,5 na żółto! W trasie nie pokazał mi ani razu że ma słaby sygnał! Widocznie była to wina oprogramowania! Jednak Polak potrafi... :-)

Wcześniej NAVI odtwarzała tylko filmy w WMV, muzykę w WMA i zdjęcia JPG! Teraz odtwarza wszystko! Od Avi po Mpegi, od MP3 po MP4!! Rewelacja! Nawet Auto Mapa zaczęła pamiętac zapisane w niej dane, bo wcześniej miała problemy np. z zapisaniem ustalone wcześniej trasy na karcie mSD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za sofcik?

 

Kiedyś były problemy z firmware w tych navi.

Cos się zmieniło w sygnale GPS i cala seria nawigacji przestała nagle działać ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iNAVI się nazywa...

stąd pobrałem:

 

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=22741

 

Tylko uważnie przeczytaj i pobierz ostatnią wersję na końcu postów...

 

 

czyli to (110MB):

http://www.megaupload.com/?d=FCU5B98J

Edytowane przez egon290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego egon290 - zjawisko zaniku sygnału GPS zdarza się dość często i jest zależne to od wielu czynników. Czasem wystarczy wjechać w większy las i podobne zjawisko też się pojawi.

 

Wczoraj wymieniłem soft w swojej nawi na jakąś dystrybucję alaInternet :-)

 

Soft w Twojej nawigacji zapewniam Cie jest taki sam i to mowa o samym Windowsie, Biosie itp. Jest to nic innego jak nowe menu które dodaje nowe funkcje. Wątpię żeby wgranie tego ustrojstwa miało wpływ na lepszy zasięg GPS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, lecz mówiąc WGRAŁEM soft nie miałem na myśli tylko MENU i Windows. Pobrałem aktualizację ze strony Larka i ją też uaktualniłem. Nie mniej jednak, dziwię się, że producent który produkuje LARKI już przy produkcji nie opracuje czegoś podobnego do Menu stworzonego przez naszych rodaków! Nawet elektroniczny TACHO z GPSu działa bardzo dobrze! Różni się od licznika samochodowego max. 5km/h!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo sprawa jest bardzo prosta. Dodając dodatkowe aplikacje do odtwarzania plików audio/video, czy też aplikację użytkowe musiałby zapłacić opłaty licencyjne dla ich macierzystych twórców. Do tego do nawigacji trzeba wpakować jeszcze program nawigacyjny i podzespoły danego urządzenia. Ty samym ceną urządzenia nie byłaby już tak atrakcyjna co za tym idzie, utrata klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego nie przemyślałem... Masz rację, o licencjach zapomniałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności